Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire vagytok nyitottak a...

Mennyire vagytok nyitottak a baràtaitok baràtaival való talàlkozàsra?Milyenek szoktak lenni ezek a kombinàciók?

Figyelt kérdés

Nekem ezzel kicsit gondjaim vannak,mert volt mar rossz tapasztalatom.Pl.egy szuletesnapon harman voltunk az unnepelt baratnom meg neki egy baratnoje es elegge hatterbe szoritva ereztem magam.Annyira nem figyeltek a temakra valo hozzaszolasaimra.Vagy egy koncerten szinten a baratnom egy baratja ok elkezdtek beszelni a kozos ismeroseikrol meg valami szakmai temarol.Es ugyanaz.Egyebkent egyik szemely se volt ellenszenves az egyikuk mindig koszon is azota egy udvarba van a munkahelyunk.

Persze van amikor jol is alakulhatnak dolgok.Meglatasom szerint az akkor ha az illeto barat baratja mar valahonnan bar felszinesen ismeros pl.osszefutottunk fogorvosnal.Vagy nem tervezetten osszefutunk egy cukraszdaban az aszalukhoz hivnak es kialakul egy oszinte erdeklodesen alapulo dialogus.De az elore eltervezett dolgok pl.menjunk szinhazba de jon egy baratnom is nem biztos hogy jol fog alakulni.


2023. máj. 8. 13:50
 1/9 anonim ***** válasza:
Addig vagyok laza velük amíg ki nem derül a valós létük. Utána oda teszem őket, ahová valók. A n ormálist, aki a társam felé egyenes emelem, a negatívat, aki ártó szándékkal van a társam felé-tőle teljesen a háttérbe maradok.
2023. máj. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem bejött, egy tök jó baráti társaság kovácsolódott össze belőle. Igazából nem direkt szerveztem így, de tartottam pár házibulit, egyéb programot amire elhívtam embereket innen-onnan (pl szabadulószobába ahová több ember kell) és egy idő után azt vettük észre, hogy már közös nyaralást szervezünk :D

Vannak akik nagyon jóban lettek és azóta többet találkoznak egymással, mint velem (ami tök jó, főleg hogy én azóta messzire költöztem), vannak akik csak évente párszor futnak össze, mindenkinek van más baráti köre is de nekünk egy így szuperül bevált. Tök mások vagyunk, de van egy csomó közös pont. A mai napig van közös éves nyaralásunk és látogatjuk egymást évente többször.

Az kicsit sem zavar, ha időnként kimaradok bizonyos témákból vagy eseményekből. Nem vagyunk már tinik, hogy ezeket ne tudjuk kezelni.

2023. máj. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Igen vannak szep peldak is,de sajnos van olyan is hogy valami nem nyitott a masikra.Es ha csak az egyik az bar annyira hogy meg egyutt vannak legyen kozos kommunikacio az sem eleg,ha a masik nem veszi a lapot es szektasodas lesz belole.

Van nekem is pozitiv tapasztalatom is.Pl.ket szemelyt egy evfolyamtarsnomon keresztul ismertem meg.Es mindkettovel volt kozos utazasunk nehanyszor.Egyikukkel szetmaradtunk,masikukkal tartjuk a kapcsolatot neha online vagy ha osszefutunk,de ezek szep kapcsolatok voltak anno.

Vagy multkor is az egyik baratnom hivott kozos sutizesre,ebedre es volt ott meg ket baratnoje akik szinten nem ismerik egymast es jol sult el az egesz.

2023. máj. 8. 14:30
 4/9 anonim ***** válasza:
2es vagyok, igen van olyan, hogy valakik egyszerűen nem jönnek ki egymással. Nekem is van olyan barátom, akit a barátaim nagy része nem kedvel (ami kölcsönös), úgyhogy velük megoldom külön a találkozókat, programokat. Nem okoz gondot, mert mindenki normális annyira, hogy attól még, hogy ő nem kedvel valakit nem várja el azt, hogy én se kedveljem.
2023. máj. 8. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a hármasoknál megvan ez a veszély akkor is, ha mindenki ismer mindenkit, hogy valaki mégis kirekesztődik. Nem mondom, hogy törvényszerű, de gyakori.


