Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Helyesen cselekedtem? Illik e...

Helyesen cselekedtem? Illik e visszakérni bizonyos idő után a kölcsönt?

Figyelt kérdés

Sziasztok :) Furcsa történettel fordulok hozzátok. Egy barátnőm, akit már kb 6-7 éve ismertem akkor és az élet úgy hozta, hogy alkalmanként kerültünk közel egymáshoz, utóbb rengeteg párkapcsolati gondja miatt fordult hozzám, mivel a városba, ahova az akkori szerelme miatt költözött, nem volt más barát rajtam kívül. Én nem bántam, mert kedveltem a társaságát, de egyre több és több időt töltött nálam, miközben nekem tanulnom és dolgoznom kellett, plusz nekem is van párom.. gyakran járt át váratlan, történt úgy is, hogy épp más vendéget vártam és végül ő is maradt és megvendégeltette magát. Többször maradt ebéd-vacsora-reggeli időben, persze nekem volt állásom is és volt miből főzni, hát az elején sajnáltam, hogy neki se párkapcsolat, se jól fizető állás..adtam neki..emellett sokáig voltam a lelki támasza..s bár nekem is voltak személyes gondjaim, nem igazán jutottam szóhoz, sőt egy idő után azt se vette észre, hogy szeretnék már aludni, késő este volt már többször is, és másnap munka és tanulás várt rám.. nem tudtam pihenni. Végül megszűnt az állása és ő mindenképp a szakmájában akart elhelyezkedni, ami nem ment egyből, ezért sokáig inkább kölcsön kért. Rokonoktól aztán tőlem is. Azt mondta, amint lehetősége adatik rá, egyből megadja. Nagyobb összegekről van szó. Lakbért/rezsit fizetni kellet a kölcsönből. Aztán elment külföldre és 3 év telt el. Nem ért rá beszélgetni, sosem volt ideje, mert dolgozott és megismert egy fiút, akivel összejött. Néha írt rövid üzenetet, hogy van végre munkája és milyen jó, hogy azt enged meg magának amit akar. Mesélte, új telefont is vett, de a kölcsönről semmi szó nem esett. Aztán én is írtam neki üzenetet. Elmondtam, hogy ez klasz és örvendek, de kérném vissza a pénzem. Emellett leírtam, hogy nem okozott örömet sokszor azzal, hogy rám nem figyelt, csak az ő gondjairól szólt minden. Plusz akkor régen megígérte, hogy nem hagy egyedül a szülinapomon- amikor elment az akkori pasijával, amit másnap el is mesélt, persze a szülinapom eszébe se jutott :)) mindegy ez mellékes.

A lényeg, hogy erre ő kiakadt és azt mondta, hogy milyen barát vagyok én, hogy engem csak a pénz érdekel s nem a barátságunk. Látja már, hogy én egy megkeseredett, frusztrált ember vagyok, ezzel őt negatívan kritizálom pedig ő már megbocsájtott nekem..stb. Végül nehezen, de megadta..

Én azt reméltem, mondanom sem kell. Szégyelltem neki szólni is..de nem érzem magam pénzezéhesnek ezáltal. Ti mit gondoltok?



2023. okt. 9. 10:03
 1/8 anonim ***** válasza:
85%

Tanulópénz.

Nem tudom, mekkora összeg, de az volt az ára, hogy megtudd, hogy ki nem a barátod és ki használ ki. Így nézve megérte.

2023. okt. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Jaj, bocsi, látom megadta végül.

Akkor az a helyzet, hogy a "barátnőben" sosem volt szeretet. Kivetítette rád a frusztrációját.

Nemnormális semmilyen kapcsolatban, hogy a te szükségleteid nem jelenhetnek meg, mert még neked van miatta bűntudatod, szégyenerzeted, lelkiismeretfurdalásod.

Minden kapcsolatodnál vizsgáld meg ezt a jövőben. Ha ezek az érzések vannak benned, ott nem egyenrangú a kapcsolat. Legyen az rokonság, barátsag, pákapcsolat vagy munkahely.

2023. okt. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Sosem volt ez barátság, minden tekintetben (kaja, ingyen pszichológus, bankár) kihasznált. Óriási mázlid van, hogy legalább megadta, mert simán megtehette volna, hogy "megsértődik" és nem fizet (gondolom kölcsönszerződés nem született az összegekről).


