Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi a legjobb megoldás erre a...

Mi a legjobb megoldás erre a szituációra?

Figyelt kérdés

20 éves lány vagyok, van egy legjobb barátnőm akivel kezdd megromlani a kapcsolatom és gyötör a bűntudat.

Középiskolában ismerkedtünk meg lassan 6 éve (kivéve hétvége) a nap minden percében együtt vagyunk (közös gimnázium és utána közös szakképzés). Van mégegy barátnőm akivel ugyanez a szitu, vele együtt nőttem fel de nem olyan mély a kapcsolatunk. Így hármasba vagyunk most és egyszerűen felvettek ketten ellenem egy olyan stílust, hogy bármit amit csinálok, mondok az egy hülyeség, sokszor éreztetik velem a felsőbbrendűséget, hogy ők mennyivel jobbak nálam. Én sem vagyok a legélesebb kés a fiókban, ezt megadom de szerintem minden embert őrületbe kergetne ha ezt kellene elviselnie minden nap 12 órában. Én nekem nincs sok barátom sajnos, kevés embernek is merem elmondani a problémáim ezért nagyjából annyira jutottam magamtól hogy kicsit hanyagolom a legjobb barátnőmet (ami annyit jelent hogy befogom a pofám inkább és hallgatom ahogy ők beszélgetnek). Ez amúgy tényleg segített picit hogy ne legyek mindig magam alatt de aztán észrevette a legjobb barátnőm hogy már nem beszélek vele úgy és annyit, plusz hogy sok dolgot nem mondok el amit érzek vagy amitől bajom van. Én őszinte leszek, nem akartam neki elmondani miért van bajom velük inkább csak utalgattam rá. Persze ez csak rosszabbá tette a helyzetet, ő megsértődött rám, mondott dolgokat utána sírós képeket küldött hogy neki ez mennyire fáj stb stb… Nekem ez már inkább kellemetlen volt és rendesen sikerült bűntudatot keltenie szóval elhatároztam hogy akkor én változtatok, de sajnálatos módon megint ugyanott tartunk mint a sztorim elején.

Sajnos a barátnőm nagyon a lelkére vesz mindent és nehezen vall be dolgokat ezért nem merem neki elmondani a teljes dolgot hiszen azzal valószínűleg én is rosszabbul járnék. Ti mit tennétek az én helyemben? Egyeltalán hogyan szerezzek más barátokat? (mert érzem egy kis környezetváltás biztos jót tenne)

köszönöm aki végigolvasta



nov. 19. 12:39
 1/3 anonim ***** válasza:
12%

Azért én ezt 20 évesen már nőként gondolkozva oldanám meg. De nem nő vagyok. Te mikor nősz majd föl?

Hogy fogod maj felfogni, hogy felnőtté válatál?

nov. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszi a választ, tényleg nagyon gyerekesen hangzik amúgy ezt megadom :) és te felnőtt nőként hogy oldanád meg? mert ismerős a helyzet basztatni mindenki tud de mást mondani nem 😅😅
nov. 19. 13:07
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Van úgy, hogy az emberek a nyílt beszéd helyett játszmákkal próbálnak megoldani valamit. Lehet ők így éreztek veled, hogy felsőbb rendűsködsz és ezért ugyanígy viselkednek, hogy vedd észre mit csinálsz te is. Ez csak egy tipp de láttam már ilyet. Érdemes végig gondolni hogy viselkedtél velük azelőtt és ha nehéz is érdemes nyiltan leülni velük beszélgetni. Egy barátságot kár elveszíteni ilyesmi miatt. Ha meg tényleg egyikőtök így változik meg a másik meg úgy akkor lassan úgy is eltávolodtok egymástól. Az őszinte bevállalás akkor is király lesz mindenképp
nov. 19. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!