Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Baratno elvesztese, toxikus volt?

Baratno elvesztese, toxikus volt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, tegnap vegetert egy baratsagom. Igazabol nem is latom at mit tettem rosszul ebben a baratsagban ami miatt “eldob”. A tortenet az, hogy mentunk volna moziba( olyan filmet nézni amit en mar lattam es azert mentunk volna, hogy megnezze o is). 2x mondta le a mozit, hogy inkabb elutaznak videkre vagy megy alkalmi munkara, en megertoen mondtam persze nezzunk masik idopontot es felajanlottam neki, hogy o valasszon napot irtam, hogy barmikor jo lehet (mivel neki van egy 2 eves kislanya es tudom, hogy nehezebben tud elszabadulni). Tegnap mentunk volna mikoris ramirt, hogy 5-kor talalkozzunk. Mondtam neki persze nekem megfelel, elotte meg beugrok ott egy uzletbe atvenni egy megrendelest. Erre mar azonnal tamadoan irt nekem, hogy tuti egy orat leszek ott, es ne a film elott vegyem at nincs ido. (A film 5:30-kor kezdodott volna plusz 20-30p reklam ugye). Irtam neki, hogy szeretnem elotte atvenni, mert semmibe nem tart bemenni erte, es amugyis a film 20-30p kesobb kezodik en pedig amugyse szeretek a reklamra beulni. Amire azonnal azt irta nekem, hogy mert o talan hulye?? Hogy nem tudja, hogy 20-30perc a reklam? ( sehol nem utaltam ra, hogy o ezt ne tudna egyszeruen ezt irtam le, hogy a film amugyis kesobb kezdodik igy kifer az idombol). Majd azonnal irta, neki igy semmi kedve es “nem erdekli, hogy szorom a penzem” meg “meltoztatok majd odaerni” meg o a gyereketol veszi el az idejet ( amikor az egeszet miatta neztuk volna hisz en lattam a filmet) es pazarolja ram es szerinte biztosan nem erek oda 17:00-re. Valamint hozzatette, hogy o mennyit valtozott neki mar mas dolgok a fontosak, be kell latni mennyire mas iranyba fejlodunk.


Mondanom sem kell, nagyon rosszul esett es ugy ereztem az egesz kommunikacioja csak a sertegetesre megy, hogy bantson.


Az elozmeny egybkent az meg, hogy utolso talkozasunkkor eletmben eloszor en kestem! Es pont vasarlas miatt 15 percet. De azonnal elnezest kertem es csak azert kestem, mert o nem regalt az uzentetkre es o viszont folyton kesik, egyszer 30 percet vartam ra, es azt feltételeztem akkor, hogy kesni fog megint es meg beszaladtam valahova es ebbol lett 15p es o meglepetesmre vegul idoben ert oda, de amugy azonnal bocsnatot kertem es o mondta is hogy ahh semmiség egyaltan nem baj stb megint felhoztam es megint legyintett, szoval nem gondoltam hogy neki ez ilyen tuske.

Nem ertem, eltmben egyszer kestem mig o meg mindig folyton kesik es igy “meghurcol” meg ilyenekt ir.

En kulturaltam valaszoltam egyebkent ezekre, hogy azert eleg bantoan foglamaz es nehez higgadtnak lenni, de nincs ugy ahogy ezt feltelzi es sajnalom ha megbantottam a legutobbi kesessel. De nem reaglt tobbet.


Ugy erzem nagyon toxikus ez a kapcsolat kb rajtam vezeti le a duhet es igazabol mar nem ezaz elso eset, hogy eleg durva vagy nyers egy ket dolgot illetoen.

A fejlodest sem ertettrm, mert en az elmult ketto evben hihetlenul sokat fejlodok, egyetemen tanulok, sportolok rendzseresen, uj hobbi, kulsom is kalsszisokkal jobb, munkaban eloleptem, normlis a parkapcsolatom, pszichológussal is ujra elekzdtunk dolgozni, uj emebreket ismertem meg, szoval nem gondolom hogy en ne fejdlonek. Mindig is foglakoztam egyebkent a baratnommel is , hogy van stb a gyerek is erdekelt szoval nekem dobbentes a reakcioja, azt ereztem csak bantani akar es a frusztraciojat rajtam levezetni. Egyebkent nala ez a penz tema, meg hogy en szorom a penzt azota ilyen miota o nem dolgozik es nem ment vissza a munkaba se es azota igy “megvet”..


2023. szept. 7. 09:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Hát nézd, az a bajom az ilyen kérdésekkel, hogy gyanúsak. Egyszerűen azért, mert amit leírtál, az annyira végtelenül egyértelmű, hogy ha tényleg így volt, nem értem, mi a kérdés.


Meg úgy alapból sem igazán látom a kérdést. Inkább olyan, mintha azt kérdeznéd: ugye nem én rontottam el? Emiatt - és úgy általában az élettapasztalat okán - erős a gyanúm, hogy a történetnek csak az egyik felét hallottuk.

2023. szept. 7. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

1, ez tenyleg pontosan igy tortent.. tudom, hogy ezt nehez elhinni, mert en is csak neztem ertetlenul, hogy mi van?? Egyebkent nekem az is a gondolatom, hogyha valakit megbantanak mint pl en ot azzal, hogy legutobb kestem akkor sem igy kozlom, hogy sertegetem, bantom, letamadom.

Amugy o tenyleg ilyen, en voltam az egyetlen baratnoje aki megmaradt. Mondjuk a tobbi lanyt is o epitette le, mondvan, hogy xy sokat panaszkodik vagy az eletben nem ott tart ahol kellene. Szoval en erre gyanakszom, hogy egyszeruen idegesitettem ot. De akkoris eleg nehez ezt felfogni, hogy igy intezte.

2023. szept. 7. 09:21
 3/6 anonim ***** válasza:
Persze, nem úgy értem, hogy bármit elferdítettél volna, de szinte biztos vagyok benne, hogy ha ő előadná magát, akkor annak is lenne egy oldala. Az más kérdés, hogy ezt nem így kellett volna intézni.
2023. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

3, persze biztosan mashogy mondana. De annyira nem lehetne ezt megmasitani, az egesz feltelzesekre epul a reszerol, hogy “ azt gondolom te kesni fogsz egy orat igy ne talalkozzunk” meg a tobbi banto megjegyzese, hogy szorjam a penzt.


Ez van, el kell fogadnom, de en azt gondolom ha nem ker bocsanatot akkor en beken is hagyom innetol, mert o sertgetett eleg erosen.

2023. szept. 7. 09:33
 5/6 anonim ***** válasza:
51%
tl;dr
2023. szept. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ez csak egy ürügy volt számára, hogy megszakítsa veled a kapcsolatot. Kihasznélta az alkalmat, hogy adótott egy olyan lehetőség, amiben rad kenheti a felelősséget. Elég sunyi megoldás, nekem ezek után nem lenne kedvem békülni.

Inkább fektesd az energiát új barátokba, olyan emberekbe, akik nem húznak le, hanem felemelnek. Olyanokba, akiknek nem fáj, hogy jól megy az életed és akik nem akarják a frusztrációjukat rajtad levezetni. Ő meg viselje csak a döntései következményeit, tőled távol.

2023. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!