Nyitott vagyok a barátaim barátaira, de ezek az összeismertetések megmaradnak ezen a szinten, szóval, hiába vagyunk egymásnak szimpik, nem lesz belőle köztünk is barátság. És ált. a barátaim is így vannak az én barátaimmal. Eltöltünk egy kellemes napot/estét, de nem éled akkora vágy, hogy utána tartsuk önállóan is egymással a kapcsolatot. Ha van máskor is esemény, amire az adott személy is jön, akkor természetesen oké, meg érdeklődünk időnként, hogy mi van mostanában az xy-nal, de ennyi. Néha természetesen van olyan is, hogy nem is szimpi az adott illető, de ez a ritkább.

2023. máj. 8. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Semennyire, mert nincsenek barátaim. Akikkel igyekeztem kialakítani barátságot, egy ideig ment, de nem volt az az igazi, valami gebasz volt benne.
2023. máj. 8. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

5.igen altalaban az egyik ki van rekesztve,nem mindig de gyakran.

Jol irod ha jol is alakul a dolog,szimpatikus az illeto megmarad ismeros szinten es azt a melyseget nem eri el mint ami a baratunkkal van.Ez a jobbik eset. A kellemetlen az ha ilyen kozosen szervezett programon valaki hanyagolva van,az eleg serto.

2023. máj. 8. 21:27
 8/9 anonim ***** válasza:

7-es: Persze, de ez nem mindig tudatos. Van olyan, hogy két ember nagyon egymásba merül, olyan témát hoznak fel, amihez a harmadik nem nagyon tud hozzászólni (mondjuk egy területen dolgoznak, a harmadik meg nem, és nagyon mélyen szakmáznak), vagy olyan sztorit mesélsz tovább a barátodnak, ami korábbi történésekre épül, aminek a harmadik nincs birtokában, és így nem igazán érti, mi van. Ilyesmik általában előfordulnak, de ha van a feleknek szociális érzékük, akkor nem uralja az egész együtt töltött időt, és nagyrészt olyanokról van szó, amihez mindenki hozzá tud szólni. (Sztorizásnál amúgy az is opció, ha beavatod a harmadikat, hogy ez és ez az előzmény, és csak utána meséled a friss történést.)


De nekem amúgy van olyan sztorim is, hogy jött velem egy ismerősöm három másik barátomhoz egy kocsmába, és sehogy se tudtam bevonni. Ő introvertált, szégyenlős lány, és hiába nagyon nagyrészt hétköznapi témákról volt szó, nem voltak „belső poénok” a többiekkel, kérdezgettem is, feszengés volt számára az egész, és egyszer csak lelépett, a mosdóból már nem jött vissza az asztalhoz, el se köszönt... Itt nem éreztem magam hibásnak, ő nem tudott feloldódni, és ahogy említettem, inkább olyan lány, aki mondjuk kettesben van el valakivel, meg is lepett, hogy csatlakozni akart a több fős társaságomhoz.

2023. máj. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

8.Igen mindezzel egyezek.De a harmas talalkanal van hogy nem avatjak be a harmadikat vagy nem reagalnak a hozzaszolasaira,meglatasaira es ilyenkor nem jo erzes a baratnom baratnojevel valo talalkozas harmasban.Nekem most hetvegen volt egy harmasban valo talalkozas ami jo volt.Mindannyian ismerjuk egymast.

Mondjuk en is introvertalt vagyok,nem mondanam hogy nem vagyok kommunikativ bar meglehet bizonyos csevegesekben idegenekkel en is erdektelen vagyok,nem tudok oldodni,kapcsolodni mert nem klikkelunk.Masreszt viszont probalok hozzaszolni temakhoz,kerdest feltenni de ha a masik idegen fel azt nem veszi figyelembe,esetleg roviden valaszol es nem kerdez semmit,akkor elhallgatok es nem igyekszem tovabb es annak a baratnak a tobbi ismerosevel valo talalkozhoz sincs kedvem mert felek az is rosszul sulne el.

2023. máj. 9. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!