Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Létezik olyan hogy valaki...

Létezik olyan hogy valaki addig igyekszik még meg nem nyeri valaki baràtsàgàt utàna màr nem igyekszik annyira?

Figyelt kérdés
Peldaul talalkakat illetoen.Ritkitja,jobban lemondja.Vagy mar figyelmetlenebb,nem olyan segitokesz.Mert ugy van vele mar meg van a baratsag.
2023. aug. 30. 19:39
 1/9 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem inkább ez annak a jele, hogy rendesen megismert és rájött, hogy valójában nem is vagy annyira szimpatikus mint gondolta, ezért inkább leépíti a kapcsolatot.
2023. aug. 30. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ahogy osszeraktam a dolgokat a beszedjebol neki sok ilyen van.
2023. aug. 30. 19:51
 3/9 A kérdező kommentje:
Egyebkent a kerdes is tole szarmazik mert o gondolta ugy hogy egy baratnoje mar azert nem talalkozik annyit vele mert addig igyekezett meg nem volt biztos a baratsagban
2023. aug. 30. 19:54
 4/9 anonim ***** válasza:

Van!


Nekem az egyik barátnőm, amikor "új" barátnőnek számítottam teljesen másképp viselkedett, mint most. Már nem becsül meg úgy. Szerintem úgy van vele, hogy már barátok vagyunk és úgyis ott leszek neki. De az az igazság, hogy nem... Nem gondolnak bele, hogy az hogy máshogy viselkedsz valakivel az mást fog kiváltani a másik személyből is. Nem vagyok egy tárgy amit beletehet egy dobozba és előveszi ha szüksége van rá/egy ingyen terapeuta hogyha baj van keres majd eltűnik.

Korábban másokat hanyagolt el miattam, most pedig engem az új barátai miatt. Ez ilyen néhány embernél.


Azt tudom tanácsolni, hogy mindenkinek legyen önbecsülése. Nem az a probléma, hogy nem keres napi szinten.. de a tisztelet hiánya, na az! Akinek nem vagy prioritás az neked se legyen. Ha valaki azt érezteti, hogy nem vagy elég fontos azt hagyni kell. A megfelelő embereknek elég vagy és leszel is. Ha ír ne válaszolj csak 1 hét múlva vagy ha lesz kedved, mert minden tevékenység hasznosabb annál (edzés, igaz barátokkal programok... még a kuka kiürítése is) minthogy olyan emberekre szánd az időd akik nem becsülnek meg.


Nem kell haragot tartani. Attól még, hogy megváltozik egy emberi kapcsolat az nem azt jelenti, hogy korábban nem volt igazi. De az ilyet le kell építeni. Inkább legyen régi ismerős kategória mint barát.. az ilyen nem barát! Egy igaz barátság kölcsönös és sosem kell ilyen kérdéseket feltenned miatta.

2023. aug. 31. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

4-es nagyon koszonom! Valami ilyesmire gondoltam.Sok hasonlosag van a te torteneted es az en tortenetem kozott.

Teljesen ezt erzem en is amikor uj baratno voltam maskepp viselkedett.Talalkoztunk heti szinten neha tobbszor is volt hogy kimaradt egy- ket het de rendszeresebb volt.Jol irod a masfajta viselkedes mast valt ki a masikbol is.En is terapeuta is voltam ha gond volt ram irt vagy szemelyesen is ecsetelgette a problemakat,elet-halal kerdeseket,depressziot,ongyilkossagi gondolatokat is...Ha en akartam talalkozni vagy nalam volt baj idovel huzodzkodott.A talalkakat szinte jo par hetre redukalta le,voltak egyeb furcsasagai is.Ezek voltak a konfliktus kivalto okai reszemrol es megmondtam neki tud o attol masokkal talalkozni nekem mondja hogy elfoglalt meg beteg.Azt mondta amikor megismerkedunk olyan allapotba volt hogy igenyelte a tobb talalkat nala ez valtozott mas periodusban van eleg ha hetente 1-2emberrel talalkozik es mindig masokkal igy mindenkire sor kerul par hetente es tobb a mondanivalo is,tartalmasabb a talalka,meg nem ismertem regen neki ez az alapallapota...vagy csak halandzsazik.Nekem is az a velemenyem hogy most masok miatt hanyagol.O iras szinten sokat keresett kuldott ezt-azt,irkalt nekem a talalka hiany volt a gond,a program modositasok.Meg ha nekem kedves valaki akkor a heti 1-2talalka mellett amit allit csak annyi van neki berakom az illetot harmadiknak ha orulok neki es varom hogy talalkozzak vele.Egy igaz barat nem teher es orom vele talalkozni,persze nem allitom hogy napi szinten egyutt kell logni.Regebben o is orult a talalkaknak vagy tenyleg a rossz passz miatt jo volt neki hogy valaki emberszamba vette,foglalkozott vele,meghallgatta.De ezt viszonozni is kell,ha mar baratsagrol van szo.

