Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A gyermektelen embereknek...

A gyermektelen embereknek többnyire a barátaik is gyermektelenek?

Figyelt kérdés
Amiután valaki családot alapít, sokkal kevesebb szabadideje marad és azt figyeltem meg, hogy általában olyanokkal szeretnek közös programokat szervezni, akik hasonló életet élnek és szintén vannak gyerekeik. Nyilván sok téma is a gyerekek körül forog, egy egyedülálló ember nem igazán tud ezekhez hozzászólni. Neki meg lehet lenne igénye több más jellegű eseményre, koncertre, szórakozóhelyre járni, de a családosoknak értelemszerűen nincs erre idejük. Meg van az is, hogy a gyermekvállalásról elég sarkosan gondolkoznak sokan, vagy nagyon akarják, vagy teljesen elzárkóznak és nehéz lehet megtalálni a közös hangot, hogy ne legyen örökké téma ez, hogy de a másiknak miért nincs, mikor lesz, stb.

2023. ápr. 12. 09:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
53%

Később te is nyitottabb leszel, amikor már nem csak a buli fog érdekelni. Most még ugyanolyan beszűkült a lálásod mint azoknak az anyáknak akiknek minden a gyerek körül forog.

Letezik kozepút, csak félnek nyitottnak kell lenni.

2023. ápr. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
40%
Pont hogy nem csak a buli van az életben hanem még millio más is amikre szülők egyszerűen alkalmatlanokká válnak.
2023. ápr. 15. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem teljesen egyéni, hogy ki melyik végletbe tartozik (esetleg).
2023. ápr. 15. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Nem azt irtam hogy feltétlenül olyan lesz. Azt se higy muszály lenne. Csak azt hogy az emberek változnak.
2023. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
81%
Akik gyermekesek, azok mind elfordultak tőlem, így nem tartok velük semmifèle kapcsolatot. Nem hiànyzunk egymàsnak. Jobb ez így.
2023. jún. 9. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Mivel együtt nőttünk fel, mindenki gyermektelen volt. Most csak én maradtam az. Van amelyikük kongatja a vészharangomat, hogy kifutok az időből, van amelyiknek abból áll nagyjaból a találkozás, hogy pesztralom a gyerekeket miközben elmegy nyugodtan telefonozni..van amelyik találkozni akar, én utazom 2.5 órát (csak oda), játszunk a gyerekekkel, átadom az ajámdékokat és ennyi, utazok vissza. Már nem igazán kérdik meg, hogy vagyok, vagy ha megkérdezik, akkor kb.annyira sem kíváncsiak rá, mint az ismerős kasszásnő. Aztán rátérnek végeláthatatlanul a mitmondottmarmegint, mennyire vicces/aranyos/kedves volt a gyerek..

Bocs de ez nem barátság. Dadus vagyok, lelki szemetesláda, és NE ADJ ISTEN hogy nemtetszésemnek barmlyen jelét esetleg kimutassam, mert akkor vérigsértem őket.

Szeretem a gyerekeket, szeretnék en is, de azt hiszem le fogok kopni a gyermekes barátaimról, mert így megutálom őket. Egyáltalán nem veszik észre magukat. Majd ha kicsit beleúnnak, felnőnek a gyerekek, beszelhetünk, de addig megpróbálok elérhetetlen lenni. Rengeteg pénzt/időt költöttem az ajándékokra, áldoztam az időmből, alkalmazkodtam, mosolyogtam akkor is, ha rosszul esett valami, vegighallgattam, rohangáltam tűzoltónak öltözve,szirénázva cipelve a 10-20kgos csemetét, de vissza nem igazán jön semmi. Szóval azt hiszem enyi volt. Mepróbálok gyermektelenekkel keresni kapcsolatot (bár olyan érzés, mintha 2005-ös rozsdamentes 16.000kmt futott suzuki swifteket keresnék).

Nagyon nagyon szomorú vegignezni azt, hogy az a személy, akit ismertem, nincs többé. Hiába ül ott az orrom előtt.

2023. aug. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Átmenetileg, amíg szép sorban meg nem születnek a gyerekeik.

A szűk baráti kör 9 fő vegyesen+ plusz a párjaik.

10 évvel ezelőtt nem volt senkinek gyereke.


A tegnapi kertipartinkra már mindenki hozta a gyerekét. A mieinkkel együtt 16 gyerek volt csecsemőtől 8 évesig, vegyesen. Imádtuk.

2023. szept. 17. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!