Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen gyakran írtok a tőletek...

Milyen gyakran írtok a tőletek távol élő barátaitokkal? Szerintetek ez még belefér a mai gyors, elfoglalt életvitelbe, vagy csak nem akarják tartani a kapcsolatot?

Figyelt kérdés

Tudom,hogy buta kérdés,de tényleg érdekelne mi számít normális kapcsolattartásnak ebben az esetben.


Van 2 nagyon jó barátnőm akiket nagyon kedvelek. Jól ismerem mindkettőt és volt olyan szakasza az életünknek, hogy napi szinten láttuk egymást,tehát nem pusztán netes barátságokról van szó. Most viszont már távol élek tőlük és a munkáink miat nagyon nehéz olyan időpontot vagy programot választani ami megfelel nekik is és nekem is. Az egyikük 4 órára lakik, az oda vissza 8 óra utazás, így egy tali mindig nagyobb szervezést igényel.Ha találkozunk akkor úgy érzem minden fantasztikus, olyankor nincsenek kétségeim a barátságunkal kapcsolatban, de van, hogy évente csak 1x tudunk találkozni és 2 találkozás közt nincs semmi komunikáció...


Ha ráírok valamelyikre, hogy mi ujság, van hogy 1-2 hónapig sem kapok választ. Ha mégis vissza írnak akkor csak olyat, hogy személyesen jobb lenne beszélni. Aztán van hogy ők írnak, megkérdezik mi ujság. Akkor én normálisan megírom mi van velem és én is megkérdezem, velük mi van, de a válasz erre is csak ,,majd személyesen beszélünk". Ha annyira kényes valami téma nem köteles neten megírni mindent, de egy laza baráti csevegés igazán beleférhetne.


Ez így megy 4 éve és ez eléggé elszomorít. Tudom, hogy elfoglaltak, nekem is sok a munkám és egyébb kötelességeim de ha valaki ír, azt a pár percent mindig rá tudok áldozni egy üzenetre. Olyan mintha évente csak 1-2 napra lennének barátaim...a két lány nem ismeri egymást így fura, hogy ennyire egyforma a hozzáállásuk.


Ez manapság már normálisnak számít, vagy ezt vegyem úgy, hogy talán mégsem vagyok fontos nekik?



nov. 12. 22:37
 1/5 anonim ***** válasza:
Én sem szeretek irkálva beszélni a barátaimmal, személyesen sokkal jobb. Azért ha rámírnak akkor válaszolok, de felületesen, nem lesz belőle normális beszélgetés.
nov. 12. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Nekem vannak olyam barátságaim, akikkel évek óta egyszer találkozunk évente néhány napra és akkor bepótoljuk az egész évet. Viszont ha évközben írunk egymásnak, ha nem is azonnal, de válaszolunk és lesz egy komolyabb beszélgetés belőle. Nekünk működik már bő 10 éve.


Illetve most Erasmuson vagyok, meg egyetemre is eleve más városba járok mint ahol felnőttem, szóval sok barátnőm van, akikkel kevesebbet tudok találkozni mint addig. De ha egyikünk ír a másiknak, akkor ott folytatjuk, ahol abbahagytuk. És igyekszünk találkozókat szervezni. Pl egyik barátnőm velem szomszédos országban van szintén erasmussal, őt is látogatom néha. Akik otthon vannak, mondták, hogy majd kijönnek meglátogatni, néhányan már voltak is.


22l

nov. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Egy barátnőm van, aki nagyon írkálós, ő hetente többször ír, de általában ilyenkor csak csacsogunk pár mondatot a semmiről aztán ennyi. A többiekkel maximum néha valami vicceset küldünk egymásnak, vagy 1-2 mondatot váltunk, az esetek 99%ban arról, hogy mikor üljünk össze videochatre. Nekem az írkálás nem sokat ad hozzá egy kapcsolathoz, nem szeretem ezt a kommunikációs formát.

Videón kb havonta-kéthavonta összeülünk 4-6 órára, de ami nagyon fontos az az, hogy mellette évente többször találkozunk. Én kb évente 2x látogatok el Magyarországra, általában egy-egy hétre és azon a héten minden nap találkozunk. Ők is szoktak látogtani kb évente-másfél évente, olyankor 5-7 napot nálam vannak, mellette évente egyszer megyünk közösen utazni is egy hétre valahova. Így azért a körülményekhez képest elég sokszor látjuk egymást, nincs szükség chatelgetésre. Persze, szervezést igényel, körülményes, drága is tud lenni és néha nem fér bele, de legtöbbször megoldjuk.. ugyanis fontos számunkra, hogy megoldjuk.

nov. 13. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat :)


Hát igen, ha tudnék velük gyakrabban találkozni, nem zavarna a netes komunikáció hiánya. Persze én sem úgy gondolom, hogy reális időben oda vissza irkáljunk egész nap, de 2 havonta legalább egy pár mondatos üzenet nem lenne rossz :D ...Elgondolkodtató számomra amiket írtatok. Úgy látszik az én esetemben talán mégis kevés a komunikáció a barátokkal. Én is észleltem hogy ha személyesen találkozunk az bepótolja azt a hosszú időt, de néha fura érzés, hogy vannak barátaim,de mégsincs kihez szólnom egész évben.

nov. 13. 13:00
 5/5 anonim ***** válasza:
Na de az más. Nekem vannak barátaim közel meg vannak barataim távol. Nincs azzal baj, ha egy barátság ilyen, de azzal igen (legalábbis nekem), ha csak ilyen van.
nov. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!