Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lemondani egy barátságról?

Lemondani egy barátságról?

Figyelt kérdés

Évek óta egyedül voltam, a barátaim lassan eltűntek az életemből. Volt amelyik az én hibámból, volt hogy csak az élet választott el minket.

Megismertem egy nagyon jó embert aztán. Nagyon sokat segített nekem, mert nagyon nehéz időszakokban is mellettem volt mindig, soha nem hagyott magamra akkor sem, mikor nagyon elviselhetetlen voltam.

De sajnos mentális betegséggel küzdök (pszichiátrián is kezeltek), kapok gyógyszereket, de már nem igazán segítenek, kezdek teljesen lecsúszni.

Én tudom, hogy ő akármi is van, lehet a végtelenségig is elviselné ezt az állapotot, amiben most vagyok. (Mert ő ilyen, nem találkoztam még ilyen emberrel.)

De most elég nagy csapdába estem, mert nem tudom mitévő legyek.

Én úgy gondolom, hogy ezt nem csinálhatom tovább vele, akármennyire is szükségem van rá :(. (Persze ő is azt mondja, hogy neki is rám, de nem tudom én mit tudok adni.)

Szóval tudom, hogy megbántanám, cserbenhagynám, ha elengedném ezt.

De szerintem így sem jó, hogy úgy érzem, lehúzom magammal.

(Ő szinte a teljes ellentétem minden egyes szempontból, valami mégis persze összeköt minket.)

Na, mindegy. Nem tudom mitévő legyek.


Én: 39/F Ő: 26/L



2022. dec. 31. 10:54
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

Milyen jogon döntöd el, hogy más mit bír el, mit érez, mit akar? Miből gondolod azt, hogy jogod van más ember helyett dönteni a saját életéről? Milyen undorító hozzáállás ez? Ha ekkora utolsó aljadéknak tartod őt, ha ennyire nem akarsz a közelében lenni, ha ennyire hátat akarsz neki fordítani, akkor vállald fel őszintén, ne gyere a mártírkodó önfeláldozó maszlaggal.

Mindenki életében eljön az a pont, hogy saját magát fogja védeni. Ő sem fog miattad tönkremenni, hiába várod ezt tőle. Innentől kezdve nincs jogod megjósolni a jövőjét és helyette dönteni.

2022. dec. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Szia!


Én nem hagynám, ha túl sok, akkor azt fogja jelezni. Nekem is volt egy barátnőm, bipoláris volt és nem volt hajlandó kezeltetni magát, szóval nehéz volt vele, de kitartottam, aztán valami bekattant nála és teljesen eltűnt, és nagyon nehéz volt és ez volt inkább rám rossz hatással, nem az időszakos depressziói és hangulatváltozásai, hanem az elvesztése.


28L

2022. dec. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
1-es, Teljesen egyetértek minden szavaddal. Nincs mentségem.
2022. dec. 31. 11:20
 4/7 A kérdező kommentje:
Abban nem, hogy aljadéknak tartanám, Jézusom :(. A többi szerintem áll.
2022. dec. 31. 11:22
 5/7 A kérdező kommentje:
Valószínű ez a mocsok betegség "beszél" belőlem. Mondom, nincs mentségem. Egyszerűen nem tudok tisztán gondolkozni.
2022. dec. 31. 11:26
 6/7 A kérdező kommentje:

Na, hogy őszinte legyek, már nem akarok élni. Szóval most, ha meg úgy vetek véget ennek, már készülök rá.

Ha közben még barátok vagyunk, akkor meg azzal teszem tönkre. B+ áh...

2022. dec. 31. 11:30
 7/7 A kérdező kommentje:
2-es, neked is köszönöm
2022. dec. 31. 11:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!