Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ezért megsértődnétek?

Ezért megsértődnétek?

Figyelt kérdés
Egy barátomtól kölcsönkértem az autóját és nagyon koszos volt. Egy fél szatyor szemetet dobtam ki, cigisdobozok, flakkonok, kajamaradék stb, és szépen ki is porszívóztam és letörölgettem a műszerfalat, kb 1 órát dolgoztam vele. Mikor visszavettem akkor nem volt otthon és csak a háza előtt hagytam, mert úgyis van pótkulcsa. Másnap felhívott és megdícsérte, hogy milyen szép tiszta lett az autója, és erre valamit olyasmit mondtam, hogy ennyi koszt még nem láttam autóban és nem értem hogyan tudta ennyire lelalkni. Erre hirtelen felháborodott és fennhangon azt mondta, hogy akkor máskor bérelj tiszta autót b+! , majd letette a telefont. El sem köszönt, semmi, az volt az utolsó szava, hogy baszdmeg.

2023. szept. 17. 11:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Igen. Beszólsz neki ahelyett, hogy megköszönnéd, hogy odaadta? Elég bunkó hozzáállás.
2023. szept. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%
Jogosan sértődött meg
2023. szept. 17. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Éppúgy ő is megköszönhette volna, hogy kitakarítottam a sokhónapos dzsuváját
2023. szept. 17. 11:48
 4/13 anonim ***** válasza:
82%
Azt írtad, hogy másnap felhívott, hogy megdicsérjen, emellé szerintem nem kell külön köszönöm. Te viszont paraszt voltál
2023. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
#3 kérte? Nem. Akkor?
2023. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Nem úgy látják az emberek a maguk körüli káoszt, mint egy külső szemlélő. Őt ezek szerint nem zavarta a szeméttelep; vagy úgy gondolta még az ingerküszöböt nem lépte át amikor tenni kell valamit; vagy ha át is lépte, szart az egészbe, mert az ő igényeinek ez is megfelel. Akkor viszont mások ne mondják meg, hogy élje az életét, és ezen akadt ki.


Ha nem fogadod el az autót, mert vállalhatatlan, abból is sértődés lett volna. Ha elfogadod de megjegyzést teszel rá, abból is. De lehet egy rossz napján még abból is, hogy milyen jogod nyúlsz a benne lévő cuccokhoz, és neki még szüksége lett volna valamelyik szemétre.


Van az a mondás, hogy "ha nem romlott el, ne javítsd meg". Ha ő szemétben akar élni, nem pucolhatod ki az autót önkényesen, és még hálát is vársz érte. Te hoztad magadra ezt a konfliktust. Nem kell jót tenni senkivel.

2023. szept. 17. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Megdicsért, neked annyit kellett volna mondani, hogy köszönöm és ennyit megtehettem,amiért az autódat kölcsön adt
2023. szept. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
96%
Minek kellett volna megköszönnie? Ő tett szívességet neked, hogy külcsönadta. Ne szólogass be másoknak és nem fognak megsértődni
2023. szept. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 veterán vas ***** válasza:
100%

Kérdező!

Kölcsön kérted a másik autóját, és megkaptad.

Ezt a szívességet te takarítással viszonoztad, a mit ő észre is vett és meg dicsért érte.

Na itt kellett volna pontot tenni a történetre, neked pedig lakatot a szádra.

Gondolkodj!

Kértél és kaptál egy baráti segítséget, amit te beszólással viszonoztál.

Szerinted ki vevő az ilyesmire?

2023. szept. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Én már azért megsértődtem volna, ha valaki kitakarítja a kocsimat. Mondjuk az enyèm tele volt olyan cuccokkal ami másoknak szemét, de nekem a hobbimhoz kellett. Szóval ha kidobáltad volna a szemetem, még szíjat is hasítottam volna a hátadból
2023. szept. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!