Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mennyire lehet barátokat...

Mennyire lehet barátokat találni egyetemen, ha nem megyek gólyatáborba, és nem is leszek kolis?

Figyelt kérdés
2023. aug. 12. 19:09
 1/5 Sunshinedoll ***** válasza:

Lehet, bár nyilván függ attól, mekkora a szak, amire jelentkeztél.

Én nem voltam se kolis, és gólyatáborban sem voltam, mégis voltak barátaim egyetemen, bár ehhez az is kellett, hogy szakirányosodtam, az első 1 évben a 100 fős évfolyamról, mikor minden csoportbontásban más-más emberekkel találkoztam, nehéz volt jobban megismerni másokat, akkor inkább felszínesebb kapcsolataim voltak.

Szakirány választás után azért többnyire ugyanazzal a 30 emberrel találkoztam inkább és akkor már könnyebb volt.

2023. aug. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát én eléggé az a típus vagyok aki elvan magában, de nálunk eddig szinte lehetetlennek éreztem rendes barátokat találni.

Nyilván én is béna vagyok ehhez, de a hajlandóság nagyon más. Azt mondanám hogy van néhány ember akivel tartom a kapcsolatot, de amúgy egyetemen kívül nem találkozunk sosem.


De ez sok dologtól függ, ami szerintem nagy befolyásoló tényező a veled egy évfolyamon tanulák száma. Mi 200+ fővel kezdtünk, most úgy kb azt mondanám jó ha 80-100 még maradt, egyszerűen alig látom ugyanazokat az embereket. Nálunk most volt szakirány választás, kemény 11 fővel leszek együtt egy szakirányon, szóval gondolom durván más lesz.


Én nem mentem gólyatáborba, full ivas/buli volt az egész, és én nagyon nem ilyen vagyok. Akikkel beszélek szintén nem voltak, szóval sok értelme nem lett volna. Reghéten volt egy program ami érdekelt, arra mentem el, ott összeismerkedtem néhány emberrel akikkel utána nem is találkoztam kb sose többet.


Ja, a hozzáállás. Nálunk vége az előadásnak/gyakorlatnak/labornak aztán mindenki vagy megy másik órára, vagy ha vége a napjának akkor húz haza. Ahogy eddig néztem, mindenkinek van saját élete, hobbija, munka, bármi, mindenki megy a dolgára. Órákon értelemszerűen nem haverkodsz annyira, azokon kívül meg ez van. Programok nálunk kb nem léteznek, ami van oda se megy senki. (Ja és a szak 95%-a kb fiú, ami hát elég rossz tud lenni, lányként nem tudom ez milyen lehet).


Ez csak az én tapasztalatom, máshol biztos csak jobb lehet a helyzet ennél. Plusz az sem segít hogy nem vagyok túl szociális típus.


Neked azért legyen csak több szerencséd 😅

2023. aug. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Honnan tudhatom meg, hogy nálunk ezen szakon hányan lesznek? És szakirány választás mindenhol van, ha igen, mikor?

Bocs, nem nagyon értem hogy működik.😅

2023. aug. 12. 19:50
 4/5 anonim ***** válasza:

Szakirányokról elvileg már a felvin is kéne legyen valami, nekem asszem már oda is ki volt írva hogy mik lesznek, meg az is hogy mikor.

De az egyetem/kar honlapján minimum fent kell legyen.


Azt hogy hányan lesztek, max a felvin látod még ha van ilyen statisztika (gondolom, miért ne lenne, felvettek számát közölni szokták asszem), illetve ha lesz tárgyfelvétel akkor mondjuk olyan előadásnál látod a létszámot ami kötelező mindenkinek (hacsak nem átjelentkezett és már megvan neki, szóval nem pontos szám az sem, de ilyen kevés van).


De lehet az egyetem is közzéteszi, sok helyen szeretnek vele villogni hogy most X embert vettek fel, és milyen népszerű, stb.

2023. aug. 12. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Több dologtól is függ; hányan vannak a szakodon, esetleg ott van-e egy összeszokott társaság, mennyire nyitottak mások, illetve te is a barátkozásra, meg úgy összességében is. Mennyire vannak programok, barátkozás lehetőségek, kinek milyen a személyisége.


Covid miatt nem volt gólyatáborunk (1 évre rá pótolták, de akkor már 2 évfolyam volt ott, együtt az eseményen), de amúgy sem mentem volna el rá, pedig állítólag a pót nagyon jól sikerült, viszont így is elég komolyan jelen volt a pia. Illetve elég közel is laktam a sulihoz, így a koli sem volt indokolt.


Viszont csak hellyel-közzel sikerült barátokat szereznem, pedig nagyon kevesen voltunk a szakon, és szabvál miatt csatlakoztak be páran/néhányan az órákra, viszont akkor sem voltunk sosem 25-nél többen a mintatantervi órákon.

Egyszerűen egy komplett baráti társaságot vettek fel a szakra, akik mindenhova együtt jártak, alig lehetett őket megközelíteni, illetve többen szinte csak rohantak haza/koliba órák után, alig akadt valaki, akivel lehetett eleinte beszélgetni. Idővel ez javult, meg szerencsére volt egy reghetes tréningünk, ott sikerült jóba lennem az egyik lánnyal, bár már vele sem beszélünk igazán..


Nekem igazából csoportmunkák miatt sikeredett barátokat szerezni. Mindkettejükkel így indult az ismeretség, és csak egyikük szaktárs. Viszont szerencsém is volt velük, mert remek személyiségük van, nyitottak, és hamar megtaláltuk a közös hangot, egyikükkel hihetetlenül gyorsan kezdtünk sulis dolgokon kívüliekről beszélgetni.

-


Remélem azért te majd több sikerrel, szerencsével jársz majd. Legyél nyitott, barátságos és megközelíthető, de ne hagyd, hogy kihasználjanak. Sok sikert az egyetemi éveidhez!😊

2023. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!