Bármennyire is nehéz, de családban, barátnak ha adunk akkor

1) csak annyit adjunk, amennyit ha nem ad vissza, nem okoz gondot anyagilag - de persze ezzel ugrik a bizalom, a barátság

2) szerződéssel

2023. okt. 9. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Élből nem csak a pénz érdekel, hát leírtad, hogy a születésnapod elfelejtése és a vég nélküli szövegelése, na meg a pihenőidődbe beleszarás is olyasmik voltak, amiket csak elnéztél neki, mert játszotta a szerencsétlent, miközben nettó lehúzott. Most tényleg meglehet mindene, ha már megadta a zsét, de esélyesnek látom, hogy rázúdította a párjára, aki vélhetően normális ember, és meggyőzte egyszerű, világos érvekkel, hogy adja vissza... Azért még egy adag savat rádlőtt esze nélkül... Nem kell vele foglalkozni, örülj, hogy nem rabolja az idődet! Legközelebb már könnyebben kezeled a hasonló red flageket remélem.
2023. okt. 9. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én lehet, hogy nem emlegettem volna fel az egyéb sérelmeket, csak úgy tárgyilagosan, hogy örülsz, hogy most már van munkája, és most már biztos be tudja tartani az ígéretét, hogy megadja a tartozását.


Amúgy hülyeséget beszélt, elejétől a végéig, és fordítva ült a lovon, végig csak kihasznált, és fel volt háborodva, hogy ezzel szembesíted. Amúgy jól tetted: megmondtad, hogy nem vagy balek.


Ha csak a pénz érdekelt volna, eleve egy fillért nem adtál volna neki kölcsön, vagy legalábbis hatalmas kamattal, és komoly szerződéssel. Gondolom, ilyen nem volt, max. egy mondatos cetli.


A tanulságot viszont levonhatod, és ha akarod meg is írhatod neki. Tudomásul veszed, hogy te nem számíthatsz rá, és eztán kerülhet akármilyen helyzetbe, ő se számítson rád se lelki, se anyagi értelemben.

2023. okt. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindannyiótoknak nagyon szépen köszönöm a valaszokat! Kicsit azért megkönnyítettétek a lelkem :) Ezek a visszaigazolások sokszor nagyon hasznosak tudnak lenni, ha az önbizalmunk nincs a helyén..

Szóval hálás vagyok nektek, kedve válaszolók!

2023. okt. 15. 10:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Mellesleg meg iszonyatosan hálátlan dög. Ha valaki engem kisegít egy ilyen kiszolgáltatott helyzetben, akkor az az első, hogy amint tudom, tényleg visszaadom, és nem hozom olyan kellemetlen helyzetbe, hogy még neki kelljen futnia a pénze után. Tett egy ígéretet: amint tudja, visszaadja, ő szegte meg a szavát, nem te voltál kicsinyes, anyagias, bár éppen ezért nem említettem volna az egyéb sérelmeket, mert így úgy tűnhet, hogy csak bosszúból, irigységből csinálod. Ettől függetlenül ha nem kéred számon, akkor balek lennél.


Szerintem itt jött el az a pont, levond a tanulságot, hogy lezárd ezt a barátságot, vagy mit, és soha ne tegyél neki szívességet, akárhogy könyörögne. Egyszerűen azért, mert hálátlan, megpróbált hülyére venni, ostoba...

2023. okt. 15. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazatok van az egyéb sérelmekkel kapcsolatosan. Azt azért tettem, mert gondoltam, megbeszélhetnénk a dolgokat, hiszen a barátnőm és bármennyire kellemetlen helyzetek alakulnak ki köztünk, úgy is barátok maradunk, ezért úgy gondoltam őszintén elmondom, mi az, ami bánt. A pénz nem volt elsőrendű, ugyanúgy a többi közé soroltam..aztán így visszagondolva sajnálom, hogy tényleg nem csak azt kértem. Gyakorlatilag már csak ezt tudta visszaadni :)) ezért ragadtam úgy ki ennek a témáját..de megvan a válasz.

Köszi Nektek :)

2023. okt. 15. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!