Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Manapság mi a legjobb írásbeli...

Manapság mi a legjobb írásbeli kapcsolattartási forma?

Figyelt kérdés

Manapság mi a legpraktikusabb írásban történő kapcsolattartási forma azokkal, akikkel nincs mód vagy nem lehetséges személyesen találkozni, de érdekel hogylétük és kíváncsi vagyok rájuk?

Többször jártam már úgy, hogy hiába írtam valakinek Messenger-en, nem válaszolt vissza, de közben Fb-re folyamatosan árasztotta az "itt voltam/ott voltam, kinek a társaságában", "mit csináltunk" bejegyzéseket.

Olyan is volt, akinek miután Messenger-en írtam, nem érkezett válasz, majd 3-4 nap múlva amikor e-mail-t küldtem neki, írta, hogy a Messenger-en nem szeret kommunikálni, azért nem válaszolt ott vissza, egyébként is utálja az egész közösségi médiát - mondja ezt úgy, hogy folyamatosan bejegyzésekkel árasztotta el Fb-t, de nekem nem válaszolt vissza. Aztán már az e-mail-re se válaszolt, de a bejegyzések áradata folyamatos volt.

Nem arról van szó, hogy hosszú levélváltások lennének ezek és nem férnének bele.


Manapság tényleg az embereknek nincs igényük ilyesfajta kapcsolattartásra, hiszen naponta láthatják egymást a közösségi médián: ki kivel, kinek a társaságában hol volt, mit csinált, mit ettek, stb?

Esetleg ez csak a személyemnek szól, mert az is elképzelhető.



dec. 28. 10:20
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
41%

"ez csak a személyemnek szól".

Igen. Valószínűleg nagyon nyomulós lehetsz.

dec. 28. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 A kérdező kommentje:
2 havonta érdeklődés, e-mail -> hát ez biztosan "valószínűleg nagyon nyomulós lehetsz" kategória...
dec. 28. 10:59
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

"Azt nekem ne mond, hogy nem tudsz 2 percre valakit felhívni, akár a világ másik oldaláról-mert ez nem igaz."


Elvileg fel lehet hívni, csak a másiknak nem feltétlen akkor van ideje, amikor te akarod hívni és viszont.

Nálunk a családban mindenki ír, nem telefonál, mert a napirendek annyira mások, hogy csak így lehet megoldani!

dec. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
76%
Sejtem ki lehet a kérdező, egyszer rámírt privátban, leveleztünk. Napi 8 üzenet, csapongó gondolatok, csak önmagára rekflektáló személyiség. Eléggé egyértelmű az íráskép alapján. Ha te vagy az, nem csoda, hogy így senki se akar veled kapcsolatot tartani. Ezt már akkor is leírtam.
dec. 28. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem akkor sincs igényem írásos kommunikációra, ha nem láthatom naponta a barátaimat. Semmit nem ad ez a fajta kommunikáció, nem fogok ilyen csatornán tartalmas beszélgetést folytatni, az ilyen felszínes "mizu, mit ettél, mit csináltál ma" féle csacsogással meg a világból ki lehet kergetni. Az írás nekünk arra jó, hogy megbeszéljük mikor tudunk más csatornán kommuniálni - telefonon, videón, élőben. Nekem 2 óra videóchat többet ad, mint 30 nap írkálás.

Viszont ha az írásodra nem válaszolnak és mellé nem keresnek más módon sem, nem szerveznek veled találkozót vagy bármilyen más kommunikációt, akkor egyértelműen nem tartanak igényt a társaságodra, ezen nincs mit ragozni.

dec. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
41%
insta, messenger
dec. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

"Sejtem ki lehet a kérdező, egyszer rámírt privátban, leveleztünk. Napi 8 üzenet, csapongó gondolatok,..."


Sejtéseid rosszak, mert nem én voltam az.

Kéthavonta érdeklődök valaki hogyléte felől (élőbeni barátok) és a "napi 8 üzenet", e közt sikerült párhuzamot vonni. :)

Nem tehetek róla, ha stílusom vagy írásképem emlékeztet valakire aki nem volt szimpatikus, de ezt ne rajtam vezesd le.

dec. 28. 11:15
 18/28 anonim ***** válasza:
38%
#14 a kérdező Balázska, aki rendszerint munkaügyes kérdéseket írt ki napi, de egy időben a részeg iskolaigazgató az alapítványi iskolában nagyon megkeserítette az életét. Ne foglalkozz vele, mai napig sokan ráugranak a kérdéseire, de ő csak direkt provokál
dec. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 A kérdező kommentje:

Ehh, sajnálom hogy pont Balázskához hasonlítanak. :)

Ez biza még annál is rosszabbul esik, mint amit az a válaszadó írt, aki engem gyanított a korábbi, napi 8 üzenetet küldő, csak önmagára reflektáló levelezőpartnereként.

Balázska stílusa elég felismerhető volt, érvekre nem reagált, mindig csak a válaszadók kommentjeit idézgette röviden és elég röviden is reagált ezekre.


Mindegy, gondolati szabadság van, mindenki azt gondol, amit akar.


Békés, szebb, boldog új évet Mindenkinek!

dec. 28. 11:38
 20/28 anonim ***** válasza:
40%
Hiába tagadod, mindenki felismert :D
dec. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!