Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Van még olyan,akinek nem...

Van még olyan,akinek nem lettek barátai az egyetemen?

Figyelt kérdés

Másodéves egyetemista lány vagyok, aki nagy reményeket fűzött az egyetemi évekhez. Eddig sajnos nem olyan társasági szempontból, ahogy elképzeltem.

Elköltöztem egy idegen városba, és eleinte ugyan féltem, de nyitott voltam a szaktársaim felé. Észrevettem, hogy már a legelején kialakultak a klikkek, mindenki kb 2-3-4 fős csoportra oszlott már az első pár napban. Nekem is változott az első pár hétben/hónapban,hogy kivel vagyok jóban, de úgy tűnt, hogy végül három másik lánnyal négyen alkotunk majd egy csapatot. Én pedig annyira örültem. Igazából ők egymást rajtam keresztül ismerték meg nagyrészt, azonban mindőjükkel nagyon szívesen töltöttem időt, nem volt úgymond ,,kitúrva" senki. Hívtam őket egyetemen kívül találkozni, az egyik lány el is jött, a másik két lány sosem ért rá szabadidejükben, és messzebb is laktak az egyetemtől. Ahogy teltek a hónapok, a lány akire úgy hivatkoztam az előbb, hogy eljött a találkára, elkezdett elhidegülni teljesen minden oknál fogva, a másik lány pedig egyik napról a másikra otthagyott minket, azóta legalább 4 társaságba túrta be magát. (legalábbis próbálta)

Ebből adódóan ketten maradtunk a négyes társaságból. Azt hittem ez a lány miattam maradt ott és elkezdtem fontos lenni neki, nyilván ővele is próbáltam törődni,hívtam találkozni és írtam neki egyetemen kívül is, viszont ő lassan 2 év után azt mondta, hogy nincs szüksége lány barátságokra, neki elég ha csak elvagyunk az órák ideje alatt és ő LUSTA bejönni hozzám találkozni, valamint idegesítettem, amikor elhívtam őt mondjuk kávézni. Ezeket így szó szerint az arcomba mondta, kegyetlen rosszul esett.

Más nem maradt nekem sajnos, a többiekkel felszínesebb a viszonyom, (még ennél is) max köszönünk egymásnak és a vizsgákról beszélünk. Ezt a lányt aki maradt nekem, félek otthagyni, mert akkor teljesen egyedül ülnék és az kellemetlen volna, de tudom hogy nem jó a lelkemnek a vele való ,,kapcsolat", hiszen már nem egyszer mondta el nekem ezeket, hogy tudja, hogy én sokkal több effortot teszek bele a barátságba, de nem tud vele mit kezdeni. Megalázónak érzem, hogy ezek után is állandóan vele lógok, de úgy gondolom nincs más választásom. Egyszerűen szerettem volna egy hozzám hasonló lányt, akivel el tudok menni a vásárba, aki néha nálam alszik, ha valami történik hosszas telefonálásba kezdünk, közösen mozizunk.. A többi klikkbe pedig szinte lehetetlen beférkőzni így 1.5 év után a semmiből. Tehát jelenleg csak a barátomra számíthatok akivel tudok programozni, szerencse hogy ő van nekem. Nagyon fáj hogy ennyi idősen nincs kivel társasági életet élnem, pedig úgy vélem, hogy megtettem a kellő lépéseket mások felé, akik nem kérnek belőlem. Őszintén nem tudom mi lehet a gond, önbizalmam egyébként van, adok a megjelenésemre, jó átlagom van, mégis azt gondolom hogy sohasem találok egy igazi barátnőt, így pedig elég sivár az egyetemi élet.

Köszönöm ha elolvastad.

