Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Barátkozás felnőttként -...

Barátkozás felnőttként - miért ilyen nehéz?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Sosem voltam az a fajta aki 20 fős baráti társasággal lógott, de pl gimiben megvolt a fix 5 fős kis csapatunk. Aztán érettségi után szép lassan már azt vettem észre hogy senki nem ér rá, volt aki egyetemre ment máshova volt aki dolgozni… egyik meg férjhez ment és azóta nem beszélünk. Szám szerint egy barátnőmmel tartom még mindig a kapcsolatot innen, ő pedig külföldre költözött, de vele minden nap írunk viszont csak évente 2x tudunk találkozni.


Munkahelyen is van egy kolléga akivel jól elbeszélgetünk, viszont valahogy munkán kívül sose szervezünk programot.


Egyszerűen azt veszem észre, hogy sok új emberrel találkozok akár nap mint nap, van akikkel elbeszélgetünk de ez leginkább csak ilyen “bájcsevej”. Ugyanakkor pl munkahelyen is rengeteg a korombeli, próbáltam programokban részt venni de aztán az tűnt fel hogy ők külön külön már találkozgattak, valahogy sosem hívtak, amikor meg igen, az se jött össze valamiért.


Jól megvagyok egyedül, viszont néha néha hiányozna hogy elmenjek valakivel beülni egy italra, bulizni egyet, vásárolni stb. Párom van, de nyilván ő nem helyettesíti egy barátnő szerepét.


Mi lehet ennek az oka? Próbálom nem azt gondolni hogy bennem van a hiba de most már kezdem így látni a helyzetet. Ugyanakkor azt vettem észre ha valakinek már megvan a maga kis baráti köre, nem igazán nyit új emberek felé, nagyon nehéz beilleszkedni így felnőttként. Mi a véleményetek erről? Volt hasonló tapasztalatotok?



2023. aug. 12. 23:43
 1/6 Kitana. ***** válasza:
100%

Én az összes jelenlegi barátomat, akikkel összejárunk, munkahelyen ismertem meg, két különbözőn. Már nem dolgozunk együtt, az egész társaságban talán 1-2 ember van már csak, aki még ugyanott dolgozik, mint akkor.

De ez teljesen szerencse kérdése, milyen emberekkel sodor össze a véletlen egy munkahelyen, pl a mostani helyemről kétlem, hogy bárkivel is közelebbi barátokká válnánk.

2023. aug. 13. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem gyerekként nehezebb volt.
2023. aug. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ki keres még barátot?

50f

2023. aug. 14. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Szia én is hasonlóan érzek van párom de egy barátnoi is jó lenne beszélgetni. 22l

Budapest

2023. aug. 15. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Még aktuális? Októberben leszek 20 éves (lány)
2023. aug. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

(5vagyok) a 4-esnek szerettem volna privátba írni. Elnézést kérek érte, véletlen ide sikerült.


A kérdésedre válaszolva, sajnos én is ezt tapasztalom. Mindenkinek megvan a maga társasága... De szerintem azok sem olyan elmélyült barátságok. Folyamatosan változnak az ember életében a prioritások. Sok barátságom azért szakadt meg, mert egyszerűen már másmerre haladunk az életben. És ez normális. Már nem ugyanazok érdekelnek, nem olyanok vagyunk mint x éve. Vannak barátságok amiket csak hely és idő köt össze (pl.: Gimi és az a 4 év). Utána kezdenek ritkulni a találkozások, a beszélgetések és vegül már inkább vagyunk régi ismerősök, mint barátok.


Ha pl.: Valakinek gyermeke lesz akkor általában szülőkkel fog barátkozni/megtalálni a közös hangot, mert velük van egy élethelyzetben.


Amit tudok tanácsolni, hogyha például van valamilyen hobbid, legyen az akármi (tánc, festés, fotózás..) menj el egy ilyen csoportos tevékenységre, ahol új embereket ismerhetsz meg. A közös hobbik nagyon összetudják hozni az embereket. Vagy vannak ilyen facebook csoportok, ahol utazást szerveznek és egész olcsón mehettek több emberrel a pároddal. Sok lehetőség van csak lépni kell. Lehet ha 10x próbálkozol, 10x nem fog sikerülni, mert az a 10 ember pont nem nyitott rá. De lehet a 11. lesz aki igen! Sose add fel. Semmi baj nincs veled. Egyszerűen nem részesíted előnyben a felületesebb emberi kapcsolatokat. Én is úgy vagyok vele, inkább legyen 3-4 igaz barátom mint 20, de ... Drukkolok!

2023. aug. 30. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!