Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A barátnőm kb semmibe vesz a...

A barátnőm kb semmibe vesz a szerelme miatt?

Figyelt kérdés
1 hete elkezdett messengeren beszélgetni egy sráccal akit az iskolából látásból ismer. Állítása szerint már 5 napja bele is zúgott (nekem ez kicsit szürreális de ki vagyok én hogy ítélkezzek). És azóta velem szinte nem is beszél, folyamatosan csak vele van, állítólag már össze is jöttek. És volt egy olyan elszólása pár napja hogy harmadik kerék vagyok, úgy hogy úgy még nem is beszéltem vele hogy az a srác ott volt... De ezt így elengedtem a fülem mellett, nem akartam vele összeveszni. Múlt vasárnap megfáztam, nagyon rosszul voltam/vagyok, és anya is mondta hogy ezer éve nem látott ilyen betegnek. Az orvos szerdáig írt ki, úgy volt ma már megyek, de csak rosszabbul lettem, szóval itthon maradtam. Megírtam barátnőmnek hogy nem megyek mert súlyosbodott a megfázás. Erre ő abszolút semmit nem írt, egy szomorú reakciót nyomott az egyik üzenetre. Közvetlen utána meg küldte nekem a képernyőképet hogy beszélget a sráccal (akkor éppen) és hogy elaludt meg minden. Vártam, de még annyit se írt, hogy jobbulást. Erre órákkal később küldött egy random üzenetet hogy jaj mennyire zakatol a szíve a szerelmétől. Félreértés ne essék, nem azt vártam hogy oldalakon át sajnáljon. Csak rosszul esik, hogy évek óta vagyunk barátok, bármikor bármi volt ott voltam neki, és akkor azt kapom egy random srác miatt, akit EGY HETE ismer komolyabban, hogy felesleges harmadik vagyok, meg inkább vele csacsog minthogy annyit odavessen, hogy jobbulást. Most én vagyok túl érzékeny, vagy ez tényleg nagyon gáz? Úgy érzem, mintha már nem is lennék neki fontos.

2023. szept. 21. 12:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
42%
Hát igen, a szerelme jobban érdekli, mint a megfázásod. Amibe nyilván nem fogsz belehalni. Most mást kell keresned, akivel sajnáltathatod magad.
2023. szept. 21. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
62%
Ez általában mindig így van. És ha a felek eljegyzik egymást, akkor meg a korábbi mély baráti kapcsolat is megszűnik.
2023. szept. 21. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos vannak ilyen lányok (főleg tinikorban), akik abban a pillanatban, hogy egy fiút megismernek, azonnal elfelejtik a barátaikat. A legtöbbjük felnőtt korukra kinövi ezt a viselkedést, de olyan is van, aki nem. Én pont nemrég szakítottam meg egy barátságot, mert 6 hónapig babusgattam a lelkét amikor nagyon szerelmes volt egy srácba, akinek nem kellett, aztán ahogy megismert egy új srácot, úgy felejtette el az előzőt és vele együtt engem is. Mi már mondjuk huszonéves felnőttek vagyunk, szerintem a ti korotokban ez jobban megbocsátható, főleg, ha első tényleges szerelemről, párkapcsolatról van szó. Tiniként ez új, izgalmas dolog, és a hormonok meg a rózsaszín felhő nagyon el tudnak varázsolni néhány embert.


Én a helyedben megmondanám neki, hogy rosszul esik neked, hogy a barátságotokban csak a saját dolgaival, ezzel a fiúval foglalkozik, és mintha nem is érdekelné, hogy veled mi van. Így a barátság egyoldalú, ami nem fair számodra.

2023. szept. 21. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
43%
Te még nem voltál szerelmes?
2023. szept. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
72%

Ez így szokott lenni. Ha majd szakítanak, lehetsz a lelki szemetesláda és támasz, és a társaság pótlék amíg nem talál egy újabb örök szerelmet.