20L



dec. 14. 22:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyetlen barátom sem lett onnan. Amíg egyetemre jártam kb 3-4 taggal jártunk el néha, a többieket csak ismertem a közös előadások miatt. Egyetem után konkrétan senkivel nem tartom onnan a kapcsolatot, azt se tudom élnek e vagy halnak.
dec. 14. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincsenek nagyon egyetemi barátaim, igaz én nem is barátkozni járok oda. Megvannak a haverjaim, ismerek kb 20-25 embert úgyhogy minden órán van kihez csapódni, viszont ebből a 20 emberből összesen 4 volt fent nálam a lakásomon, ebből kettő egy projekt miatt. Én meg tudom érteni a másik lányt is akiről beszélsz, mert én se nagyon tudnék mit kezdeni azzal, ha valaki ilyen szinten szeretne barátkozni velem. Megvan a saját társaságom akikkel már 10 éve ismerjük egymást, együtt nőttünk fel, együtt járunk nyaralni, bulizni meg programokra. Nekem nincs szükségem arra hogy egyetemen barátkozzak.


Barátnőm viszont hasonló cipőben volt mint te, ő is azt hitte hogy jó barátnőket talált, aztán kiderült hogy mégsem. Én például úgy oldottam meg, hogy összehoztam őt az egyik haverom barátnőjével, aztán szépen lassan meglett az új baráti köre neki is. A te barátod esetleg nem tud téged bevinni a társaságába? Biztos van ott valaki aki nyitott lenne rá

dec. 14. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Akkoriban voltak, de mára mind eltűntek, egy kivételével, de ő is külföldön él, emiatt gyéren tartjuk a kapcsolatot. Ne építs csak az egyetemre.
dec. 15. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg egymásra voltak utalva addig klikkesedtek, jegyzeteket, feladatsorokat, teszteket cseréltek egymás közt vagy uberként használták egymás autóit.

Záróvizsga után szinte azonnal felbomlottak ezek a kapcsolatok.

dec. 15. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak elsős vagyok, 30 éves (társaim is 25-50 közöttiek), és még csak haverjaim sincsenek.

Minden előadáson egyedül ülök.

Egyszer egy klikk mellé ültem, hátha bevesznek egy kósza beszélgetésbe, de semmi. Hiába nyitok Facebook csoportban is (hasznot dolgot osztok meg), semmi reakció. Más meg ír vmi irreleváns dolgot, arra meg egyből reagálnak...


Egyszer egy fiatal lány mögöttem elkezdett beszélgetni velem, kérdezte, miért ülök mindig egyedül. Szinte világítok a teremben, hogy se előttem, se utánam, se mellettem senki sincs.

Mondtam neki, már mindenkinek megvan a haveri köre, én pedig nem tudok már betársulni. Elkezdtünk beszélgetni, ő az ország túlsó felében él, és mégis volt egy közös ismerősünk. Elvoltunk egy fél napig, aztán megkérdezte, mi az insta-nemtusommim. Mondom neki, nincs instám. Nem akarok-e csinálni, segít regisztrálni. Nem, köszönöm, nem szeretnék.

És akkor kijött belőle is, hogy "nagyon fura vagy".

Utolsó előadáson megkérdezte, nem lógunk-e el. Mondom neki, ne haragudjon, én 250 km-t utazok a suli miatt, hogy tanuljak, nem fogok ellógni (ráadásul még fontos dolgot is mondtak vizsgával kapcsolatban). Jó, ő ellóg, de majd küldjem el neki amit vettünk, meg amit mondtak.

Hogyne. Azóta sem küldtem el... És azóta sem beszéltünk.


(Volt egy szaktársam, aki azzal keresett meg, hogy a gyerekét vizsgálatra kell vinnie, és elmegy utolsó óráról, küldjem el a jegyzetem, az teljesen más. Abban segítek. )


Szóval nekem sincs senkim egyetemen.

dec. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

5

Igen, ez is nagyon jellemző volt, hogy ha x írt vagy kérdezett azonnal záporoztak a válaszok, segítségek, ha meg y akkor a többség úgy tett mintha ott sem lenne (akár online, akár offline).

dec. 15. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 4-es is írja, minden ilyen (ovi, általános, gimi, stb) egy egymásrautaltság, amiből kialakulhatnak jobb viszonyok, de senki sem mondta, hogy örökké tart. Munkahelyen megtörténhet ugyanez, hogy jó a viszony, megy a bratyi, de az egyik vált és kész, azt sem tudod utána, hogy él-e még a másik.


