Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Udvarias dolog, ha egy barát...

Udvarias dolog, ha egy barát bejelentés nélkül elhozza a párját/feleségét? (többi lenn)

Figyelt kérdés
Nem illene ezt megkérdezni, esetleg 24 órával a találkozó előtt? Vagy ha a program nem felel meg a párjának, esetleg hagyni őt, hogy külön szervezzen programot? Amúgyis furán nézek a szó szerint mindenhová együtt járó párokra, de ez legyne a magánéletük. Viszont szerintem találkozó előtt illene jelezni. (Vagy pláne ha valakit meghívok az otthonomba, kellemetlen ha nem elég a főztöm mindenkinek...)

2023. aug. 24. 10:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%
De illene megkérdezni, hogy nem baj-e, hogy estleg a párja is megy, mert akkor úgy készül az ember.
2023. aug. 24. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Attól függ mi a program. Ha úgy volt hogy kettesben vacsoráztok akkor illene szólni. Tizen-x emberes laza kertipartinál nem para szerintem.
2023. aug. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Egyetértek! Volt már, hogy az illető rámírt hogy találkozzunk, már rég ki akartam próbálni egy kisebb termál fürdőt, a srác nem magyar, gondoltam, őt is érdekelni fogja ez a kuriózum, de írta, hogy a felesége terhes, a szauna nem tesz jót neki. Habár gratuláltam, meg új program ötlettel álltam elő, azért felszaladt a szemöldököm, mivel senki nem hívta a párját, és 2. nem így kell célozgatni, hogy ő is jön.
2023. aug. 24. 10:19
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
Jó barát lehetsz...
2023. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#4, elnézést, csak elvárom, hogy ha én udvarias vagyok másokkal, hasonlót kapjak vissza...
2023. aug. 24. 10:24
 6/15 anonim ***** válasza:
94%
Hát én sem szeretem a meglepetéseket és én a barátomra vagyok kíváncsi nem arra hogy a párjával milyen jól el vannak, mikor nem ezt beszéltük meg. Akkor menjenek a párjukkal vagy nem tudnak egymás nélkül létezni és kikapcsolódni. Nem is értem
2023. aug. 24. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Illik és kell is szólni, ha visz magával még valakit, akár pár, akár barát vagy más. Nem mindegy, hány főre, milyen emberekre készülsz.
2023. aug. 24. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek, csak nem tudom, hogy adjam tudtára. Nem akarom a párját megsérteni sem.
2023. aug. 24. 10:29
 9/15 anonim ***** válasza:
77%

Ha tényleg zavar a jelenléte, mert kötött létszámú program (pl. asztalt foglaltál valahová), vagy olyasmi, ami nem tartozik rá (zárt körű, tematikus találkozó egy adott baráti társasággal/ olyasmi, amit ő nem szeret, nem ismer, nem ért, stb./egyszerűen valaki a társaságból nem kedveli őt/akármi más, ezek oka van), szólj a barátodnak, hogy nem.


Más esetben, ha elviselhető, hogy ott van, akkor tűrd el, de mindenképp jelezd, hogy legközelebb szóljon előre, ha vinni szeretnék, és akkor vigye, ha te igent mondasz rá.

2023. aug. 24. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
81%

Kérdés, hogy ez milyen jellegű program? Baráti társaság, több fő, de kötött létszámú, szűk körű program, vagy csak kettesben lennétek?

Miért akarnál termálfürdőzni egyébként olyannal, aki párkapcsolatban él, úgy, hogy a párja ne legyen ott? Más ott lenne, vagy csak kettesben?

2023. aug. 24. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!