Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan építsem és tartsam...

Hogyan építsem és tartsam fent a barátságot nőként egy férfival úgy, hogy az mindvégig barátság maradjon?

Figyelt kérdés

Az illetővel még csak nem rég vagyunk barátok, (ezzel együtt nem régóta ismerjük egymást), de már most nagyon értékes barátságnak gondolom. Közös ismerősön keresztül ismertem meg. Kiderült hogy van egy közös hobbink és egy sportunk is. Azóta mindkét tevékenységet megszerveztük programnak. Azt érzem, hogy jól esik a jelenléte. Tartalmasan telik vele az idő, akkor is ha csak beszélgetünk. Feltűnt, hogy neki még munkaidőben is válaszolok messengeren, míg másoknak nem szoktam. Mindezek alapján tudom, hogy erősen kötődöm hozzá, DE! nem tudnék elképzelni vele semmilyen szexuális érintkezést.


Tartok tőle, hogy akaratom ellenére félreérthető "jeleket" küldök. Bár lehet, hogy nincs így. Sőt, azt gondolom most, hogy ő kicsit sem érdeklődik irántam párkapcsolati szempontból és csinálhatnék szinte bármit, nem kell aggódnom. Ez lenne a legjobb helyzet. Eddig nem közeledett hozzám úgy, ezért lehet, hogy a kérdésem és az aggodalmam okafogyott.


Viszont annyiszor kapják meg nők, hogy "dehát küldted a jeleket", hogy mégis csak bennem van a félsz. Ezzel együtt ott vannak a sztereotípiák, hogy férfi-nő barátságban a nő csak kihasználja a férfit és én nem akarok, nem is leszek ilyen. Továbbá nem szeretném azt sem, hogy ő többet akarjon és egy megalázó "friendzone"-nak élje meg a számomra értékes barátságunkat.


Tapasztalatok, tanácsok, bármilyen normálisan megfogalmazott gondolat jöhet. Privátot nem kérek.



2023. nov. 2. 17:40
 1/10 anonim ***** válasza:
61%
Ne kacérkodj, ne témázzatok a szexről, öltözz otthonosan. Dióhéjban ennyi.
2023. nov. 2. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
36%

Kedves hozzáállás, de egy pasi sosem barátkozik csak úgy nővel, főleg nem szervezett közös programok (kettesben?) napközben privát üzenetváltások.

Ha néha együtt sportolok vagy van egy közös hobbi, az rendben van, ilyen volt az én életemben is.

De sosem irogattunk egymásnak napközben,legfeljebb előző nap, hogy áll e még a holnap, vagy a találkozás után, ha "bennünk maradt" egy poén a beszélgetés után.

A jelküldés meg... ha egy nő mosolyog, a ffi már kihúzza magát, mert biztos benne, hogy a nő odáig van érte.

2023. nov. 2. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
86%
Tisztázd ezt vele, bár elhiszem hogy nem életszerű behozni hirtelen
2023. nov. 2. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Nekem is van egy ilyen barátom.

Ő olyan reptében a legyet típus.

Megmondtam neki, hogy nagyon kedvelem, szeretem, de soha nem szexelnék vele, és ez komolyan is gondolom.

Tudomásul vette.

Így nincs félreértés.

Beszélünk, írunk, talizunk, jól érezzük magunkat.

Ennyi

2023. nov. 2. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
52%

Nem kell ebből különösebben nagy ügyet csinálnod, túlgondolnod, viselkedj úgy, mint bármylik barátoddal, ha félreértés van, tisztázzátok, és kész. Nem attól fog jó mederben maradni a kapcsolat, hogy Te mennyire görcsölsz rá. Ha félresiklik, az nem a Te jeleiden fog múlni.


"Kedves hozzáállás, de egy pasi sosem barátkozik csak úgy nővel"

. Gondolom, szerinted egy nő nincs azon a szinten, hogy egy férfi barátja lehessen.


Szerencsére nem gondolkozik minden férfi így.