Sőt, az is lehet, hogy csak a munkavégzés során van a jókedv, privátban meg rá nem írtok egymásra. Van ilyen ismerettségem is. Ezt úgy hívom, hogy túléljük a munkanapot és ha már együtt kell dolgozni, akkor legalább a hangulat legyen jó. Volt fafej kollégám, aki csak ült csendben egész nap, mert egy szót nem tudott érdemben szólni semmihez sem.


Szóval az emberi kapcsolatok egy ideig óráig léteznek, nagyon kevés az, ami túléli az iskola, munkahely utáni időket. Van nekem két, hát már csak haverom, akikkel tartjuk a kapcsolatot, de az a nagy barátság már megszűnt. Mert megszűnt maga az egymásrautaltság is, ebből adódóan a kapcsolat is okafogyottá vált csúnyán fogalmazva.

dec. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Végzős vagyok, és sajnos nekem sem sikeredett barátokat szereznem.

Pedig az elején minden jól indult; volt egy szuper társaság, akikkel órák után is jókat beszélgettünk, napközben kávézni is mentünk, vagy épp ebédelni. Csak ez sajnos fokozatosan kopott ki a mindennapokból, ahogy haladtunk előre a tanulmányokkal. Meg ahogy elmúlt az újdonság varázsa is. Jöttek a szabválok, mindenki megismert új arcokat, a végére sokan már szinte menekültek haza, úgy meg nehéz volt.


Pedig Covid után egész sok program is volt az egyetemen, voltak olyan féléveim, ahol 1-2 kivétellel az összesen jelen is voltam. Sosem voltam egyedül, mert vagy eleve volt ott szaktárs, aki egyben évfolyamtárs is volt és együtt mentünk, vagy odaverődtem valakikhez. Csak sajnos egyikből sem lett komoly, vagy akár lazább barátság sem.


Voltak többen, akikkel sokat beszélgettünk, meg már majdnem barátnők lettünk, de vagy szakot váltott és eltávolodtunk, vagy ő kolis volt és új szobatársat kapott (én meg bejárós végig), engem meg szinte rögtön elfelejtett. Vagy arcon csapott a tudat, hogy nem barátság volt, csupán összekötött minket a suli, aztán amiatt volt egy csomó közös témánk, de az épület falain kívül nem állta meg a helyét az a "kapcsolat".


2-3 szaktárs van azért, akiknek időnként írok, érdeklődöm felőlük, így a gyakorlat alatt, de mindig én kezdeményezem ezt, és hiába nem azért teszem, hogy visszakérdezzenek, néha mégis rosszul esik, hogy ők nem érdeklődnek felőlem. Szóval így állok. :/

dec. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Elolvastam a válaszaitokat. Úgy gondolom azért ilyen nagymértékű ez a jelenség, mivel mindenki rohan a világban és csak a saját érdeke vezérli. Amíg egymásra vagyunk utalva addig oké, utána mintha nem is ismernénk egymást.

Mondjuk én nem ilyen típus vagyok..:/

Ahogy írta az egyik válaszoló, hogy szinte világít a teremben annyira egyedül ül, épp ezt próbálom elkerülni, mindössze azért ülök azzal a lánnyal, akivel. Számomra nagyon kellemetlen lenne.

Viszont szoktam látni a közösségi oldalakon, hogy vannak olyan klikkek is, akik gyakran összejárnak koktélozni stb. Ilyenkor azért bánt a dolog.

dec. 16. 09:48
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez olyan dolog h minel inkabb erolteti az ember annal inkabb sikertelen lesz ezen a teruleten.


Nekem is csak egyetem 2. eveben lettek barataim, addig nem voltak abszolut, de ez is csak ugy magatol jott.


Szerintem ha eljarsz beszelgetni, kulonbozo egyetemi programokra es tarsai, kizart dolog hogy ne legyenek elovb utobb barataid.


Egyebkent en is szivesen beszelgetek veled ha szeretned.

dec. 17. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!