Vagy ennyire felszínes a barátságotok, hogy csak egymás társaságának voltatok jók, hogy legyen kihez szólni; vagy ha kb 12-13 évesek vagytok, akkor elkezdődött az a testi- és személyiségfejlődés, mikor nagyobb prioritást kap a kielégülés iránti vágy, mint egy sima csevegőpartner akivel a napi közhelyes dolgokat ki lehet tárgyalni.

2023. szept. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
#1 Aha. Köszi. Érdekes, mikor neki azt mondta az anyja hogy takarítson ki és emiatt hisztizett, mikor nem akart tanulni, mikor csak úgy "minden szar" depressziós hangulata volt, tehát minden alkalommal mikor csak úgy "sajnáltatta magát", nem mondtam neki, hogy sírjon másnak. Hanem meghallgattam, ha kellett adtam tanácsot, felajánltam hogy segítek pl. a tanulásban, megpróbáltam felvidítani, volt hogy fanciftiont írtam neki mikor beteg volt, ami több óra. Akkor is ha elfoglalt voltam, vagy rosszul voltam, vagy húszmillió más dolgot csináltam volna szívesebben. Mert egy barát azt teszi. Ehhez képest semmibe nem telt volna annyit írni, hogy jobbulást. EZÉRT fáj. Nem azért mert nem írt kisregényt arról hogy jaj szegény én milyen rossz nekem.
2023. szept. 21. 12:32
 7/21 anonim ***** válasza:
66%
Teljesen normális, hogy egy felfokozott érzelmi állapot minden más elé helyeződik. Egyébként pár nap után ez inkább csak fellángolás, hogy lesz-e belőle mély szerelem, azt majd az idő dönti el, viszont ő most nagyon intenzív érzelmeket él meg, és neki ez most nagyon fontos, akár örökké fog tartani, akár elmúlik. Majd idővel csitul ez a kezdeti hév, és akkor majd visszatér egy normál kerékvágásba. Nem értem, miért kell bárkit is bántani ezért. Nem tudatosan ilyen. Neked meg jobbulást, ne fecséreld az energiáidat arra, hogy kiakadsz, amúgy sem szép dolog, ha barátok vagytok, de a betegségedre sincs jó hatással. Ha örülni nem tudsz neki, akkor kezeld a dolgot semlegesen, de semmiképpen se legyél rosszindulatú vele. Ha tényleg barátok vagytok, ez majd rendeződik, ha nem, akkor meg nem mindegy?
2023. szept. 21. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%
Az emberek túlnyomó hányada így működik. Sok mindent nem lehet ellene tenni.
2023. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
54%
Majd ha te leszel szerelmes, te fogod őt semmibe venni, és nem fogod érezni, hogy ezzel bármi gond lenne. Ez így működik.
2023. szept. 21. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
74%

"Hanem meghallgattam, ha kellett adtam tanácsot, felajánltam hogy segítek pl. a tanulásban, megpróbáltam felvidítani, volt hogy fanciftiont írtam neki mikor beteg volt, ami több óra. Akkor is ha elfoglalt voltam, vagy rosszul voltam, vagy húszmillió más dolgot csináltam volna szívesebben."

Ő állt így hozzád valaha? Nem most, amikor épp fellángolt a szerelem és emiatt minden más mellékes, hanem korábban, bármikor. Ha nem, akkor ez a barátság eléggé egyoldalú. Van ilyen: az egyik fél beletesz minden tőle telhetőt a barátságba, cserébe ennek a töredékét kapja vissza. Jól írják, majd ha szakítanak, akkor lehetsz a lelki szemetesláda és a kihasználható társaság addig, amíg talál valaki mást, fontosabbat.

Az a harmadik kerék megjegyzése is árulkodó, és nem engedtem volna el a fülem mellett, ez rád nézve eléggé bántó. A helyedben elkezdeném lazábbra venni ezt a barátságot és olyan emberek társaságát keresném, akivel kölcsönösen erősítjük egymást.

2023. szept. 21. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!