Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy barátságban lehet nagyobb...

Egy barátságban lehet nagyobb szeretet és mélyebb érzelmek, mint egy párkapcsolatban?

Figyelt kérdés
2023. okt. 27. 20:39
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Vannak valóban szoros barátságok, ahol tényleges szeretet is kialakul, mint pl családtagok között (nem a férj és feleségre gondolok itt).

Míg egy párkapcsolatban nem biztos, hogy kialakul a szeretet a szerelem elmúlásával, de általában ilyenkor vége lesz a kapcsolatnak.

2023. okt. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 October15 ***** válasza:

Ez attól függ, hogy hogyan definiálod a párkapcsolatot és a barátságot, illetve hogy a "lehet" alatt azt érted, hogy összehasonlítasz 1-1 tetszőelges barátságot és párkapcsolatot, vagy azt hogy átlagolod a barátságokat és a párkapcsolatokat és azt hasonlítod össze. :D


Értsd: ha mondjuk barátnak nevezel mindenkit akivel hosszabb idő óta jól elvagytok és vannak közös dolgaitok stb, akkor az mást fog adni mintha a barátság fogalmát tényleg csak azokra alkalmazod akikhez kifejezetten közel állsz. Ugyanez a párkapcsolatnál, ha minden egyes "próbáljuk meg"-et ide veszel akkor az erősen lefogja húzni az átlagot. I mean szerintem volt olyan "barátnőm" akinél a bikasiklóimmal is mélyebb kapcsolatot ápolok mint amit vele sikerült összehozni. :D


Én személy szerint a barátságot és a párkapcsolatot is igen szűken értelemzem, nekem a barátság fontosabb mint egy párkapcsolat. Nyilván egy párkapcsolat intenzívebb, de a barátság mélyebb. Nem mondom hogy számottevő a különbség, bár nálam egy legit működő párkapcsoalt feltételezi azt, hogy barátok is vagyunk. :D Barátság: Párkapcsolat extrák és birtoklási vágy nélkül. :D

2023. okt. 28. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hát hogy a viharba ne lehetne!?


Másképp nem is működhetne.

2023. okt. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
80%

Átéltem,csodálatos volt.Szinte testvéri szeretet a barátommal.De átéltem ennek az eltűnését is,ami sokkal fájóbb és érthetetlenebb,mint egy párkapcsolat eltűnése.

Barát ritka,aki bizalmas,hű és főleg, nem azt mondja,amit hallani akarsz,hanem megbírál keményen,de mégis szeretettel.

Ilyen barátom egész életemben kettő volt,most nincs senki. Sajnos el kell mondanom,hogy a kedves "párjaik" miatt....


54/F

2023. okt. 28. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%
Sajnos ez egy kihalt műfaj a mai világunkban, pedig szerintem magasabb rendű, mint a párkapcsolat egy nővel. Ha nekem lenne, nem áldoznám be egy nőért. Márai Sándor: "A gyertyák csonkig égnek."
2023. nov. 3. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy én értelmezem, lényeges különbség van haver és barát között. Haver van sok, barát nekem csak 2. Messze is lakunk egymástól, évente csak néhány alkalommal találkozunk, mégis ők a barátaim. Egy párkapcsolat is lehet mély. De egy igazi barátságban én nem tudom elképzelni a szakítást. Ha pl. ez a 2 barátom egyike úgy döntene, hogy többé nem áll velem szóba (bármilyen okból is), az valószinüleg nagyobb trauma lenne számomra, mintha a feleségem döntene így.
2023. nov. 3. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!