Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen gyakoriak a lehúzó...

Milyen gyakoriak a lehúzó barátok, barátságok?

Figyelt kérdés
Most nem anyagi lehúzásra gondolok. Hanem pl. arra, hogy van két barát, az egyik tanultabb, diplomás, a másiknak érettségije van maximum, vagy az se. Ilyenkor előfordulhat, hogy a kevésbé képzett, sikertelenebb barát úgy próbálja befolyásolni a másikat, hogy érje be valami egyszerű, alulfizetett munkával, ne akarjon karriert. Pl. ha nincs a másiknak munkája, olyanokat ajánlgat neki direkt, ami a végzettségén aluli. Ezt irigységből teszi, amit persze nem mutat ki nyíltan.

2023. aug. 12. 12:09
 1/10 anonim ***** válasza:
74%
Rohadek az ilyen ember, sajnos letezik. Nalam a rokonsagon belul van ilyen konkretan. Es tenyleg nagyon irigy, hisz ha meglatogatjuk, mindig csak frocsogni tud masokrol rosszindulatuan.
2023. aug. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Én inkább a következő típusra gondoltam: kedves modora van, de irigy a barátja magasabb végzettségére, ambícióira. Zavarja, hogy mondjuk ő egy bolti pénztáros, a másik meg mondjuk mérnök, orvos, tanár, tehát diplomája van. Irigységből rábeszéli, hogy menjen ő is kasszázni vagy gyárba dolgozni. Tehát vissza akarja húzni. Párkapcsolatban is lehet ilyen. Az egyik kevésbé képzett és azt akarja, hogy a másik menjen egy egyszerű munkára, mert "jó az is".

Természetesen különböző végzettségi szint mellett is vannak jó barátságok, párkapcsolatok, de én már találkoztam ilyen mentalitással is.

2023. aug. 13. 11:40
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Nem ritka az ilyen barátság.

Irigykedés, utánzás felütheti a fejét minden emberi kapcsolatban. És ez mind lehúzó.

2023. aug. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Senior Séf ***** válasza:
58%
A szomszéd fűje mindig zöldebb.
2023. aug. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
28%

#2


Azt, hogy valaki rábeszélt egy orvost a gyári munkára, még nem hallottam.😂 Bár a sebésznek, aki miatt le kellett vágni egy ismerősöm lábát, igazán lehetett volna egy ilyen barátja.

2023. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Nekem családon belül van ilyen lumpenproli ismerősöm, idősebb nő... próbálja az unokákat úgy manipulálni, hogy nem kell tanulni, orvosnak meg jogásznak lenni, hanem legyenek ők is olyan lumpenproli nyomoronc buta mucsai falusiak, mint ő.
2023. okt. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Igen, kedves 6-os, ilyenekre gondolok.
2023. okt. 15. 21:05
 8/10 anonim ***** válasza:
35%
Gyakoriak. Ha az egyik anyagilag jobban áll, de egy balf. Sz=ötlet nélküli, és a másik anyagilag rosszabbul áll, de neki vannak ötletei, akkor a gazdag megvalósítja magának azokat. De lehúzó az is, ha az egyik barát egy energiavámpír. Pl. Csak azért van együtt a másikkal, hogy az feldobja őt a pozitív hozzáállásával az élethez, de közben ő csak mosolyogva hallgat, nem reagál. Egy sótlan, gondolatnélküli. Ezzel jól letöri a másik jókedvét.
2023. okt. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem egy csomó lehúzó barátság van. Mármint amiben csak kihasználják egymást az emberek. A vicc az, hogy akit kihasználnak, az sokszor ezt eltűri, viszont, ha megmondják neki, hogy emiatt egy hülye, akkor megsértődik arra, aki tükröt tart elé. Aki őszinte manapság, annak nincsenek barátai. Pedig szerintem a barátságnak az őszinteségről, feltétel nélküli szeretről kéne szólnia.
2023. okt. 15. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
35%
Igen, sokszor nem alakulnak ki mély barátságok, mert inkább a család az, ami egy státuszszimbólum, vagy egyetlen politika által behipnotitált érték lett. Van a családod, és azon kívül ne törődj mással- szemlélet. Szerintem roppant káros ez a szuggesztió.
2023. okt. 15. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!