Ha pont harag nem is de serelem,nehezteles van bennem meglatjuk menni fog- e igy idovel meg ezt nem modositja-e...Jol mondod ha baratsag ezek a kerdesek nem fordulnak meg a fejembe.

Kedves valaszolo,te mibol erzed azt hogy prioritas vagy egy baratsagban?

2023. aug. 31. 16:43
 6/9 anonim ***** válasza:

Ugyanez! (4-es vagyok). Sajnálom, hogy tudsz azonosulni azokkal amiket írtam...


Nekem is írt olyat, hogy öngyilkos akar lenni majd eltűnt. Vagy hogy valami fontosat meg kell beszélnünk és ugyanúgy elnyelte a föld. Aggódtam érte. Aztán láttam, hogy a közösségi médián elérhető és posztolt össze vissza, barátkereső csoportokban kommentelgetett, hogy írjanak neki, szívesen megismerné őket. Nekem pedig képtelen volt válaszolni. Többször eljátszotta! Most már nem tudok mit kezdeni ezzel, akármit ír nem veszem komolyan és nem is érdekel hogy mi van vele. De ha én nem írtam neki vissza vagy nem mondtam igent egy programra akkor jött a sértődés, hogy arra számított hogy végre tölthetünk időt együtt. (Többé nem hagyom befolyásolni magam!) Még egy suliba járunk, a köszönő viszonyt tartom de ezekután nincs bizalom. Bennem is volt sérelem és neheztelés, de már úgy érzem annyit se ér a dolog.


Úgy vagyok vele, ha baj van keresse azokat akikre alapból szánja az idejét. Nekem ez a prioritás dolog nem arról szól, hogy milyen időközönként keres a másik. Hanem, hogy ugyanannyit teszünk a barátságba. Van olyan barátnőm akivel nem találkoztam 1 éve.. és nem kételkedem a barátságunkban! Egyszerűen hiába ritkán beszélünk, ha beszélünk akkor tényleg kölcsönös az odafigyelés, a bizalom.. minden! Nemcsak magáról beszél vagy a párkapcsolati dolgairól, hanem engem is meghallgat és nem 1-2 mondat erejéig, hogy utána újra róla legyen szó. Vagy az, hogyha ott vagyok nem nyomkodja a telefonját... Mert érdekes. A "barátnőm" akiről írtam ha együtt voltunk folyamatosan a kezében volt a telefon, mindenkinek válaszolt. De ha én írtam neki 1 másodpercet nem szánt arra miután megijesztett. Vagy ha ott vannak más barátai nem kezd el máshogy viselkedni velem... Bár ha belegondolok az is vicc, hogy mindig megakarta ismerni a barátaim de ő 1nek sem mutattott be. Egy barátságnak békét kellene hoznia az életünkbe, nem stresszt. Az is tök normális, ha másmerre haladtok tovább. Elfogadtam volna, hogyha azt mondja hogy nem akar már olyan szoros barátságot. Vagy hogy most nem tart úgy igényt a társaságomra. De ezekkel leírta magát a szememben. Az őszinteség nekem nagyon fontos! Jobban fáj, ha valaki nem mond el valamit ami velem kapcsolatos mint maga az amit elhallgatott. Akármilyen fájdalmas, kellemetlen mondja el!


Igazából a barátságokban, ugyanúgy a párkapcsolatokban is vannak hullámvölgyek. Az a kérdés, hogy újat keresnek vagy tesznek-e azért, hogy helyrejöjjön. Az utóbbi a ritka... Mert ott az újdonság és hogy az "jobb lehet". De egy idő után megjelennek majd ugyanazok a problémák, főleg mivel a másik nem dolgozik magán.


