Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan sértődtem meg, vagy...

Jogosan sértődtem meg, vagy csak túlreagálom, és ez csak szimpla hiszti a részemről?

Figyelt kérdés

Szóval. Röviden. Vendéglátásban dolgozom. A helyen ahol dolgozom, összeismerkedtem pár külföldi lánnyal, akikkel nagyon szoros barátság alakult ki (én magam fiú vagyok).

Tökre kedvesek voltak már a legelejétől és nagyon a szívemhez nőttek, és ez ugyanígy fordítva. Minden nap találkozom velük, mindig megbeszélünk egymással mindent.

Fontos infó rólam, hogy alapból alacsony önértékeléssel rendelkezem sajnos. Az utóbbi 1-2 hónapban viszont úgy érzem, hogy ők még inkább rátesznek egy lapáttal az alacsony önbecsülésemre.

Például azzal hogy állandóan poénból, de szerintem már egy kicsit túlzott mértékben szívják a vérem.

Pl állandóan azt hallgatom, hogy milyen alacsony vagyok. (177 cm magas vagyok, soha nem jutott volna eszembe hogy én alacsony lennék, az utóbbi időben viszont ez elkezdett frusztrálni és tökre zavar mondjuk mikor velük vagyok és szembejön valaki aki tényleg jóval magasabb).

Meg az elején azt mondogatták hogy milyen jóképű vagyok, mostanság ilyet egyáltalán nem mondanak, épp hogy azzal rúgnak még az önbecsülésembe, hogy folyamatosan másokhoz hasonlítanak, és mindig az a vége hogy nem is vagyok annyira nagyszám, vannak nálam sokkal jobb pasik...

Gyakran kinevetnek az akcentusom miatt is, pedig szerintem annyira nem is rossz az angolom, szerintem az átlagnál jobb. Ha találkozunk valakivel akinek jobb az angolja, és elkezdik dicsérni, hogy mennyire jól beszél, szintén el tudnám magamat ásni szégyenemben... Úgy érzem már tényleg rosszabb az angolom amikor beszélek, mert görcsösen próbálok minél folyékonyabban és helyesebben beszélni, ezelőtt szerintem lazábban ment a beszéd.

Az elején mindig mondogatták, hogy az én kávém a legfinomabb, én csinálom a legjobb limonádét, stb. Az elmúlt időben állandóan azt hallgatom, hogy a kollegám mennyire jó kávét és limonádét csinál, és hogy akkor szeretnek menni mikor ő dolgozik mert imádják amit ő csinál. Mindezt előttem beszélik egymás között...

Azt érzem folyamatosan hogy kb mindenki jobb nálam mindig mindenben és én soha nem leszek elég jó semmiben.

Sokszor direkt szívják a vérem poénból, de van hogy tényleg komolyan mondják, hogy "Ne sértődj meg, de XY annyira jó limonádét csinál."

Hogy ne sértődjek meg, mikor azt mondják, hogy más mennyivel jobb nálam? Ezt így oké kimondani a másik előtt egyáltalán? Csak mert én pl biztosan nem dörgölném senki orra alá, hogy ez meg az mennyivel jobb nálad ebben meg abban.

Nem tudom, hogy én vagyok-e csak túl érzékeny és fennakadok nevetséges dolgokon, vagy tényleg jogos a részemről hogy ezt érzem. Mindenesetre zavar nagyon és úgy érzem kezd kisebbségi komplexusom lenni (lehet hogy volt eddig is valamilyen mértékben, de nem ennyire).



2023. ápr. 20. 01:28
 1/8 anonim ***** válasza:
16%

Tehát azért vagy el keseredve mert pár csaj csak úgy mert nekik tetszik ítélkeznek feletetted? :D Ahogy olvasom ezeket a sorokat az a tipikus eset hogy r..ancokkal nem szabad barátkozni, meg amúgysem alapból barátkozni nőkkel nem szabad. A nők mindent mérnek lassan már colos tokkal járnak mindenhova..mindent pontoznak még a legutolsó jött*-ment szar is megmondja hogy te hogyan legyél jobb pasi.


Egyébként meg az a baj..az egyetlen baj..hogy nem vagy elég határozott kioltani őket te is a p..ba. Ha ezt megtennéd utána többre becsülnének..én is ha elmondom őket minden szarnak akkor valahogy azt kedvelik. Viszont ha normális társaságban vagyok akkor nincs ez az egész pl.:kutyasuli...ott egy csomó értelmes csajjal találkoztam már. 30f

2023. ápr. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem csak túlreagálod.
2023. ápr. 20. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Azt én is pofátlanságnak gondolom, hogy előtted beszélik ezt, de azzal pl., hogy azt mondják XY jó limonádét, kávét stb. csinál, szimplán annyit mondanak, hogy az illető jó cuccot csinál, se többet se kevesebbet viszont te (valahol érthető módon) beleprojektálod, hogy ezzel téged becsmérelnek.

