Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A gyermektelen embereknek...

A gyermektelen embereknek többnyire a barátaik is gyermektelenek?

Figyelt kérdés
Amiután valaki családot alapít, sokkal kevesebb szabadideje marad és azt figyeltem meg, hogy általában olyanokkal szeretnek közös programokat szervezni, akik hasonló életet élnek és szintén vannak gyerekeik. Nyilván sok téma is a gyerekek körül forog, egy egyedülálló ember nem igazán tud ezekhez hozzászólni. Neki meg lehet lenne igénye több más jellegű eseményre, koncertre, szórakozóhelyre járni, de a családosoknak értelemszerűen nincs erre idejük. Meg van az is, hogy a gyermekvállalásról elég sarkosan gondolkoznak sokan, vagy nagyon akarják, vagy teljesen elzárkóznak és nehéz lehet megtalálni a közös hangot, hogy ne legyen örökké téma ez, hogy de a másiknak miért nincs, mikor lesz, stb.

2023. ápr. 12. 09:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%

Én 15-20 éves korom között ismertem meg azokat, akik most a legközelebbi barátaim. Van, aki gyermektelen. Van, akinek van gyereke, vagy gyerekei.

Ez nem befolyásolja a barátságunkat. Nekem (és másoknak sem) nem azért nincs gyerekem, mert utálom őket vagy elzárkóznék a gyerekvállalástól. Csak nem lehet, egészségi okok miatt. Akiknek van, azok meg nem elvakult ősanyák.

Nem kizárólag a gyerekekről szokott beszélgetni a gyerekes sem. És a gyermektelen is sok mindenhez hozzá tud szólni, a gyerekkel kapcsolatos témákban is. A gyermektelen sem egy elzárt világban él. A gyerekes meg örül, ha kikapcsolódhat és nem a gyerekekről szól éppen kicsit az élete.

2023. ápr. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
94%

Nincs gyerekem, de a barátaimnak, ismerőseimnek egy kivételével mindnek van. Mivel már idősebbek vagyunk, a gyerekek már felnőttek, unoka is van. Már fiatalon sem volt egyszerű gyerektelen barátokat találni, előbb-utóbb mindenkinek lett. Az biztos, hogy nem olyan a barátság, mint egy másik gyerektelennel. Nekünk még aránylag szerencsénk volt, mert normálisak a barátok, nem foglalkoztak azzal, hogy nekünk miért nincs.

N

2023. ápr. 12. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 Metionin ***** válasza:
100%
Jelenleg igen de minden barátom szeretne gyereket, szóval majd biztosan lesz nekik.
2023. ápr. 12. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
87%
Nekünk gyerekkel vagy gyerek nélkül, de eltűntek a barátaink, már virtuális térben is alig tartjuk a kapcsolatot. Az az igazság, hogy nem is hiányzik, örülünk, ha végre jut egy kis idő pihenni.
2023. ápr. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
93%
Nekem van gyerekem, de a legjobb barátnőmnek és a férjének például nincs, és még sok olyan barátom van, akinek nincs, köztük olyanok is vannak, akik nem is akarnak egyáltalán. De a gyerekes barátaimmal sem a gyerekek miatt járunk össze, totál más korosztályú gyerekek vannak mindenhol.
2023. ápr. 12. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
74%
Férfiaknál még jobban működik, mert nem csak a gyerekről tudnak beszélni. Viszont a legtöbb gyerekes nő csak a gyerekéről tud beszélni, pelenkázás és egyéb dolgok, amik pl engem nem foglalkoztatnak. Perszr van kivétel, de amíg ennyire a gyerek a téma, addig én pl nem szívesen járnék össze valakivel, annyira más a témánk.
2023. ápr. 12. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Senior Séf ***** válasza:
42%
Természetesen. Amikor valaki szülő lesz, minden gondolata a gyerek körül forog. A beszédtéma is ez lesz. Ehhez pedig egy gyerektelen nem tud érdemben hozzászólni.
2023. ápr. 13. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 NTBS ***** válasza:
100%
Nem feltétlenül.
2023. ápr. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Attol függ mennyi idős az ember, egy idő utàn elkerülhetetlen.

Mindig vannak olyankok akik csak a gyerekről akarnak beszèlni, meg olyanok is akik meg fordítva, a gyerektelen reszerol hogy minden gyerekkel kapcsolatos tèma untatja őket. Olyan is van hogy már nincs irdeje a gyerek mellett ugy kimozdulni az embereknek. Ha elotte meg a szórakozóhelyeken talàlkozott a barátaival nyilvàn mar nem nagyon lesz ideje ilyesmire.

A rèszemről van baráton akinek gyereke lett de ő nyitott volt minden mas tèmàra mint a korunkbeliek. De tèny hogy bulizosabb időszakomban ő volt az egyetlen akinek volt gyereke mert akkor mèg untatott a gyerek tèma.

Kèsőbb mikor már nem jártam szórakozóhelyekre sok embert már eleve gyerekkel ismertem meg. De akkor már nem zavart ha szóbajött a gyerek. Ők olyanok nyilván akik a gyerekkel is csinálnak programokat, de nem csak a gyerekekrol beszèlnek. Sőt azt látom hogy kell nekunk a kikapcsolódás amikor nem a gyerek a tèma. Már engem sem zavar ha ott van a gyerek (ha nem hisztizik). Nyilván előtte vannak tèmàk amikről nem beszèlünk. Idosebb gyerekre meg már a szülőnek se kell annyira figyelni.

Sokszor a nem gyerekesnek is hozzá tudnak szolni bizonyos gyerekkel kapcsolatos tèmàkhoz (nyilvan nem.azok akiket a gyerek jelenlète is zavar), ilyenkor van unokaöccs, unokahug akikre már vigyáztak, akikkel gyakran talalkoznak. Vagy egyszerűen van egy tèma ami èrdekli.

2023. ápr. 15. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
91%

Igen ahogy írod. Nekem is olyan barátnőjre van szukségem akik jönnek velem pl .bulizni és nem olyan anyukákra akik ugyan eljönnek bambit inni velem este tízig mert jön érte a férje. És még ezt a pár óra "üdítős fergeteges partyt" is előtte külön logisztikázni kellett hogy de mikor hol. Meg toljuk át másik hétre meg millio anyámkínja mire összejön. Meg őt nem érdekli a buli sem. Meg évente egyszer ha kegyeskedik valahova eljönni velem. Rendszerességről ne is álmodjak.

De én mehetek hozzájuk bármikor gyerekezni meg játszóterezni. Köszi..

2023. ápr. 15. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!