Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért zavarba ejtő és miért...

Miért zavarba ejtő és miért nem akarnak pénz elfogadni a barátaim?

Figyelt kérdés

Például ma az egyik barátomnak felhoztam, hogy ősszel vegyünk ki közösen ugyan azokra a napokra szabadságot és menjünk el szórakozni. Én meg kifizetem neki a kieső bérét, mert folyton amiatt panaszkodik, hogy azért nem akar szabadságot kivenni, mert az bevételkiesés számára. Nem akarta elfogadni az ajánlatomat, mert nem akarja az én pénzemet.


Másik barátomnak utaltam is pénzt egyik nap, hogy ne kelljen annyit farmolnunk egy bizonyos játékában és legyen másra is időnk. 24 órán belül visszautalta, nem akarta elfogadni a pénzt, mondván akkor inkább megoldja egyedül mikor nem vagyok mellette.


Miért ennyire zavarba ejtő egyeseknek, ha a barátjuk "nagyobb" tételben költ rájuk (és nem várja el, hogy viszonozza anyagilag)? Még ilyen légypiszoknyi 5 ezer forintért is nyafognak a barátaim, hogy kellemetlenül érzik miattuk magukat, hogy ennyi költök rájuk.



2023. máj. 7. 18:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
78%

Szívesen leszek a barátod ;)

Jó leszek, velem nem lesz bajod xD

2023. máj. 7. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Én szívesen barátkoznék veled. 😊😊😊
2023. máj. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

Mert minden normalis embert zavarna.

Lealacsonyito erzes, utanna meg ugy erzed hogy tartozol.

A baratsagot meg nem vesszuk meg penzel.

2023. máj. 7. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

#1, 2: Kösz, nem, már van bőven. :D


#3: Nem veszem meg a barátságukat pénzzel. Elég régóta barátok vagyunk, jó sokáig nem is költöttem rájuk, viszont alig van időnk a másikra munka miatt, valahogy meg akarom oldani, hogy többet lehessünk együtt. :D


Mi abban a lealacsonyító érzés, ha szeretek valakit és emiatt költök rájuk?

2023. máj. 7. 20:52
 5/13 anonim ***** válasza:
91%

Nehez elmagyarazni, de voltam a penz mindket oldalan.

Eszembe se jutott masoknak fizetgetni dolgokat, a meghivlak egy piara nem az a kategoria, amikor meg en voltam leegve, akkor sem fogadtam volna el alamizsnat.

Es de, lenyegeben meg akarod venni az idejuket azzal hogy elofizetsz neki premiumra, cserebe igy "kenyszerbol" tobbet kell logni veled.


Es igy penztol fuggetlenul lehet hogy neha tul sok vagy.

2023. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5: Muszáj vagyok "megvenni az idejüket", hogy kellően kipihenten tudjon a barátom velem lenni. Zavar, hogy alig lehetek vele, nem akarom megbánni mikor meghalok, hogy túl keveset voltam vele.


Nincs kényszerből velem, saját döntése.

2023. máj. 8. 04:46
 7/13 anonim ***** válasza:
68%

Es te abba biztos vagy hogy a baratod is állandóan veled akar logni?

Mert akkor nem jatszana annyit es lenne időtök kozos programra. Vagy siman kivenne szabadsagot.

Ez is egy döntés.

2023. máj. 8. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7: Több barátom van. Az egyik barátom sokat játszik, rendszeresen be kell segítsek neki ebben. Egyszer annyira felhúzott ezzel, hogy inkább utaltam neki tízezres tételben pénzt, hogy inkább vegyen meg minden fos jutalmat, csak ne engem ugrálltasson. A farmoláson kívül szinte semmire sincs már időm, jobb programom is lenne egyedül vagy vele, mint 0-24-ben farmolni.


Az a barátom akinek fizetnék, hogy szabit vegyen ki folyton azért panaszkodik, hogy fáradt és szabadságot azért nem akar kivenni, mert az pénzkiesés neki. Mondtam neki, ha már úgy is rákapott velem a közös mozizásra és kajálásra (etc...), akkor beszéljünk össze melyik napokra vegyünk ki legalább 2 nap szabadságot és akkor az egyik nap elmegyünk szórakozni, másik nap héderelhet odahaza egyedül. A szabadság okozta bevételkiesést természetesen kifizetném neki, csak jöjjön végre kicsit ő is pihenni.

2023. máj. 8. 07:21
 9/13 A kérdező kommentje:

Természetesen egyikük se akar 0-24-ben velem lógni, az mindegyikünknek túl fárasztó lenne, azt én se akarom.

Csak az a baj velük, hogy túl csórók vagy smucigok és ez eléggé rányomja a bélyegét az idő mennyiségére. 😅

2023. máj. 8. 07:25
 10/13 anonim ***** válasza:
64%
Én azon csodálkozom, hogy egyáltalán vannak barátaid.
2023. máj. 8. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!