Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Más is utál domináns asszertív...

Más is utál domináns asszertív emberekkel kommunikálni?

Figyelt kérdés

Úgy érzem mintha rám akarnák magukat erőltetni. Pedig elvileg az egy pozitív tulajdonság kapitalista liberális rendszerben.

Mégsem érzékelem úgy, hogy pozitív hatással lennének rám ezek az emberek.

Miért lehet ez?


2023. okt. 4. 17:01
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
80%
Én sem bírom a tenyérbemádzó alakokat. De velük is együtt kell élni.
2023. okt. 4. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
49%

Nem, sőt, én valahol kifejezetten szeretem.


Rengeteg embernek úgymond "fejletlen" a kommunikációja, de ez nem is feltétlen jó szó rá, van aki félénkebb, nem olyan kifejező, nem tud gyorsan reagálni, stb.


És sok olyan ember van, aki a kérdésben szerepel, szeret ledominálni embereket, és általában ezt nem a saját szintjükkel teszik, sokszor elég megalázó és agresszív stílusban.


Én pedig imádom látni a szemüket, amikor egy ilyennel összefutok, elkezdünk csevegni és kiolvasom a szeméből, hogy kommunikációs szinten ellenfél vagyok neki :)

2023. okt. 4. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
73%
Most asszertív vagy nem. Ha igen, akkor szívesen beszélgetek vele. Sőt, kb ez a preferenciám. Persze a túl domináns nem jó, de olyan, hogy túl asszertív, nem létezik
2023. okt. 4. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
73%
Munkakörömből adódóan kötelező volt egy asszertív kommunikációs tréning. Ami alapjában véve egy nagyon jó dolog. Kivéve, ha valaki annyira agresszívan, sarokba szorítósan próbálja átadni, mint az, aki nálunk tartotta. Az olyan akár a szivárványra is felfeszülhet, esélye sem lesz szimpátiát kiváltani, gyakorlatilag menekültünk a szituációs gyakorlataiból.
2023. okt. 4. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

4


Ez az. Sokan nem is értik hogy kell önérdeket képviselve kommunikálni.

Tehát ha nem várod meg a másik reakcióját hanem látva, hogy gondolkodik akkor még rátromfol, hogy még jobban sarokba szorítsa az illetőt akkor nem lesz jó benyomásuk rólad és erőszakos kis mitugrásznak fognak nézni.

Ez a baj, hogy a legtöbb “asszertíveskedő” nem tiszteli a beszéd vagy vitapartnert személyes határait, kihasználja lassabb gondolkodását vagy reakcióját esetleg igyekszik még érzelmi hatás alatt döntést elérni nála anélkül, hogy átgondolhatná amit mond. Tehát az a sürgetés nagyon nem asszertív hanem inkább erőszakos.

2023. okt. 4. 17:55
 6/23 anonim ***** válasza:
77%
A domináns és az asszertív nem éppen szinonimák.
2023. okt. 4. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

Hát még amikor ragadozó cápavigyorral teszik mindezt, halott, üres érzelemmentes tekintettel bámulva közben. A hideg is kiráz tőle, főleg ha közben érzelmileg próbálnak hatni rám ezzel a kifejezéssel, vagy azt próbálják előadni hogy ők érzésből mondják amit.

Pedig alapvetően az asszertív kommunikáció egy jó dolog lenne. De sokan ahogy gyakorolják, vagy amit annak mondanak, hát az nagyon félremegy.

2023. okt. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
Vagy kevered a fogalmakat vagy nem asszertív az illető.
2023. okt. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

“ Hát még amikor ragadozó cápavigyorral teszik mindezt, halott, üres érzelemmentes tekintettel bámulva közben. A hideg is kiráz tőle, főleg ha közben érzelmileg próbálnak hatni rám ezzel a kifejezéssel, vagy azt próbálják előadni hogy ők érzésből mondják amit.”

Ezek pszichopaták, szociopaták vagy nárcisztikusok.

A főnököm is egyike volt ezeknek és egyszer behívott az irodájába beszélgetésre amiért gyakran ellentmondok neki, elkezdte, hogy mennyire nem tisztelem őt, hogy mennyi mindent tett értem, és mindent felhozott amivel vádolható lehetnék. Erre azt mondtam, ennek a beszélgetésnek nincs értelme és távozni akartam. Erre az arca valami hihetetlen furává változott, mintha teljesen kivetkőzött volna emberi mivoltából, hideg kegyetlenség és gyűlölet áradt belőle és GYILKOLÁSI szándék, komolyan azt éreztem, hogy most meg fog ölni.

Meggyőződésem, hogy pszichopata aki folyton maszkot visel és ott esett le a maszk neki mivel úgy érezte, hogy meg kell félemlítenie mivel a manipulációs technikáin teljesen átlátok.

Nem ajánlom senkinek ezt mivel azt a gyilkos arcot egy hétig minden éjjel megálmodtam utána.

2023. okt. 5. 08:45
 10/23 anonim ***** válasza:

#9, bocs, de a leírásodból nekem nem az jött le, hogy a főnököd nárcisztikus, vagy pszichopata lenne. Mármint ez a "mennyit köszönhetsz nekem" duma tipikus érzelmi játszma, amit mélyen megvetek, de ilyen f.szságai a legtöbb embernek vannak.


A sztoridból nekem az jött át, hogy a főnöködet zavarja, hogy gyakran ellentmondasz neki, ezt a maga módján meg akarta veled beszélni, mire te kvázi közölted vele, hogy "értelmetlen" amit mond, és hátat fordítottál neki, ezen ő meg jól felb.szta magát.

2023. okt. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!