Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Jogosan csinálták ezt?

Jogosan csinálták ezt?

Figyelt kérdés

Meghívtak a barátaink (pár) szülinapi ebédre egy étterembe 4-en voltunk.

Általában így ünnepeljük a szülinapunkat együtt.

Szóval..Anno ,az egyik tagnak áltuk egészben az éttermet amikor a szülinapja volt,de azt megbeszéltük előre,hogy hova megyünk stb. most a másiknak volt a szülinapja ,de nem beszéltük meg hova megyünk csak ők hívtak,így vittünk ajándékot ,de az éttermi számlába nem adtunk bele,erre másnap felhívtak hogy nincs -e kedvünk elmenni velük valami programra ,mondtuk hogy van..Erre elmentünk és elkezdték mondani,hogy éhesek üljünk be enni valahova. Jó beültünk ,megettünk mindent és kifizetették velünk a kaját. Ez jogos volt?

Hozzáteszem: Eddig általában,közösen fizetünk mindent vagy mi fizettük az ebédet,ajándék képp ,de most ők hívtak.


2023. aug. 1. 12:29
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Mit mondtak, amikor fizetésre került a sor? Hogy most ti jöttök, ők nem fizetnek?
2023. aug. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Semmit, meg sem mozdultak.. Látszott,hogy azt akarják hogy mi fizessünk.
2023. aug. 1. 12:33
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Hogy hogy kifizettették? Nem volt jogos. Legközelebb megmondod hogy mindenki a sajátját fizeti és kész. Szerintem legalábbis ez a normális. Az meg épp mindegy ki hív kit, mert az embert társas lény, szeret időt tölteni a barátaival.
2023. aug. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Amikor a mi baráti társaságunk ül össze, senkiben fel sem merül, hogy egymásnak fizetjük, akárki vetette fel a találkozót. Szoktunk együtt születésnapot ünnepelni egy megszokott helyen, ott sem fizetjük az ünnepelt fogyasztását, és sosem várta el.
2023. aug. 1. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Állj a sarkadra mert így az életben sokan ki fognak még használni. Nem volt előre megbeszélve, hogy bárki is meghív bárkit is, így evidens hogy mindenki a magáét fizeti. Már az is bunkóság, ha fizetés előtt 20 mpel benyögik hogy hívjatok màr meg légyszi. A pofátlanság tetőfoka hogy csak szótlanul ültek. Tőlem aztán üldögélhettek volna még némán egy darabig, fizettem volna a sajátom és ennyi. Ha nincs kommunikáció, csak játszmazás akkor adott szituàcióban belemegyek, mert légyszi azért mégse nézzük már teljesen hülyének egymást. De később megbeszélem velük, neked is ezt kéne tenned.
2023. aug. 1. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Elég pofátlanok, szerintem sem volt jogos.
2023. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez így nem jó. Közös kajálásoknál mindig meg kellene az elején beszélni, hogy lesz a fizetés. Esetleg már a telefonban: "Lenne kedvetek eljönni ide meg ide, aztán kajálni?" "Persze! Jó nektek úgy, ha mindenki a maga részét fizeti?"
2023. aug. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ilyet meg elkepzelni sem tudtam eddig. Nekem itt lenne a vege. Mert ez a mentalitas nemcsak a penzrol szol.
2023. aug. 1. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 8-as hozzászólóval, nálam is eddig tartana a "barátság".
2023. aug. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

5-os jol irod a hallgatas jatszmazas.

8-as ez a mentalitas pofatlansag a masik kihasznalasa

2023. aug. 2. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!