Nem azt mondom... Helyre lehet hozni egy barátságot! Mindent. De az munka.. és nem egyedül kell csinálni. Amint a másik csak 1x azt érezteti, hogy nem vagyok elég fontos vagy nem tisztel.. nem tud érdekelni! Ameddig nem volt önbecsülésem benne maradtam olyan emberi kapcsolatokban, amikben nem becsültek meg csak hogy ne maradjak egyedül. Óriási hiba volt! A legnagyobb tiszteletlenség önmagunkkal szemben, beérni kevesebbel mint amennyit megérdemlünk. A boldogságot önmagunkban kell megtalálnunk! És ez nem egyenlő a magánnyal. Szerintem tényleg inkább válj meg az ilyen emberektől. Én drasztikusan megszakítottam korábban mindenkivel a kapcsolatot.. egy ideig nem voltak barátaim emiatt. De többet tanultam önmagamról akkor mint bármikor máskor! Persze volt hogy úgy éreztem hogy mi van ha valami baj van velem.. de utólag büszke vagyok magamra. Már nem tudtam azonosulni velük és megmertem lépni! Megismertem önmagam, dolgoztam önmagamon és megismertem olyan embereket akikkel tényleg építjük és motiváljuk egymást. Nem beszélünk ki másokat, tényleg építő jellegűen hatnak rám. (És ez azért is tesz boldoggá, mert hidd el ha valakit kibeszél neked.. rólad is így beszél a hátad mögött) Ne gondolj arra, hogy régen milyen volt és hogy mennyi emléketek van. Mindig a mentális egészségedet nézd! Baromi nehéz.. de az hogy régen működött az nem garancia a jövőre nézve.


Próbálj meg ugyanúgy viselkedni vele, ahogy te. Ha észhez tér és úgy érzed adj neki esélyt. De ha ennyiszer keres úgy tűnik ennyire tart igényt a társaságodra.


Benned ez az egész mennyire okoz bizalmatlanságot más barátságoknál? Vagy mennyire tudsz közelengedi embereket? Engem néha elszomorít, hogy régen szószerint hittem abban, hogy valami "örökké" tarthat. Most pedig úgy vagyok vele, hogy minden átmeneti. Hálás vagyok a jelenért, megélem a pillanatokat de tudom, hogy én vagyok az egyetlen egy ember aki életem végéig az életem része marad. És ezért ez a "100%ig megadom a bizalmat" dolog nincs meg. Ami nem baj! Csak elszomorít néha.

2023. aug. 31. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Elírtam: próbálj meg ugyanúgy viselkedni vele, ahogy ő.


*Mutatott

2023. aug. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nalam olyan volt hogy volt gondom es irt irtam nem tul jol vagyok tortent valami es ram jott a pszichikai stressz.Mondta sajnalja,remeli masik heten tudunk talalkozni...es par nap mulva felrakott egy szuletesnapi vacsoran keszult kepet egy baratnojevel.Sziven utott.Ram nem szant fel orat- orat egy setara vizsgara keszult de bulizni tudott meg azon a heten egy kozos ismerossel is talalkozott.

Igen az ilyen embereknek vegul mindenkivel lesznek problemai ugyanazok neki is voltak ilyenek masokkal meselte...meg szetintem meg lesznek is.

Az en" baratnom" is sokat nyomogatta a telefonjat mikor egyutt voltunk.Vagy beutaztam vele talalkozzak es este fel oraval a busz elott ott hagyott azt mondta nagyon faradt a boltba esti valtas van hogy szetnezzunk o nem ul a szokukutnal haza megy mondvan: neked ugyis csak fel orat kell varnod.Voltak ilyen esetek is.

Sajnos az emlekek elojonnek,tobb is mint gondolnam,aprosagok is.Helyszinekrol is eszembe jut es ugy erzem bele pusztulok.Ket napja volt a beszelgetesunk...

Az is jo gondolat ugy viselkedjek vele ahogy o viselkedik.Az igenyei...ezek szerint nem nagyok ha kibirja hetekig ne talalkozzunk.O is mindig ezt mondogatta van baratnoje aki kibirja,hogy ne lassa ot hetekig es ez fajt neki akkor.

Bizalmatlansagot okoz masokkal szemben is...ez a huza- vona mar tart kozottunk a meglevo kapcsolataimban nem fogok mar annyira elozekeny lenni,nincs is kedvem akarhova menni a tul sok embert most kerulom.Melyen erint ez.Nem vagyok annyira nyitott tipusu, vele a baratsagnak azelott nagyon orultem,boldogsaggal toltott el.Ezek szerint ot mar nem tolti el azzal ez a kapcsolat.Ami biztos tobbet uj embernek nem fogom megengedni hogy depressziorol,ongyilkossagrol,szerelmi banatrol az elet ertelmerol beszeljen,sajnaltassa magat,megerositest varjon,befogom huzni a kezi feket siman megmondom errol ne beszeljen,vagy rovidebbre veszem a talalkat.Sot olyankor nem is lesz folytatasa.Meg ovatosabb leszek masokkal,annyira melyre nem fogunk menni.

2023. aug. 31. 18:22
 9/9 A kérdező kommentje:
Voltak azelott hataraim de vele valahogy belesodrodtam ebbe a baratsagba es a hataraim is csusztak..
2023. aug. 31. 18:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!