Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Tényleg toxikus lenne a...

Tényleg toxikus lenne a legjobb barátnőm ?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Én egy gimnazista lány vagyok. A mostani legjobb barátnőmet 1 éve ismertem meg és tényleg nagyon szeretek vele lenni. A gond csak az hogy pár közös ismerősünk az utóbbi időben elkezdte felhívni a figyelmemet hogy szerintük ez egy toxikus barátság es nem kéne ezzel a lánnyal barátkoznom. Azt tudni kell rólam hogy én egy telt,duci lány vagyok. Már elsős korom óta duci voltam és emiatt sokat piszkáltak. Most itt a gimiben is még mindig tart ez a piszkalodás és amikor a legjobb barátnőm hallja ezeket sose véd meg vagy mond valami kedveset ami elvileg mint barátnak a dolga lenne. A másik pedig az hogy még ő is gyakran tesz beszolásokat az alkalomra. Eddig ez nem nagyon tűnt fel nekem de most hogy többen is mondták nekem hogy ez a csaj toxikus el kezdtem ezen gondolkodni . A barátnőm egy vékony szép lány és olyanokat szokott nekem mondani pl vásárlásnál mondja hogy neki ez a ruha milyen jol áll és utánna azt is mondja hogy te inkább ne vegyél ilyet neked ez nem állna jól vagy egy étteremben beszól hogy én miért nem salátát eszem mert hogy rámférne meg stb.

Szerintetek is toxikus ez a legjobb barátnőm ?

És ha az akkor ne barátkoztak vele ?

(Ezzel az a baj hogy szinte ő az egyetlen barátnőm akivel rendszeresen tudom tartani a kapcsolatot)



2023. jún. 4. 22:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
15%
Terápia.
2023. jún. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Flagstaff ***** válasza:
42%
Nekem ennyiből nem tűnik toxikusnak, lehet, hogy csak ilyen hülyén szeretne segíteni neked, hogy lefogyj, mert látja, hogy téged is zavar a duciságod?
2023. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Én a helyedben őszintén leülnék vele és elmondanám ezeket neki. Hogy értse, hogy ez téged zavar és hogy miért zavar. Ha tényleg a barátnőd, megérti és valtoztat rajta. Ha nem, akkor valóban toxic volt a számodra, és ideje elengedni. :)


(Valamint csak egy kis saját tapasztalat: Nekem is volt a gimiben olyan időszak, hogy nem voltak igazából barátaim. Ne foglalkozz ezzel, ahogy telik az idő, és önmagadat adod, és jó emberek jönnek köréd! Jelen pillanatban (évekkel később) boldogabb vagyok mint valaha :))

2023. jún. 4. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Az. Mondd meg neki, hogy a fene akar olyan "barátot", aki állandóan becsméreli a külsődet, van méltóságod, nem vágysz egy lábtörlő szerepére. Esetleg ezután megkérdezheted, hogy miért gondolja, hogy barátként a másik önbizalmának a tiprása a dolga? Ha erre nem mond semmi értelmeset, vagy de, de ezek után is ugyanúgy viselkedik, akkor én a helyedben megszüntetném vele a kapcsolatot.
2023. jún. 4. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
64%
Rossz az, ha valaki toxikus. Pláne akkor, ha ismerős toxikus. Vagy ha a barátodról derül ki, hogy toxikus. Aki toxikus, az nem jó. Kerülni kell azt, aki toxikus. És nem csak az ilyen ember toxikus. Az arzén is toxikus. A nikotin is toxikus. A szeretni nem képes szülő is toxikus, ahogy a gyűlölködő ember is toxikus. Nagyon sok dolog toxikus az életben és megengedni, hogy toxikus mód hassanak ránk, nagyon toxikus. Minden toxikus, ami toxikus. A gyakorira felfingani a toxikus szülő/barát/szomszéd témáját is toxikus. Pláne akkor, amikor mindenbe szinte bele akarja látni az ember, hogy toxikus, mert akkor toxikus lesz. Ezzel remélem ismét kiégettem egy időre a toxikus-relét, mert már rendkívül unalmas a toxikus szülők által toxikus gyerekek toxikus viselkedésének toxikus kiírása a gyakorira kérdésként, pláne akkor, ha nem arról van valójában szó, hogy az illető toxikus, hanem egyszerűen esetenként bunkó. De mindenre rávágni hogy toxikus, kényelmesebb, bár rendkívül toxikus. Kerüljük a toxikus dolgokat!
2023. jún. 4. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hat eleg keveset irtal.

De ebből nem az jön le h ő toxikus lenne.


