Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan lehet egy barátot ugy...

Hogyan lehet egy barátot ugy lerázni, ne keressen többet, hogy ne sértődjön meg?

Figyelt kérdés
Fiu lány baráság, de részemről már nem. Ha valami okból beszélgetni akar, szüksége van rám, keres amugy meg nem igazán foglalkozik velem, ha van más barátság, vagy kapcsolat kialakulóban nála.
2023. nov. 1. 08:40
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem lerázni, hanem őszintén elmondani, hogy te már nem érzed jól magad ebben a barátságban. Sokaknak ehhez nincs gerince.
2023. nov. 1. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1

Igazad van! Jól megvoltunk sokáig de mindig eeőltwtve rámtapast, keresett folyamatosan. De ahogy van neki valaki más, mintha hanyagolna. Akkor ikyenkor nem vagyok fontos neki, csak ha akar valamit, vagy veleményemet kerdezi meg. Persze mindig mondja hogy milyen jó barátja vagyok.

2023. nov. 1. 08:53
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel, meg kell neki mondani.

Ha ennyire önző lenne, és amúgy is meg akarnám emiatt szakítani a kapcsolatot, akkor meg pont nem érdekelne, hogy megsertődik-e vagy sem...

Szerintem az érzelmi kihasználás is sértő, tehát nem tennél vele semmi olyat, amit ő nem tett meg veled, sőt, te legalább őszinte lennél.

2023. nov. 1. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az elsőhöz.


Meg kell neki mondani őszintén a dolgokat mert ez a legkorrektebb ilyen esetben, és próbáljátok meg normálisan megbeszélve lezárni a kettőtök közti dolgokat, vagy ha menteni akarjátok a barátságot akkor azt beszéljétek meg hogy min változtassatok ennek érdekében.

2023. nov. 1. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia én pont így jártam és megtettem. Kezdett egyoldalúvá válni a kapcsolatunk, pedig nagyon nagyon jóban voltunk, de rájöttem, én csak pótlék vagyok az életében, ha nincs senkije rajtam csüng, ha meg van más nem vagyok fontos. Ja, hogy nekem könnyű, mert stabil párkapcsolatban vagyok, nem érthetem, mi a magány. De azt lassan kezdtem megérteni, hogy szerény személyem nem fontos ebben a barátságban, csak az, hogy legyek amikor kellek. Fiú lány barátság, ebben én vagyok a lány. Legutóbb a szülinapmat is elfelejtette...

Szóval, készültem rá hosszú ideje, hogy megmondjam neki. Szóban nem sikerült többszöri nekifutásra sem. Végül leírtam üzenetben. Azt, hogy úgy érzem a kapcsolatunk nem olyan amit én szeretnék, nem érzem már barátinak ezt a kapcsolatot, úgy érzem én ebben nem vagyok fontos, engem ez lehúz, és inkább ne beszélgessünk egymással. Válaszolt, felháborodva, ő ebből semmit nem vett észre. Mondtam neki, hogy szóban többször próbáltam már erről beszélni, de nem sikerült, talán mert akkor sem figyelt igazán rám.

Azt hiszem, megértette. Megbeszéltük, azt mondtam neki, hogy én nem fogom keresni többet, mert nincs szükségem erre a kapcsolatra. De neki nem tilthatom meg, hogy keressen, de csak akkor keressen, ha valóban én hiányzom neki, nem csak valakivel/akárkivel akar beszélni.

Hát azóta eltelt 3 hónap, nem keresett...

2023. nov. 1. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
75%
A baratsag nem parkapcsolat. Nincs benne kotelezo rendszeresseg. Ne akard kisajatitani. Az meg patkspcsolag an se megengedett.
2023. nov. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
63%

Én csak simán akkor írok vissza amikor kedvem van és akkor is csak minimálisan. Lehet oda okád több oldalt és én válaszolok egy két szót. Előbb utóbb leesik neki jó esetben, hogy nem érdekel már annyira.


Persze jobb megbeszélni. Az én esetemben nem magyon ment át a dolog és túl nagy köc sög se akartam lenni így ez a paradzt megoldást használom. Akkor ir írok vissza mikor olyan kedvem van és mindenki jól jár.

2023. nov. 1. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!