Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek én voltam pofátlan?

Szerintetek én voltam pofátlan?

Figyelt kérdés
Amint bejött a havas idő, a bakancsom teljesen szétjött. Mivel anyagiakban egy kicsit megvan húzva a családom, ezért vinted-ről szoktam venni mindent, mert 1-2 napon belül meg is jön. Sajnos a kártyámon nem volt elegendő pénz, csak kézpénzem volt, ezért írtam a családnak hogy valaki estleg 2500 forintot áttudna e küldeni, de hó végén üres volt a kártyájuk, és mint nekem nekik is csak kézpénzük volt. Ezért egy jó baráthoz fordultam, akit 7 éve ismerek. Igen szégyelltem magam hogy erre kell kérnem, de arra gondoltam hogy mivel szép 7 éve összevagyunk kötve, és még nem kértem tőle ilyen segítséget, talán számíthatok rá. Írtam is neki, hogy esetleg ezt a kis összeget áttudná e utalni, ő viszont egyből flegma válaszokkal illetett, attól függetlenül, hogy másnap rögtön vissza is kapta volna az árát. Utólag mardos a bűntudat hogy erre kértem, és tartok attól hogy én voltam e teljesen pofátlan.

nov. 29. 08:41
 1/6 anonim ***** válasza:
29%
Az ilyen nem barát.
nov. 29. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
79%
Pénzt a legjobb barátnak se adunk, mert aztán bottal ütheted a nyomát. Ez sajnos így van, akár tetszik akár nem.
nov. 29. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem a kérésed akkor lett volna pofátlan, ha:

- már korábban is kölcsönkértél, késve vagy nem adtad meg

- gyakran kérsz kölcsön (akkor is ha mindig megadod, ha heti szinten megy akkor pofátlanság)

- nagy összeget kérsz, nekem 2500 forint nem számít annak

A fentiek hiányában nem igazán értem a reakciót. Mi is segítettük ki egymást hasonló helyzetben a barátaimmal régen, amikor szűkösen álltunk. Őket most is segíteném, ha igényelnék.

nov. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
A legtöbb ember nem szívesen ad kölcsön pénzt, semmilyen összeget, senkinek. Emiatt nem rossz barátok/rokonok/stb., a reakciójuk érthető. Sajnálom, hogy így jártál, de tanultál belőle; készpénzt pedig a legtöbb banki be- és kifizető automatánál tudsz visszatenni a folyószámládra, ha máskor így alakul, tedd ezt meg, és nem szorulsz senki segítségére.
nov. 29. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
73%

Nem nagy összeg és normálisan kérted, úgyhogy pofátlannak nem az. A reakciója mindenképp elgondolkodtató, és kimondhatjuk hogy nem barátod (meglehetett volna mondani baráthoz "méltóan", hogy bocs, de nem, ezzel nincs gond).


A másik része viszont, nem is arról volt szó hogy éhezel és nagyon nagy bajban vagy, mégis úgy adtad elő. Pénzed van, csak nem kártyával, szóval rendelhettél volna olyan helyről ahol lehet készpénzzel fizetni, vagy ha annyira fontos hogy azonnal kell, akkor bemenni egy cipőboltba és ott vásárolni - amit legalább fel is tudsz próbálni.


Ha 1-2 nap "havas idő" belefért volna, mivel azt mondtad addigra jönne meg, akkor mégse ázik be annyira, mégse fagy le a lábad...lehet nem gondol túl őszintének a "barátod".

nov. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálam alap, hogy nem adok kölcsön senkinek, miután vagy 3x futottam bele a "majd megadom, de..." - hazudozásba.


Innentől kezdve nem, ha barát, ha ismerős, ha családtag.

nov. 29. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!