Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Lánybúcsú ilyen esetben?

Lánybúcsú ilyen esetben?

Figyelt kérdés

A legjobb barátnőm (12 éve vagyunk azok) február elején fog házasodni. Polgári esküvő lesz, utána pedig egy vacsora lesz csak. Amikor kisebbek voltunk, mindig mondtuk hogy ha nekünk lesz egyszer esküvőnk, akkor tuti meghívjuk egymást, ugyanis legjobb barátnők vagyunk. Viszont itt esze ágában sincs egy barátját is meghívni (hozzáteszem 2-3 ilyen közeli barátja lenne + a párjuk).

Ilyen esetben ti szerveznétek neki lánybúcsút vagy adnátok-e bármilyen apróságot neki attól függetlenül, vagy hagynátok inkább ha ő így,akkor ti is így?

Nem várok én el semmit, csak számomra azért ilyen fura ez az egész, mert a párom egyik barátja is házasodni fog májusban,szintén polgári esküvő és mégis meghívtak , plusz egyik munkatarsamnak is csak polgári esküvője volt, és a családon kívül a közeli néhány barátait is meghívta.

(És mellékes infóként még csak annyit ejtenék meg, hogy az eljegyzést is netről tudtam meg, mert az volt az első és legfontosabb hogy poszt készüljön róla, nem az hogy a családjának és a közeli barátainak mutassa meg legelsőnek)

Mi a véleményetek? Ilyen esetben hogy állnátok a lánybúcsúval/ajándékkal?



dec. 15. 18:49
 1/6 anonim ***** válasza:
81%

Nekem ezért nincsenek barátnőim.

Mondta, hogy kész esküvő? Beszélt arról, hogy kiket hív meg, és miért csak őket? Szerintem normális barátok között ez úgy működik, hogy "figyelj, csak nagyon szűk családi körben tartom meg az esküvőmet, mert ezt beszéltük meg a vőlegényemmel, de remélem megérted". De amúgy nem értem, ha kész családi vacsora, egy legjobb barátnő hogy nem fér bele? Ki lesz a tanúja egyáltalán?

dec. 15. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Oh dehogy mondott ilyeneket. Gondolom a tanú a testvére lesz.
dec. 15. 20:14
 3/6 anonim ***** válasza:
84%
Én nem hívtam meg egy barátot sem. Csak a szüleink, nagyszüleink, tesók voltak ott, egy éttermi vacsi. Ha meghívom a 4 barátnőm + párjuk akkor az már +8 fő, kb plusz 150e ft. Meg akkor hogy néz ki hogy a keresztanyam se hívom, meg akkor már a párom keresztanyját. Meg akkor már a szomszédot akivel 10 éve imádjuk egymást..érted? Valahol határt kell húzni. Igen volt lánybúcsú, szerveztek nekem, ott együtt buliztunk.
dec. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
76%

Egy gyermekkori ígéretet ne várj higy betartson felnőtt korában. Hanszűk családi körben ünnepelnek akkor úgy. Most képzeld el hogy neki lenne 3 baratnője+párjuk, és a vőlegénye se felejtsük el akinek ugyanúgy lenne 3+3 fő. Ez 12 fő plusz. Ehhez már több asztalt kell bérelni kapásbol, esetleg helyet bérelni, és vacsorát is fizetni. Ha ő kis költségvetését akar akkor meg lehet érteni hogy nem akarja.

Akkor lenne okod a sértődésre ha más barátnőjét meghívta volna csak téged nnem. A párod barátjának valoszinű lagzi volt, több főt akartak meghívni. Hogy polgári vagy sem az mindegy.

Ajándékot én nem adnék ha nem vagyok meghívva. De leanybucsut lehet szervezni ha ő is benne van. De lehet hogy nem akarja. Mi róla a véleménye? Mindjárt február. Biztos beszéltetek már erről ha barátnők vagytok.

dec. 16. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
39%

Jobb neki nélküled, ezt komolyan mondom.


Én is gyerekként: úúú, majd ezt meghívom, azt meghívom 100 ember.


A lószrt, kéttanús esküvő és csá.


Az a barátom, aki nem képes ezt elfogadni, nem a barátom ;), és nincs szükségem az életemben olyanokra, akik bosszúból egy boldog házasságot sem mondanának, csak mert megsértődtek.


Gondolkodj el a saját viselkedéseden (és lehet lepontozni, nem érdekel).

dec. 16. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel nem válaszoltál csak egy lehetőség van. Nem is beszéltetek a leánybúcsúról. Ha nem akarna akkor nem írtad volna ki a kérdést, ha mindenki mást meghívott volna csaknteged nem akkor írtad volna.

Szóval mivel nem is beszéltetek róla azt gyanítom higy mégse vagytok olyan nagy barátnők.

Es meg kellene ertened hogy a polgári és templomi esküvő között nem az a különbség hogy hány embert hívnak meg. Mindkettőt meg lehet tartani 10 fővel is és 100 fővel is. Szerintem nem is vagy tisztában azzal hogy mi a külonbség. A polgárit elfogadja a törvény, a templomit nem. A templomi a vallásosok tartjak ahol pap ad össze, de jogilag csak a polgári számít. Ennyi a különbség nem a vendégek száma.

dec. 17. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!