Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Aki fiatal felnőttként azt...

Aki fiatal felnőttként azt állítja, hogy nincsenek hosszú távú barátai, nektek mit jelent? Kötelezően arra a következtetésre jutottok, hogy az illető megbízhatatlan?

Figyelt kérdés
2023. aug. 13. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
79%

2 fajta embert láttam:

- Alapvetően okésak, rendben vannak, csak épp nem tucatok vagy nincs megfelelő közegük. Pl. visszafogottabbak, olvasni szeretnek, de a környezetük bulisabb, így nem találnak barátokat.

- A másik eset az, amikor teljesen toxikusak az emberkék. Ismerek ilyeneket is. Nagyon szépen elpanaszkodják, hogy nincsenek barátaik, de amúgy aki barátkozna velük, azt idővel semmibe veszik és igazából csak sajnáltatni szeretik magukat.

2023. aug. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
#1: Én a kettőnek a keveréke vagyok. Sajnos tényleg szerencsétlen vagyok, de tudok toxikus is lenni. Szerintem a barátságot is úgy kellene kezelni, mint a párkapcsolatot. Amíg nem vagy rendben magaddal, addig nem érdemes belekezdeni.
2023. aug. 13. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Metionin ***** válasza:
100%
Nálam inkább azt, hogy nem készülök élethosszig tartó barátságokra. A legtöbb ember az életünkben ideiglenes, ki hosszabb, ki rövidebb idő után másfelé veszi majd az irányt. Pl. elköltöznek, gyerekük lesz, ilyesmik.
2023. aug. 13. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
1-es az a masodik eset talalo! Es az a sors ironiaja hogy ezekkel az emberekkel tenyleg vannak akik oszinten akarnak baratkozni epp ilyen helyzetben vagyok.Nem tudom mit vetettem hogy semmibe vesz,es tenyleg azelott gyakran panaszkodott nincsenek baratai meg ot senki se keresi,mindig o keres masokat.Hat en kerestem ehhez kepest szepen leignoral olyan nehez egy italra eljonnie velem mintha egy egyetemi prof.- nal kellene idopontot egyeztetned.Nem segit ha baj van.Nem tudom mi valtotta ezt ki nala vagy o ilyen.Kezdem.ezt hinni.
2023. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Es jol irod 1-es idovel vesznek semmibe nem azonnal
2023. aug. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nekem sincsenek, de talán egy parányit összetettebb a helyzet.

Egészen gimi közepéig nagyon csendes, halkszavú, visszahúzódó és visszafogott voltam, néha kifejezetten kínos és esetlen is. Mondanom sem kell, azok az emberek, akikre barátként tekintettem is ilyenek voltak, főleg az a lány, aki általános közepe óta volt legjobb barátnőm.

Aztán az említett időre változni kezdtem, ami gimi végére lett látványos: nőtt az önbizalmam, javult a kiállásom, határozottabb és nyitottam, barátságosabb lettem, hatalmasat nőtt az igényem közös programokra, találkákra. Azon a ponton az tetszett igazán, amikor, ha nem is mindennap, de azért 2-3 naponta történt valami. A barátaim, bár a mai napig jó érzésekkel gondolok rájuk, olyanok maradtak, mint rég, ha épp nem lettek -mindenki felé- zárkózottabbak. Így pedig elég szépen eltávolodtunk.


Most hiába keresek újakat, még mindig nem vagyok sokaknak kellően izgalmas, érdekes, hogy hosszabb távon legyen valami, vagy már eleve megvan egy sziklaszilárd társaságuk, ahová nem kerülhet be akárki.

2023. aug. 28. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Véletlenül elküldtem hamarabb, szóval:

nem feltétlenül jelentheti azt, hogy az illetővel van a baj, lehet, hogy pl. hozzám hasonlóan nem találja meg a közegét, barátait. Lehet, rossz helyen keresgél. Vagy épp nincs is igénye, kellő ideje, energiája hosszútávú és/vagy mély barátságokra.

2023. aug. 28. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!