Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Igaz általában, hogy ha egy...

Igaz általában, hogy ha egy baráti körben valakinek, vagy valakiknek megváltozik a családi élethelyzete, onnantól akarva-akaratlanul eltávolodnak egymástól egy idő után, vagyis a házasok a szingliktől, a gyerekesek gyermektelenektől, és fordítva?

Figyelt kérdés

2023. okt. 3. 10:30
A kérdező szavazást indított:
Igen.
Nem.
10 szavazat
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Így van.

A horda mindig kiveti a belső körből a selejtes egyedeket.Perifériára kerülnek a csoport szélén csak a lerágott csont jut neki táplálékul.

2023. okt. 3. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mindig van kivétel, de általában igen. Nem azonnal, hanem az évek alatt. Persze az évek alatt más dolgok is történhetnek, nem biztos, hogy együtt maradtak volna egyébként sem.

Az élet folyamatosan változik, nem csak a családi helyzet, hanem minden más is. Vannak barátságok, amik túlélik ezeket, de ezekből van a kevesebb. A többség inkább csak egy-egy életszakaszra szól.

2023. okt. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez akkor jellemző, ha a barátságban vannak olyanok akik nem tekintik természetesnek és nem fogadják el azt, hogy az élethelyzetek változásával változni fog a kapcsolati dinamika és már semmi se lesz úgy, mint régen. Nem fogunk már heti szinten többször beszélni vagy találkozni, lesz egy csomó más dolgo az életünkben, lesznek időszakok amikor kicsit eltávolodunk és utána visszatérünk egymáshoz.

Az én legmélyebb barátságaim túlélték a középsuli végét, a külön egyetemere járást, később külföldre költözést, meg persze párkapcsolatokat, gyerekvállalást.. Ezekkel együtt a kevesebb időt, távolságot és az alacsonyabb kommunikációs igényt is. Persze, már nem beszélünk heti 5x, nem találkotunk minden héten vagy hónapban, de ez teljesen rendben van, ez az ára a felnőtt döntéseinknek. Amikor tudunk találkozni, akkor cserébe sokkal minőségibb programokat szervezünk. A csapatban van házas, szingli, gyerekes, gyerektelen, nem számít.

Ha körbenézek, szinte minden ismerősömnek hasonló a baráti köre de lehet, hogy én vagyok jó helyen.

2023. okt. 3. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egyaltalan nem tortent igy. Sok emberrol van szo. Egyszeruen nem okozott ilyet. Vannak a jatszoteri baratok, meg vannak a regi baratok.

Szerintem sokkal jobban elvalaszt embereket, ha valakinek sok penze lesz. De az is csak szoros kapcsolatokat tehet tonkre, barati kor osszeroffeneseinel teljesen megy tovabb vele is.

2023. okt. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!