Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért tudunk baràtilag és...

Miért tudunk baràtilag és érzelmileg kötődni olyanhoz aki sokszor megbànt bennünket? Mit tudnak ezek az emberek hogy magukhoz tudnak kötni màsokat?

Figyelt kérdés
Vannak valakinek tapasztslatai?Hogy lehet ez ellen védekezni?
2023. júl. 24. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%

Manipulálni, játszmázni, kihasználni, hogy a bántalmazott félnek nincsenek eszközei határhúzasra, nem szereti magát.

Védekezni úgy lehet, hogy megszakítod a kapcsolatot vele és egy segítővel, terapautával utánajársz, hogy a gyerekkorodból, családodból ki volt ilyen ember, akit akkor is szerettél, ha bántott. Mert úgy illett. Innen indul.

2023. júl. 24. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Koszonom a hozzaszolast! Igen erre en is gondoltam es igy erzem jatszmazik,kihasznal mindezt nagyon kifinomult modon teszi,ezert megteveszto.

Jarok terapeutahoz nem ez a dolog miatt de errol is beszelunk eddig arra jutottunk ovni kellene magam.A csaladombol nem bantott senki,bar lehet azon elgondolkodhatnek hogy edesanyamnak ha nem tetszett valami sertodott volt es lehet probaltam a kedveben jarni,nem kovetelozni.Es lehet ezzel az igenyeimet leszoritottam.

A hatarkijelolesek...olyan emberekkel nem mennek akiket valami miatt nagyon megszeretek es gyenge vagyok veluk szemben addig meg annyi mindent nem tesznek hogy elkoptatjak az irantuk erzett szeretet.

2023. júl. 24. 13:51
 3/16 Tudi333 ***** válasza:
12%
1#! Ha megszakitod a kapcsolatod egy ilyen emberrel, akkor nem tettél semmit! Akkor egy másik vagy harmadik majd ugyanezt csinálja. Nem szünteted meg magadban az okot. Ez menekülés csak. Hogy miért tanácsol mindenki menekülést egy ilyen szituból az is elgondolkodtató. Nem lehet mindenki ilyen gyenge, hogy csak menekülni tudjon.
2023. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3-as az valoban igaz meg kell oldani az okot is.De ha egy ilyen embert kizar valaki az eletebol nem veszit semmit,mert az ilyenek nem odavalok.
2023. júl. 24. 15:17
 5/16 Tudi333 ***** válasza:
Nem veszít semmit, így van, de a probléma oka sincs megszüntetve.
2023. júl. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az okot meg kell oldani,de ilyen embereket akkor se kell raktarozni az eletunkbe.
2023. júl. 24. 16:22
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Tudi, sajnálom, ha nem sikerült értelmezni. Megszakítani a kapcsolatot ÉS utánajárni a dolgoknak. Mivel míg nincs más eszköz, nem látja át, ez az egyetlen amit tehet. Miután utanájár segítseggel, terápiaval, letisztul honnan indul, nem fog több ilyen kapcsolatba kerülni.

Mit nem értettél?

2023. júl. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Az a jo aki eljutott olyan szintre hogy mar ilyenekkel nem alakit ki kapcsolatot,atlatja,nem tudjak megvezetni
2023. júl. 24. 19:11
 9/16 anonim ***** válasza:
65%
Aki kellőképpen motivált, hogy jól legyen, mert egy élete van, az eljut. Igaz, drága, hosszú, keserves folyamat. De gyógyító.
2023. júl. 24. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 Tudi333 ***** válasza:
0%
7! Azt nem értem, hogy miért mindenki a menekülést javasolja a szembenézés helyett. Mert ha pl kényszerkapcsolat az ilyen? Szülő, akármi? Akkor is meneküljön?
2023. júl. 24. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!