2023. nov. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
6%
Előbb magadat építsd fel. Nincs még személyiséged. Azért kell itt kérdezned, hogyan élj. Szörnyű lehet.
2023. nov. 2. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
0%

Nincs azon a szinten? Mivan?

Nincs női - ffi barátság.

Más eset egy házaspár barát,vagy baráti kör, de itt nem erről van szó.

Lehet tisztázgatni az elején, lehet egy úriember és még be is tartja. De a férfi az férfi.

Egy férfinek sosincs női barátja. Pont ezt hívják barátságzónának.

2023. nov. 2. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én ilyen esetekben nagyon gyorsan letisztázom hogy ez csak barátság és szeretném ha az is maradna, így el van kerülve az összes kellemetlenség. Persze kialakulhat bármelyik félben vonzalom, és általában ki is szokott, de ezért kell letisztázni hogy ne is reménykedjen, ne próbálkozzon. Ha mindketten tudjátok barátságként kezelni ezt a helyzetet akkor szuper lesz.

Azt meg hozzá teszem hogy én ezt férfiként írom, de szerintem mindegy ki kezdeményezi ezt a beszélgetést, a lényeg hogy meglegyen minél előbb.

2023. nov. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Én a másik oldalról közelítem meg a kérdést, ha nem baj, de amúgy azokkal értek egyet, akik szerint egyszerűen csak tisztázni kell vagy már az elején vagy ha úgy adódik.


Szóval nálam az is működött már, hogy szexkapcsolatból lett barátság. az elején ugyanis kíváncsi a ember és izgatja a fantáziáját a dolog, de amikor túl voltak a kezdeti szexchateken, onnantól kezdve bizalmas barátokként folytattuk. Nem mondom, hogy ezt csináld, de ha nincs párod, akkor miért ne...

2023. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Élesen eltérő vélemények vannak, nem számítottam erre. Köszönöm mindenkinek!


Az üzenetváltásainkban benne vannak nekünk is a program egyeztetések. Azon felül ha valamelyikünk talál egy infót, hírt, ami mindkettőnket érdekel, akkor beküldjük egymásnak és lelkesedünk vagy szörnyűlködünk pár üzenetváltás erejéig. (Pl. követünk mindketten egy idős urat, aki szintén a mi sportunkat űzi, tisztes kora ellenére szebb eredménnyel mint mi. Az ő egyik posztján lelkesedtünk legutóbb. Nagyjából így: "Láttad mit csinált a XY bácsi? Most írta meg.") Szoktunk mémet küldeni egymásnak. Nem csak úgy random, hanem kifejezetten olyat, ami speciálisan érdekli vagy érinti a másikat. (Pl. én csípek egy animét, ő kevésbé, de felismeri és ha talál róla egy vicces mémet, elküldi.) Nem szoktuk megkérdezni egymást, mivel telt a másik napja vagy mit főzött, ezek unalmas és sablonos dolgok szerintem. De ennek ellenére tudom, mikor túlórázik vagy mikor ideges. Ha mindkettő teljesül egyszerre, akkor szokatlan időpontban jelentkezik (felborul a napja) és kitör belőle a filozófus. Ilyenkor megkérdem, hogy ma is túlóra volt? És általában a válasz igen.


Kacérkodni nem szoktam, sőt az aggodalmaim miatt kétszer olyan visszafogott vagyok a társaságában, mint általában. Nincs smink, nincs ékszer. Fülbevalót kivéve, de az a személyiségem, az alap megjelenésem része. Nem érezném jól magam fülbevaló nélkül. A legtöbb nadrágom testhez álló, de van nagyon sok olyan felsőm, ami combközépig ér, és így ősszel már előkerültek a kötöttek is. Nem gondolom magam kihívónak. Talán csak nem kell férfinak öltöznöm ahhoz, hogy ne legyek kihívó, legalábbis remélem.


Jöhetnek még vélemények.

2023. nov. 3. 12:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!