Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Miért van az, hogy másoknak...

Miért van az, hogy másoknak vannak barátaik, míg nekem egy sincs?

Figyelt kérdés

Volt a gimiben egy barátnőm, akit én így utólag azt érzem, kihasznált. Ha adtam neki valamit, akkor tök jó voltam, de ő még a gimiben is dugdosta előttem a dolgozatát, ne is lássam, és természetesen érettségin sem segített a matekban, ami neki egyből sikerült, nekem szóbeliznem kellett. Hívogattuk egymást, találkozgattunk, bár mikor régebben elmentem hozzá egy fél évben egyszer, akkor is már előre meghatározta, hogy meddig maradjak ott, kb. mintha minden héten ott ültem volna náluk.

Aztán már egy idő után csak én hívogattam, de láttam én nem érdeklem őt, így már nem is kerestem, és ő sem keresett engem.

Még a közös képeinket is leszedte, pedig össze sem vesztünk. Persze egy másik lánnyal, akinek életében még párkapcsolata sem volt, vele a mai napig, a gimi óta tartja a kapcsolatot, nem egy osztályba jártunk, ez a lány 2 évvel fiatalabb, mint mi. Bár, ami érdekes, hogy ezzel a lánnyal a közös képeit is leszedte, de mégis jóban vannak, csak a másik lánynak vannak közös képeik. Volt egy fiú is, akivel haverkodott, még ő is azt mondta a volt barátnőmről, hogy bolond.

Én mindig úgy éreztem, hogy ő lenéz engem, és bár volt úgy, hogy miután nem is beszéltünk, ő like-olta 1-2 képemet, de én neki már semmit, és azután sose írtam szülinapjára sem.

Bár nekem hiába lett hamarabb párkapcsolatom, is mint neki, ő sokkal hamarabb, 1 év járás már férjhez is ment.


2023. okt. 9. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt feltehetően neked van nagyobb igényed "baráti" kapcsolatra, másrészt vannak olyan felemás kapcsolatok, amiket bizonyos fajta rivalizálás tart fenn az egyik fél részéről. A leírásból arra lehet következtetni, hogy a volt barátnő olyanokat választ, akivel szemben fölényben érezheti magát. Te meg nyilván csodáltad őt.
2023. okt. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ha azóta férjhez ment, akkor mit vársz?
2023. okt. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Mikor nem beszélt már velem, még barátja se volt akkor, nem hogy férje. Mondjuk attól, hogy valaki férjnél van, még lehetnek barátai.
2023. okt. 9. 16:13
 4/7 anonim ***** válasza:
64%

"és természetesen érettségin sem segített a matekban, ami neki egyből sikerült, nekem szóbeliznem kellett"

Na ez azért nonszensz:D

2023. okt. 9. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
64%

Azt a részét megértem, hogy miért esik neked szarul, de sok midnent nem tudsz tenni ellene: csak sz.rd le.


Valószínűleg neki annyira nem fontosak a baráti kapcsolatok. Nálam is általában úgy van, hogy aktívan max 2-3 emberrel tudok kapcsolatot tartani, a többiekkel meg leredukálódik évi pár alkalomra. Nem azért mert nem fontosak nekem, csak vannak más prioritások is az életemben.


Ezt a közös képek dolgot még nem értem. Ő leszedte mindenkivel a közös képeit, jól értem? Akkor nem értem mi a probléma 😅

2023. okt. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

"és természetesen érettségin sem segített a matekban, ami neki egyből sikerült, nekem szóbeliznem kellett"


Na ez azért nonszensz:D


Miért mikor nekem kellett segítenem valamiben, meg mutatni a dolgozatomat, mert volt, amit én tudtam jobban, akkor az nem volt nonszensz? Mikor senki nem állt vele szóba a régi baráti társaságából is én voltam ott.

2023. okt. 9. 16:32
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
Ismerős a fogalom, "szeretetre méltó"?
2023. okt. 9. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!