Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a különbség a barátság és...

Mi a különbség a barátság és a lelki szemetesláda között?

Figyelt kérdés
Mi jellemzi az egyik emberi kapcsolatot és mi jellemzi a másik?
2023. aug. 22. 14:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Voltam már 1-2 nőnél lelki szemetesláda szerepben.


Onnan ismerhető fel, hogy a boldog pillanataikat nem velem élik meg. Ha kérdeztem valamit akkor látszott, hogy le vagyok szarva, a panaszkodás ment. És ha hívtam őket programra akkor mindig volt kifogás, hogy most miért nem. Miközben láttam, hogy másokkal simán mennek és jól érzik magukat.


A barát ezzel szemben pont az ellenkezője. első dolga, hogy áthív, elhív programra, jól érzitek magatokat együtt azon túl is, hogy néha meghallgatod a siralmait.

2023. aug. 22. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Kölcsönösen segítenek egymásnak,foglalkoznak egymás problémáival, ha a másik kéri, nem használják ki egymást, hanem kölcsönösen együttműködnek-ezek a barik

A lelki szemetesláda meg amikor neked lenne bajod, akkor nem törődik veled, de az ő baja az mindig fontos, azt mindig meg kell hallgatnod, de a tiéd nem érdekli.-én iesmire gondolok.

2023. aug. 22. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%
A baráti kapcsolatban ez kölcsönös! A másikban meg nem az.
2023. aug. 22. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kölcsönösség és az, hogy a lelkizésen kívül más is történik a barátságban, nem csak egyetlen dologra koncentrálódik a kapcsolat.
2023. aug. 22. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak hogy példával is illusztráljam:


Volt egy nő ismerősöm aki több volt, mint barát. Sokat beszéltünk, amikor tudtunk találkoztunk. Ha kitaláltuk, hogy fussunk össze akkor összefutottunk.


Aztán idővel át avanzsáltam "szemetesládává".


Ha felvetettem a találkozás ötletét akkor mindig volt kifogás, most ezért nem most azért nem. Közben persze láttam, hogy jött-ment össze-vissza.


Vagy csak simán ismertem már annyira, hogy ha kell akkor a fél országot átutazza csak azért, hogy kávézzon egy rég nem látott ismerősével.


Alapvetően ő kereste a társaságom, de akkor is csak panaszkodott, a korábbi beszélgetések helyett maradt az, hogy ha próbáltam beszélgetést kerekíteni akkor jöttek az egyszavas válaszok, meg az, hogy 3 naponta írt vissza.


Meg is szakítottam a kapcsolatot.

2023. aug. 22. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez a nő ismerősöm megtalált a napokban. 1-2 éve nem beszéltünk. Érdeklődött, jött az ál kedvesség. Majd amikor vissza kérdeztem jött a masszív panaszkodás ami aztán félbe maradt mert "bealudt".


Utána egész hétvégére eltűnt, láttam a képeit jól érezte magát néhány közös ismerősünkkel. Következő héten én érdeklődtem felőle, kaptam egy szokásos világfájdalmas választ.


Közöltem, hogy én erre rohadtul nem vagyok kíváncsi, és elköszöntem. Ki kell zárni a káros embereket az életünkből.

2023. aug. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Csak ismételni tudnám az előttem írókat! Nekem egy "barátnőm" évek óta a munkahelyéről panaszkodik nap mint nap. Ha én magamról szeretnék írni,nem is reagál. Múltkor leírtam neki, hogy jó hétvégém volt, végre kimozdultam. Meg se kérdezte hol voltam, kivel voltam. Annyit nem írt, hogy az tök jó vagy valami. Hanem folytatta a panaszkodást a kolleganőjéről. Másik sláger téma nála az új lakása.

Nem is nagyon nyitom már meg amiket ír,mert leszivja az összes energiám.


Nekem már az a fura,ha valaki engem is megkérdez, hogy velem mi a helyzet. Pedig az lenne a valós barátság.

2023. aug. 22. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen ezek mind jellemzoek...ha hivod oket programra mindig van kifogas,sok a munka,faradt,ha szabadsagon van beteg.Mindig minden ugy kell,hogy tortenjen ahogy o akarja,akkor talalkozunk amikor neki jo es megfelelo illetve amikor neki igenye van ra.Hogy csak ugy elmenjen veled siman kavezni vagy valahova ha epp nincs semmi,nem kell semmi...az mar nem fer bele.Es persze nem otthon ucsorognek a negy fal kozott hanem talalkoznak masokkal.Van amiert erofesziteseket is tesznek.Ha erdeklodsz utanuk az is jellemzo amit irtatok jon egy vilagfajdalmas valasz...depis vagyok,kimerult vagyok,migrenem van.Aztan latod oket masnap hogy tarsasagoznak,ide- oda mennek.Neked meg a kepedbe hazudnak.Es igen..ha te vagy bajban lelkileg vagy konkret dologban termeszetesen NEM SEGITENEK! Csondben vannak,hatrebb huzodnak.
2023. aug. 23. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Lelki szemetesláda: csak akkor kellesz, amikor baj van, és csak róla szól minden.

Egy barátságban is megvan az, hogy kiöntheted a lelkedet a másiknak, de egy barátságban ez kölcsönös, kétoldalú dolog, és nem csak akkor fog megtalálni, ha valami nyűge van.

2023. aug. 25. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kölcsönösség, összetartás, testvériség. Ha hajnali 3-kor hív fel, meghallgatod, ő is téged. És nincs olyan, hogy ne csináld ezt, mert Piri nem szereti. Nőkért nem dobunk oda barátságot.
2023. aug. 25. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!