Nem kell feltetlen megvédenie. Nem vagy csecsemő, ha ilyen régota probléma a ducisag, akkor meg vegkepp nem. Nyilvan probalt egyszer ketszer melletted allni, am ezt egy eleten at nem allhat a tobbiek elé a te problémaddal szemben.

Viszont, ellenben probal teged noszogatni az egeszseges taplálkozas fele. Ami kedves gesztus, az elhizasnak tobb fokozata van, fiatalkent konnyebb megélni, és leadni, egeszseges maradni, de ha igy ered el monjuk a 40es eveidet, akkor sok problémad lehet egeszsegügyileg. A terdeid, a szived es stb nem fogjak bírni.

Az öltozkélödést tekintve ha az utcán korbe nézek, az se baj ha oltozkodesi tanacsokat ad. A has polo nem mindenkinek elonyos ha erted.

Neked kell eldontened hogy áll hozzád. Érezni fogod ha porba tipor egy ember. De ezek alapjan en nem mondanam hohy rossz barat lenne.

2023. jún. 5. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Kedves 6. Válaszoló

Ez a kevés dolog amit bele írtam a kérdésbe csak példa volt még rengeteg számomra kissé bántó dolgot mondott a barátnőm. Igazad van hogy ezek alapján inkább úgy jön le mintha segíteni próbálna de leszögezném hogy nem vagyok annyira elhízás hogy egyértelműen szükséges lenne a fogyás. Nincsenek ebből adódó betegségeim és alapvetően egészséges vagyok. A mostani súlyomat pedig már 2 éve sikeresen tartom. A másik pedig hogy nem haspólót akartam venni. Én is tisztában vagyon azzal hogy ezeket nem husis,duci lányokra tervezték. És nem is 6 db hamburgert rendeltem az étteremben sem a saláta helyett csak egy adag tésztát. Minden esetre azért mondok még egy két példát amiből talán jobban érződik hogy nem csak segíteni akar hogy lefogyjak. Pl : mutattam neki pár kiskori képemet és vihogva megjegyezte hogy de dagadt voltál aztán hozzá tette hogy bár mondjuk most is. Miután ilyeneket mond mindig hozza teszi hogy csak viccelt de nekem ezek rosszul esnek. Valamint soha nem védett meg ha piszkáltak az alakom miatt és nem mondott biztató dolgokat hogy ne foglalkozzak velük vagy hogy szép vagyok így is meg és azzal is szokott néha dicsekedni hogy neki már mennyi eye volt meg stb mikor tudja hogy nekem még soha nem volt és azt mondja hogy neked is lesz majd talán meg stb. Én tényleg nagyon szeretem ezt a lányt ( természetesen barátilag) de ezek a beszólások néha elég bántók tudnak lenni.

Köszönöm előre is a további válaszokat.

2023. jún. 5. 16:13
 8/11 anonim ***** válasza:
19%
Terápia. Hiába pontozzák le. Egy diszfunkcionális, bántalmazó családból jössz, ordít az önbizalomhiány, ezért választasz mérgező barátokat, környezetet. Ezt ismered. Ezt csak terápiában lehet áthuzalozni a fejben.
2023. jún. 5. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
64%

Hát figyi és a gyerekekből indulok ki a lányom pl ha barátnőjét bántják ugrik lányom eléggé nagydarab de nem kövér hanem izmos profi harcművész és hobbi testépító 80 kilos 160 cm barátnője 155 cm és 35 kilo. Ha lányra azt mondják csontos vagy giliszta lányom ugrik rá és sokszor a fiuk felé is komoly fellépést eszközölt persze vele nem mernek szívózni.

A másik amiért a te barátnős szerintem szeret veled lenni hogy (bocsánat!!) te nem vagy olyan szép ezért ő veled van mert ő szép és akkor mindenkinek vagy akik számítanak nektek látják ő milyen szép beszólásra nem reagál hogy megvédjen mert ugyanez egoját hizlaja azzal hogy ááá mindenki látja én milyen szép vagyok stb ...

De nem bántani akarlak ezzel !!!!!! Ha szeretnéd beszélhetünk is róla. Tudom miről beszélsz én is mindig kövér voltam most kezdek lefogyni de még mindig 20 25 a felesleg jobb mint a 40 kilo felesleg így elhiheted tudom mit beszélek.

2023. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem, a toxikust másra érthették. A toxikus az, aki a saját bizonytalanságától vagy gondjaitól vezérelve eléri, hogy te is rosszul érezd magad, folyton azt érezteti veled, hogy rossz ember vagy, mindig a problémáit rád zúdítja, stb.
2023. jún. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!