Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mit tudnék tenni hogy ne...

Mit tudnék tenni hogy ne legyenek lusták a barátaim?

Figyelt kérdés
24 éves vagyok, a két legjobb barátom egyszerűen nem képes sehova se kimozdulni. Én már elköltöztem otthonról, és párommal élek. Ők továbbra is otthon élnek, dolgoznak, majd leülnek a gép elé játszani. A barátnőm "megengedi", nem zavarja ha játszok velük, de már egyáltalán nem élvezem ezt. Mindig próbálok programokat szervezni a hétköznapokra vagy a hétvégére, hogy időt tölthessek a srácokkal, de mindig lemondják. Nincs kedvük, fáradtak, ugyanakkor naponta 8-9 órát játszanak egyhuzamban (a Discord kijelzi). Mit tehetnék, hogy ne legyenek ilyenek? Nem akarom elengedni őket, hiszen velük nőttem fel. Ugyanakkor más barátaim és haverjaim is vannak máshonnan, de ők számomra a legjobbak. Zavar, hogy így viselkednek, és már többször veszekedtem velük, de nem jutottam sehova. Hétköznap azt mondják, hogy fáradtak, és bár most éppen az irodában dolgozok, de régen nyáron építkezésen dolgoztam 10-12 órát, míg ők csak 8 órát a klímás helyiségben, akkor is én akartam mindig menni valamerre (régen nem ilyenek voltak, 1-2 éve lettek " ilyenek " )

2023. aug. 20. 19:07
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Nekik ennyi az igényük. Ezt el kell fogadnod és maradsz velük ezen a szinten közben másokkal, akiknek meg van igénye programozni azokkal elmész és ennyi. Nekik nem annyira fontos ez a barátság, hogy megerőltessék magukat.
2023. aug. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Jaj hagyunk már az önfényezést. 12 órás fizikai munka utál semmihez nincs kedve az embernek.. ne kamuzz már össze vissza.
2023. aug. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
most nem tudom mit szeretnél, szidjuk egy kicsit a buta, lusta, visszamaradott "barátaidat" (az ég óvjon az olyan "barátoktól", mint te kérdező...), meg simizzük meg a fejed, hogy milyen szorgalmas és ügyes jókisfiú vagy, hogy 12 óra kemény és férfias munka után nagy kegyesen leereszkedsz hozzájuk, mert életed szerelme engedélyt adott arra, hogy lehessen egy hobbitok közösen, de azért húzza avszáját és picsog miatta, tehát te megpróbálsz inkább más hülyeségeket rájuk erőltetni, hogy Plna boldog legyen? (amúgy súgok, ha kocsmába mentek, vagy kirándulni, azon is talál majd rínivalót.)
2023. aug. 20. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szabad akaratuk van. Nem tudjak betolteni a funkciot, amire szannad oket.
2023. aug. 21. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
52%
Hagyd békén őket. Én elég gyorsan lekoptatnám a haverom ha nekiállna beosztani az időmet.
2023. aug. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdező!

Miért nem a saját életeddel foglalkozol másoké helyett?🤔

Miért te akarod megszabni másoknak azt, hogy mit kellene (vagy nem kellene) csinálniuk?

Te is éld az életed ahogy te (és a párod) szeretné, és hagyd, hogy mások is úgy élhessék az életüket , ahogyan ők szeretnék.

Ismered a mondást? "Élni, és élni hagyni..."


Másrészről, nem minden ember egyformán "érik be". Te már másképp éled az életed, elhagytad a "Mamahotelt" is, de ők valószínűleg még nem állnak erre készen.

Mi ebben a meglepő?🤔

2023. aug. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
48%

"Elfejlődtetek". Szr dolog, de megerőszakolni nem lehet őket. Próbáld az igenyeidet mással pótolni, akár a pároddal, más haverjaiddal.

Amúgy szerintem igazad van, gáz ez a generáció, nem normális élet ez, hogy a gép előtt ülnek egész nap. Éretlenek, gyerekek még.

Fogadd el őket ilyennek. Talan vsltoznak, te mindenesetre jelezted nekik.

2023. aug. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
ez csak sima lustsag en azt tudom ajanlani hogy menj el hozzajuk mert nagy valoszinuseggel nem fognak kimozdulni miattad es beszeld meg veluk hogy te tenyleg szertnel idot tolteni veluk es hogy egy napra legalabb felejtsek el a gamelest
2023. aug. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!