Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy engedjem el ezt a barátsá...

Hogy engedjem el ezt a barátságot?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőmmel óvodáskorunk óta ismerjük egymást. Tavaly volt egy rossz időszakom, amely során elég rosszul éreztem magam. A barátnőm átsegített ezen az időszakon, bíztatott, erőt adott nekem.

De tavasz óta elég furán viselkedik. Volt hogy napokig nem írt vissza nekem vagy csak megnézte az üzenetemet. Alig tudtam/tudok találkozni, mert minden hétvégén van programja.

Tavasz végén elmentünk egy buliba. Nem éreztem jól magam és el akartam menni onnan. A barátnőm erősködött, hogy maradjunk. Ráadásul, mikor mentünk volna haza a barátnőm az egyik pasival kezdett el flörtölni. Mérges lettem és hazamentem magam. Napokig nem beszéltünk.

Szerencsére meg tudtuk ezt beszélni, de őszintén megvallva nagy nyomot hagyott bennem.

Mostanában, ha hetente 1x írunk az már soknak számit. Oké, én sem vagyok fent 24/7 a neten, de azért naponta tudok szánni pár percet arra, hogy válaszoljak az üzenetekre.


Nagyon sok emlékem van vele és nagyon sokat segített nekem épp ezért nehezen tudom őt elengedni. De nagyon kihat ez hangulatomra és a lelki állapotomra épp ezért tettem fel ezt a kérdést.



2023. okt. 22. 14:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Toxikusnak tűnik az egész. Úgyse tudja az ember elengedni az ilyesmit, hiába is adnék tanácsokat.

Max egy-két újabb barát tudná feledtetni, mert ha csak véget vetsz ennek az egésznek, akkor nem leszel jobban. Kell valaki más helyette, de mindenképp felejtős a mostani barátod. :/


Az emberek változnak. Nekem zéró barátom van és nem is akarok egyet sem. Suliban voltak még, mert muszáj volt találkoznunk ugyebár, de azóta már nincsenek, mert csak muszájból voltak akkoriban is. Szóval a régi dolgok általában elmúlnak és jönnek helyettük újak.

2023. okt. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
73%
Múlt idő. Akkor működött, ma már nem. Elfejlődtetek egymástól. Már nem jó. Majd lassan hozzászoksz a gondolathoz. Ez is gyász.
2023. okt. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
39%

Azt írtad hogy tavaly átsegített téged egy rossz időszakon.

Én úgy látom, hogy túl sok voltál neki. Nem bírta tovább a lelki szemetesláda funkciót és azért keresett más barátokat, azért van velük többet.

Elmentek egy buliba de te meg haza akarsz menni. Megsértődsz hogy ő meg nem. Mi volt a bajod? Mitől lettél rosszul?

Szerintem veled lelkileg nincs minden rendben. Te vagy az oka annak hogy nem kér belőled. Vagy a problémáidból lett elege vagy a panaszkodásodból de tuti hogy valamit csinálsz amiért eltávolodott tőled. Ha átsegített a rosszon tavaly akkor biztos jelentesz valamit neki, rendes embernek tűnik. De valamiért csak eltávolodott és ezt te okoztad. Gondold át hogy mit csinálsz amiért ez van.

2023. okt. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

3-as, te szándékosan félremagyarázod, bűntudatot keltesz a kérdezőben, durva hiba! Remélem, majd kapsz hasonló empátiahiányos választ a te segítségkérésedre, és akkor majd te fogod magad úgy érezni, mint amit a kérdezőben keltettél.

1. A barátok arra valók, hogy melletted legyenek a nehéz időszakban. Akinek ez sok, az nem barát. 2. Fel nem merült, hogy a kérdező azon sértődött meg, hogy a barátnője ott akart maradni. Azon sértődött meg, hogy annak ellenére, hogy ő rossz hangulata ellenére kifejezetten a barátnője kedvéért ottmaradt, a barátnője őt le se szarva flörtölni kezdett. 3. Te csak ne feltételezz semmit és vádaskodj azokra alapozva! 4. Tavaly még jól érezték magukat együtt. Az idén nem tavaly van.

2023. okt. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3-as tény, hogy rossz időszakon mentem át és igen, panaszkodtam es a rossz kedvem volt, de ne úgy képzeld el az egészet hogy 100%-ban rólam beszéltünk. Neki is vannak problémái, amiket ő is kibeszélt. Mindig is igyekeztem másra is odafigyelni.


Ami a buli részét illetti, abban én is hibás voltam. Annyira felmérgedtem, hogy el sem köszöntem tőle. Plusz a barátnőm beszélgetett pasikkal, amibe engem is próbált bevonni én meg nem voltam vevő rá.

2023. okt. 22. 17:08
 6/6 anonim ***** válasza:
74%
Ez a buli egy lényegtelen apróság, kérdező, ne magyarázkodj. Szétfejlődtetek, elválnak útjaitok, ennyi. Nem kell hibást keresni.
2023. okt. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!