A többit nehéz megmondani, mert homályos a határ a "még belefér" és a "már sértő" között, ráadásul minden embernek más az ingerküszöbe ilyen téren.

Te beleestél abba a helyzetbe, hogy alacsony önbecsüléssel enyhén toxikus emberekkel kerültél kontaktba, ez nem túl jó kombó. Nem ismerem egyik felet sem személyesen, de a leírtak alapján én azt mondanám, hogy nem feltétlenül gonoszságból csinálják, csak a már fentebb említett ingerküszöb különbség dolgozik. Amit ők még belefér, haveri szivatás kategóriának gondolnak, az neked már bántó.

Mondani könnyű, de azt javaslom ne vedd magadra amit mondanak és ne próbálj meg valamit görcsösen másként csinálni, hogy nekik megfelelj. Illetve próbálj meg picit belebújni a bőrükbe. Ha bemegy egy lány mikor ők is ott vannak, tegyél megjegyzéseket, hogy valamiben jobb náluk, vagy lehetnének ők is olyanok. Ha leállnak ezért veled szemétkedni, akkor pedig állj beléjük és szólj vissza :) Az önbizalmad nőni fog picit, ők meg vagy lepattannak rólad (ebben az esetben hidd el, jobb is ha nem közösködtél velük sokáig), vagy (ha ők nem komolyan gondolják a szekálásodat) elviccelik és még lehet a viszonyotok is jobb lesz ha látják, hogy veszed a lapot és a poénokat.

Megismertem közös ismerősön keresztül egy lányt, aki szeretett beszólogatni ismerőseinek, barátainak, így nekem is. Én kontráztam és már az első alkalommal látszott, hogy értékelte. Az ismeretségünk első évében napi szinten ment az adok-kapok oltások terén, de közben meg erősödött a barátság. Ennek 5-6 éve már, azóta is napi szinten beszélünk és még a mai napig megy néha a beszólogatás, de mégis egyik legjobb barátomnak mondhatom. Lehet, hogy nálad nem fog bejönni ez a megoldás, de egy próbát megér.

2023. ápr. 20. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%

"Pár külföldi lánnyal"

"Nagyon szoros barátság"


Lol

2023. ápr. 20. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Lehet nem tudják hogy neked ez rosszul esik. Nővéremmel úgy beszélünk egymással, hogy ha valaki elsétálna mellettünk az utcán, azt hinné utáljuk egymást. Pedig bármit megtennénk a másikért, csak szeretjük szívni egymás vérét, és mindketten jókat röhögünk rajta. Szerintem mondd el nekik amiket ide leírtál, hogy ez neked rosszul esik, aztán ha tényleg olyan szoros az a barátság, akkor visszább vesznek. Ha nem, akkor meg tudod hogy nekik ez inkább ilyen hülyülős haveri kapcsolat volt nem rendes barátság.
2023. ápr. 20. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
95%

Nézd, nekem az a véleményem (de hangsúlyozom, ez csak egy vélemény a sok közül), hogy olyan, mintha az elején bejöttél volna nekik, aztán elmúlt az újdonság varázsa, vagy éppen azt érezték, hogy ez nem kölcsönös, és most törik le az önbizalmadat, és más férfi lett nekik az "új", az "ideál".


Vannak ilyen típusú nők is, akik férfiról férfire szállnak, minden héten más tetszik nekik, újdonság varázsa, stb.


Itt inkább nekem több problémám van azzal, hogy te hogyan reagálsz:

1. Ha ők tényleg jó barátok, akkor tisztelnek téged és elfogadják, ha neked ez rosszul esik-jelezted feléjük? Tessék jelezni, hogy téged bánt, hogy úgy érzed mintha folyton kritizálnának, és megkéred, hogy ne tegyék.


2. Az önértékelésen dolgozni kell, mert az rég rossz, hogy pár ember határozza meg, hogy te elfogadod-e a magasságod, stb. Amíg ilyen labilis vagy, ezt mások érezni fogják rajtad, és sokszor a támadó embereket vonzzuk be-jó hír, hogy ezen lehet változtatni, és kell is. Hidd el, lehet. Szóval tessék magadon dolgozni, és nem beletörődni a helyzetbe, nem a sz*r jár neked, hanem a jó, tessék kiállni magadért.


És a kiállást lehet kultúrált módon, viszont tiszteld magadat, mert amíg te magadat nem fogod, mások sem fognak. Ezek mind közhelynek hangzanak, de nagyon igaz.

2023. ápr. 20. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

“Azt érzem folyamatosan hogy kb mindenki jobb nálam mindig mindenben és én soha nem leszek elég jó semmiben.“


Jól leírtad, ezt te érzed így. Tedd fel magadnak a kérdést, hogy miért neked kellene mindenben a legjobbnak lenni? Miért nem bírod elviselni, ha valaki jobb nálad valamiben?

2023. ápr. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
32%
Ez súlyos megfelelési kényszer.Keress egy jó pszichológust.
2023. ápr. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!