Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tegyek annak érdekében,...

Mit tegyek annak érdekében, hogy jobban kedveljenek az emberek?

Figyelt kérdés
Tudjátok vannak azok az emberek, akiket mindenki szeret, elsőre szót értenek az idegenekkel, szórakoztatóak, viccesek és ezer barátjuk van. És vagyok pl én, aki tartózkodó, idegenek között eleinte szégyenlős, egyébként meg csupaszív és kedves ember. De mégis azt veszem észre, hogy a kutyát se érdeklem, nem szívesen barátkozik velem senki. Van családom, párom, szerinte persze én vagyok a legjobb szívű és legcukibb nő a földön, de ez valahogy másoknak (a családomon kívül) nem annyira jön át. Sokan mondták már hogy megijedtek tőlem, nem igazán tudták hogyan elegyedjenek szóba velem, nekem meg már elegem van ebből. Utálom hogy nem vagyok érdekes, vagy "bizalomgerjesztő" vagy ilyesmi. Nem tudom egyszerűen hogyan legyek másmilyen.
2023. ápr. 17. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Van rajtad valami, amiről nem beszélsz, és ezt a világiak önkéntelenül is megérzik. Ez taszítja őket. Rejtesz valamit ami iszonyatosan negatív.


Foglalkozol okkult dolgokkal?


Már csak azért is mert töményen lehet rajtad érezni ezt a negatív szellemiséget. Most is. Írás alapján is átjön rólad.


"És vagyok pl én, aki tartózkodó, idegenek között eleinte szégyenlős, egyébként meg csupaszív és kedves ember."


Akik valóban ilyen emberek, mint ahogy magadról írsz-sosem mondanák magukról ezt. De nincs is ilyen gondjuk mint neked.

2023. ápr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem foglalkozom ilyenekkel :D
2023. ápr. 17. 09:49
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
2 Nekem oly mindegy mit tagadsz le. Én szóltam a többi a te dolgod. Neked van problémád, és nem nekem.
2023. ápr. 17. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Természetesen 1-es hülyeségeit nem is kell benyelni, a valóság csupán annyi, hogy visszahúzódóbb szelidebb vagy. Ennyi. Ezen változtass, legyél határozottabb, bátrabb, nyiss az emberek felé. Illetve persze az is sokat számít, hogy mennyire vagy érdekes ember. Ha van rengeteg hobbid, amiről tudsz beszélni, akkor máris érdekes vagy. Eddig az összes ilyen ember, aki arról panaszkodott, hogy nehezen barátkozik meg ilyenek, nem volt benne semmi érdekes. Csak járt suliba meg haza, vagy munkába és haza. Ennyi. Nem élt. Ha viszont vannak érdekes hobbijaid, céljaid, akkor máris érdekes lehetsz olyan embereknek, akiket az szintén érdekel.
2023. ápr. 17. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
#4 vannak hobbijaim, utazni is sokat utazunk, a munkám sem mindennapi, de valahogy a sok negatív társasági élmény miatt már nem is igazán erőltetem meg magam, hogy magamról beszéljek. Pl ha többen vagyunk, nem is igen tudok szóhoz jutni, mert mindig vannak hangosabbak, akikre odafigyelnek. És már úgy vagyok vele, hogy inkább csak hallgatok és ennyi. Plusz nem tudok "csacsogni" mint más nők. Gyerekkoromban is komoly voltam, kivéve a megszokott társaságban, ott el tudom magamat engedni. Új helyre költöztünk fél éve, nem igazán megy a barát szerzés sajnos.
2023. ápr. 17. 10:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Az elsővel ne foglalkozz, néhány napja érkezett ide, és azóta kivétel nélkül minden kategóriába odaböfögi a hitgyülis baromságát. Reméljük hamar észreveszi, hogy nem vevő rá senki, és kikopik.

Én is hasonló vagyok, mint te, szerintem adj a dolgoknak időt. Nálam akkor javult nagyon sokat a helyzet, amikor elengedtem. Tudomásul vettem, hogy soha nem leszek a társaság középpontja, soha nem fognak körberajongani, és ez egyáltalán nem is probléma. Akivel egy hullámhosszon vagyunk, azzal lassan, fokozatosan úgyis megtaláljuk a hangot, és ezek a kapcsolatok amúgy is tartósabbak és értékesebbek. Sőt, azóta, hogy elfogadtam, hogy én visszafogott vagyok és kész, idegeneknek is sokkal szimpatikusabb lettem. Amióta nem veszek fel szerepet, hanem adom magamat - akkor is, ha ez időnként azt jelenti, hogy lassan oldódom, és sokáig nem szólok egy szót sem - sokkal könnyebben befogadnak mindenhol.

Szóval ne akarj megváltozni, ne akard magadat olyannak mutatni, amilyen nem vagy, mert az sajnos tényleg ellenszenves.

2023. ápr. 17. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Most olvasom az 5-ös kommentedet is:

Szintén saját tapasztalat: azóta szeretnek az emberek, amióta nem beszélek magamról, hanem őket hallgatom. Nagyon nehéz volt ezt megtanulni, de érdemes, és működik. Korábban én is magamról beszéltem sokat, az eredmény szörnyű volt, mindenki menekült előlem.

Ha nem beszélsz magadról, akkor egyrészt nem szolgáltatod ki magad, másrészt pedig minimális erőfeszítéssel fenntarthatod a társalgást, és szimpatikus is leszel másoknak.

Mi pl. tegnap voltunk a sógornőm családjánál, akikkel eddig még nem igazán találkoztam. Ez a taktika tökéletesen működött. Odamentem valakihez, kérdeztem valamit, aztán hagytam, hadd mondja. Néha jeleztem, hogy figyelek, de ennyi. Úgy váltunk el, hogy mindannyian szuper szimpinek találtak, és kérték, hogy mindenképp találkozzunk gyakrabban. Szerintem fel se tűnt nekik, hogy két összefüggő mondat se hagyta el a számat.

Persze egy barátság az nem így működik, de én most a kötelező társasági eseményekről beszélek.

2023. ápr. 17. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%
Szard le őket
2023. ápr. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Semmit. Csak légy önmagad.
2023. ápr. 17. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!