Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Ki fizessen ebben az esetben...

Ki fizessen ebben az esetben a lánybúcsún?

Figyelt kérdés

Én vagyok a menyasszony, kifejezetten nem szeretem a meglepiket, ezért a barátnőmet megértés, hogy ne szerezzenek lánybúcsúg, hanem csak én foglaltam beülős éttermes/koktélok helyre egy kis nyugis beszélgetésre helyet magunknak.

Szerintem úgy lenne a kedves dolog részemről, ha én fizetném az egész cehhet, mert én választottam a helyet is, meg amúgy tudom, hogy többet is keresek, mint a többiek. Párom szerint viszont nem nekem kellene fizetnem. Mi a véleményetek?



dec. 17. 19:31
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Hát lánybúcsút legénybúcsút nyilván az fizeti, aki rendezi. Na most ezt nem lehet igazából annak nevezni, mert ezt te szervezed. Ez ilyen értelemben egy sima kis iszogatás, tehát mindenki a sajátját állja és kész.

Persze mondhatod, h meghívod őket, mint “ünnepelt”.

Az az opció viszont sztem itt nem játszik, h ők fizetnek, hiszen ahogy te is írtad ez a te ötleted volt. Persze lehet fel fogják ajánlani, h fizetik, akkor fogadd el és kész.

dec. 17. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Általában lánybúcsún a költségeket a többiek osztják el egymás között, a menyasszony nem fizet semmiért.

A te esetedben viszont, ha te szervezed, akkor nem illik rájuk terhelni. Az, hogy mindenki magának fizesse, elég személytelen és nem túl ünnepi.

Én a helyedben állnám a költségeket, max ha azt mondják a többiek, hogy beszállnak, akkor nem kötném a végletekig az ebet a karóhoz, hagynám, hogy beszálljanak.

dec. 17. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Az fizeti aki rendezi.Ez olyan mint egy szülinap vagy egy keresztelő.Hiába étterembe "tartod" neked kellene állnod szerintem.Egy Szülinapon vagy keresztelőn vagy az esküvődön nem várhatod el hogy a meghívott fizessen.
dec. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
A helyedben megbeszélném a barátnökkel
dec. 17. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi
dec. 17. 21:11
 6/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is így volt, egy koktélozós helyre mentünk, én fizettem (hazafelé a taxit is). Mondjuk csak négyen voltunk, három legjobb barátnőm és én, nekem ez bőven jó lánybúcsú volt.
dec. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!