Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan tudnám leküzdeni ezt...

Hogyan tudnám leküzdeni ezt az érzést?

Figyelt kérdés
Sosem voltak igaz barátaim, csak olyanok akik csak a szórakozás kedvéért tartották velem a kapcsolatot. Így idővel mindnek véget vetettem, inkább éltem baràtok nélkül mintsem fájdalmat okozzanak. Azóta sok minden változott az életembe, és azt vettem észre magamon, hogy megfelelési kényszerem lett. Nemrég lett egy igazán tartós és valódi barátság. Még sosem bíztam így senkiben, tudom hogy sosem ártana nekem, ahogy én sem neki. Állandóan keressük egymás társaságát, azonban állandóan bennem van a feleslegesség érzése az előző baráti kapcsolataim miatt…Folyton úgy érzem, csak szánalomból van velem. Pedig tudom hogy nem, és erről soha nem is beszéltem neki, nem akartam hogy furán érezze magát emiatt. Hogyan tudnám elérni magamban hogy ne érezzem így magam? Volt/van valaki hasonló cipőben? Előre is köszönöm!

2023. szept. 29. 08:55
 1/1 anonim válasza:
100%

Nagyon ágas-bogas ez a helyzet.


Hogy milyen módon és miért jött létre benned az a lehangoló ítélet, h csak szórakozásból voltak veled a “barátaid” - a kérdés.

(Mi másért lettek volna veled?)


Egy lehetséges válasz az az, h mélyebb, tartalmasabb kapcsolatokat akartál volna.


Barátot találni nehezebb, mint házastársat.

Erős közös “élmények” kemény szituációkban - kovácsolnak össze embereket - mély barátságok lesznek belőlük. Általában.


Ha elég erős és elszánt vagy, vidd magad ilyen “helyzetekbe” és olyan kapcsolataid lesznek, ahol fel sem merülhet az, h valaki szánalomból van veled…

De ettől még általában egyedül leszel. Az élet már csak ilyen.

2023. okt. 4. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!