Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezek alapján alkoholista...

Ezek alapján alkoholista lehet a haverom?

Figyelt kérdés

Két éve ismerem, akkor nem mindig találkoztam vele. Azonban egy idő után feltűnt, hogy vannak kisebb 'alkohol problémái'.

Nap nem telt el úgy hogy ne ivott volna. És elkezdtem vele beszélgetni, hogy ez így nem lesz jó, változtasson ezen, de gyakran olyan mintha a falnak beszéltem volna. Egyik fülén be, a másikon meg ki.

Legutóbb hétfőn találkoztam vele, egy keveset beszéltem erről neki, hogy ez így nem lesz jó, meg mondtam neki hogy összefuthatunk, de kocsmázni nem megyek vele többet azért, hogy nézzem ő hogy piálja magát atomrészegre.

Az anyja szintén kibukott, mert mesélte nekem, hogy hétvégén hajnalban eléggé kiütötte magát, nagy zajt csapva, úgy ment haza hogy az első útja a konyhába vezetett, kinyitotta a hűtőt és az ételek egy negyede a földön landolt és a gyerek szintén.

Amikor van józan pillanata, akkor lehet vele beszélni meg nem rosszindulatú gyerek, de ezt az italos magatartását nem nagyon tudom hová tenni.

Mit tennének az ilyen emberrel? Volt valakivel hasonló?



2023. jún. 7. 10:38
A kérdező szavazást indított:
Ha lehet rajta segíteni és veszi a fáradságot, akkor ne hagyd cserben.
Sokszori beszélgetés után se változtat a helyzetén, akkor nem érdemes vele foglalkozni.
16 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha magán nem akar segíteni, akkor Te biztosan nem fogsz tudni.
2023. jún. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, definíció szerinti alkoholbetegség.


Érdekesség: a két válaszlehetőséged között nem vagy van, hanem és: ha nyitott a segítségre, ne hagy cserben, de ha nem, akkor nem érdemes vele foglalkozni. Sajnos ha ő nem akar változni, akkor nem nagyon van mit tenni.

2023. jún. 7. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
46%

Az ilyenen nem lehet segiteni.


Mert a szeme, füle blokkolva van.

2023. jún. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Senior Séf ***** válasza:
100%
Alkoholistaként mondom, hagyd őt a sorsára. Nem csak magát teszi tönkre, hanem a környezetét is. Vagy megjön az esze, mint nekem 31 éve, vagy megy a levesbe.
2023. jún. 11. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Lefogom építeni. Egyáltalán nem fogok vele találkozni, mert azoknak adok igazat, akik a másodikra szavaztak.

Tegnap volt egy igen aljas húzása és ebben erősen közrejátszik, hogy elitta az agyát.

Különben meg nem vagyok a dajkája. A saját elcseszett életéért ő felel.

2023. jún. 15. 17:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!