Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy tegyem jóvá, ha kibeszélt...

Hogy tegyem jóvá, ha kibeszéltem valakit?

Figyelt kérdés

Van egy lány az osztályunkban. Nem tekintem barátnak, de jóban vagyok vele. Társaságnak szerintem nem olyan rossz, viszont néha idegesítenek a dolgok amiket tesz.


Apró dolgokon problémázik, mindent felfúj. Példának mondhatnám, hogy egy helyre járunk sport edzésre. Neki heti 2*1 óra, nekem heti 3*4 óra. Ő pedig ezt a sportot használja kifogásként, miközben nekem szerintem sokkal több időmet elveszi.


Eddig nővéremnek panaszkodtam, ami szerintem nem gond, köztünk marad. Most viszont kibuktam az egyik osztálytársamnak.


Tudom, hogy nagyon nem szép dolog, de az vesse rám az első követ, aki még nem tett ilyet.


Viszont valamivel jóvá tudnám tenni? Valamivel kompenzálhatnám, hogy engem se emésszen a bűntudat?


2023. nov. 8. 11:02
 1/5 anonim ***** válasza:
63%
Igazából itt is kibeszélted őt.😅 Visszajutott már a fülébe, hogy egy másik osztálytársaddal beszéltél róla?
2023. nov. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ha igazad van? És ha visszajut a fülébe és ő is tudni fogja, hogy igazad van? És mi lenne, ha elfogadnád, hogy valójában neked van igazad, akármit szól rá a lány? Mert heti 3x4 óra mégiscsak több, mint a 2x1. Ez van.
2023. nov. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Jah és hogy a "Hogy tegyem jóvá, ha kibeszéltem valakit?" is válaszoljak: sehogy. Mindenki ezt csinálja és soha senki nem szokta jóvátenni.


Mondjuk szép gondolat lehet elindítani a változást a világban azzal, hogy te elkezded és keresel magadnak követőket...

2023. nov. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogy tedd jóvá?

Egyszerű: Ne csinálj ilyet többé. A múltat megváltoztatni már nem tudod, de igazából nem is kell. De eldöntheted és tehetsz érte, hogy a jövő jobb legyen.


és igen, vannak ezek a problémázós emberek, az ilyenek... nehezek. De a felnőtté válás egyik lépcsője, hgoy megtanulod őket is kezelni. Van aki egyszerűen elszeparáldik tőlük, van aki kikapcoslja a fülét amikor ez a műsor megy, van aki vitába száll velük, van aki segíteni akar nekik... melyik a jó? Kinek mi. A kibeszélés mindenesetre semmi esetre sem jó, mert csak azt jelzi, hogy benned feszültséget csinál az adott illető. Igazából ennek a feszültségnek a megszüntetése lenne a legjobb, hisz akkor nem lenne mt kibesézlned.


Meg aztán... az embereket lehet hibásan is szeretni. Sőt... valójában csak úgy lehet, hisz másféle ember nincs is, csak tökéletlen. Azt mondod amúgy jó társaság a csaj, csak néha idegesítő. Na, hát neki akkor látod a pozitív és a negatív oldalát is. Ő ilyen. Kicsit nyomi a maga módján, de azért szerethető.

Min te.

Vagy én.

Csak máshogy, másban, de attól még nyomi, de szerethető.:)

2023. nov. 8. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

az utolsó nagyon tetszett. tényleg kedvelem, csak… ahogy ez rám is elmondható. tudom is, hogy vannak hibáim, tudom, hogy rólam is beszélnek.

+akinek kibeszéltem, utána elmondtam milyen bűntudatom van. azt mondta ne legyen, köztünk marad majd, mindenki hibázik… :/

2023. nov. 8. 18:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!