Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Manapság mi a legjobb írásbeli...

Manapság mi a legjobb írásbeli kapcsolattartási forma?

Figyelt kérdés

Manapság mi a legpraktikusabb írásban történő kapcsolattartási forma azokkal, akikkel nincs mód vagy nem lehetséges személyesen találkozni, de érdekel hogylétük és kíváncsi vagyok rájuk?

Többször jártam már úgy, hogy hiába írtam valakinek Messenger-en, nem válaszolt vissza, de közben Fb-re folyamatosan árasztotta az "itt voltam/ott voltam, kinek a társaságában", "mit csináltunk" bejegyzéseket.

Olyan is volt, akinek miután Messenger-en írtam, nem érkezett válasz, majd 3-4 nap múlva amikor e-mail-t küldtem neki, írta, hogy a Messenger-en nem szeret kommunikálni, azért nem válaszolt ott vissza, egyébként is utálja az egész közösségi médiát - mondja ezt úgy, hogy folyamatosan bejegyzésekkel árasztotta el Fb-t, de nekem nem válaszolt vissza. Aztán már az e-mail-re se válaszolt, de a bejegyzések áradata folyamatos volt.

Nem arról van szó, hogy hosszú levélváltások lennének ezek és nem férnének bele.


Manapság tényleg az embereknek nincs igényük ilyesfajta kapcsolattartásra, hiszen naponta láthatják egymást a közösségi médián: ki kivel, kinek a társaságában hol volt, mit csinált, mit ettek, stb?

Esetleg ez csak a személyemnek szól, mert az is elképzelhető.



dec. 28. 10:20
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%
Talán nem a csatornával van gond, hanem veled nem akarnak beszélni.
dec. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
100%
NEM MINDEKIVEL akarnak kapcsolatot tartani!
dec. 28. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

Értem, amikor élőben volt lehetőségünk beszélni, kerestük egymás társaságát és ezért ellenszenvre a legutolsó okok közt gondoltam.


Ellenben rengeteg olyat látok, amikor emberek élőben komolyan ártottak egymásnak (fúrás, kirúgatási próbálkozás, lejáratás, jellemtelennek nevezés), FB-n pedig bemutatják: milyen jóban vannak egymással és hol milyen fergetegeset kajáltak/bulikáztak együtt stb.

Én hasonlót SENKIVEL se tettem.

dec. 28. 10:32
 4/28 anonim ***** válasza:
100%
Nálam is ez volt két barátommal is. Velem nem akartak beszélni, azóta egyszer sem írtam nekik és lám, ők sem keresnek. Ezt kell elfogadni.
dec. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt lehet hogy nem érdekled őket, nem akarnak veled beszélni.

A masik ok, hogy nem szeretik az irkálást, én pl hosszútávon képtelen vagyok tartani egy kapcsolatot.

dec. 28. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:

Igazad van, valószínűleg irreális, túlzott elvárásaim vannak mások felé.

Az viszont tényleg fáj, hogy egymással képmutató emberek fura módon keresik egymással a kapcsolatot és ha ilyet látok akkor egyfajta olyan gondolatok jutnak eszembe: "velem milyen baj lehet", valamint "hát kellene nekem ilyen képmutató kapcsolat?".

dec. 28. 10:38
 7/28 anonim ***** válasza:
17%
Vagy valaki belenyúlt a levelezésedbe a tudtodon és hozzájárulásodon kívül, vagy meg sem kapják az üzenetedet, vagy tiltásban vagy az adott embernél. Szerintem ilyen esetben az egyetlen út, ha személyesen kommunikálsz vele-telefonon, és rá tudtok a hibára jönni. Hogy van-e turpisság avagy nincs a Messengernél. Azt nekem ne mond, hogy nem tudsz 2 percre valakit felhívni, akár a világ másik oldaláról-mert ez nem igaz.
dec. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Mondjuk lehet hogy nem akarják tartani a kapcsolatot. Így belegondolva Fb-n hozzászólásokat írnak, időnként hosszabbakat is, lehet csak nekem nem akarnak írni.
dec. 28. 10:39
 9/28 A kérdező kommentje:

"Azt nekem ne mond, hogy nem tudsz 2 percre valakit felhívni, akár a világ másik oldaláról-mert ez nem igaz."

Nem tudhatod, hogy kinek mire és miért van/nincs lehetősége.

dec. 28. 10:40
 10/28 A kérdező kommentje:
Nem nyúlt bele senki a levelezésbe (csak én használom a gépet, kétlépcsős hitelesítés), a Messenger üzeneteimet pedig olvassák.
dec. 28. 10:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!