Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Manapság mi a legjobb írásbeli...

Manapság mi a legjobb írásbeli kapcsolattartási forma?

Figyelt kérdés

Manapság mi a legpraktikusabb írásban történő kapcsolattartási forma azokkal, akikkel nincs mód vagy nem lehetséges személyesen találkozni, de érdekel hogylétük és kíváncsi vagyok rájuk?

Többször jártam már úgy, hogy hiába írtam valakinek Messenger-en, nem válaszolt vissza, de közben Fb-re folyamatosan árasztotta az "itt voltam/ott voltam, kinek a társaságában", "mit csináltunk" bejegyzéseket.

Olyan is volt, akinek miután Messenger-en írtam, nem érkezett válasz, majd 3-4 nap múlva amikor e-mail-t küldtem neki, írta, hogy a Messenger-en nem szeret kommunikálni, azért nem válaszolt ott vissza, egyébként is utálja az egész közösségi médiát - mondja ezt úgy, hogy folyamatosan bejegyzésekkel árasztotta el Fb-t, de nekem nem válaszolt vissza. Aztán már az e-mail-re se válaszolt, de a bejegyzések áradata folyamatos volt.

Nem arról van szó, hogy hosszú levélváltások lennének ezek és nem férnének bele.


Manapság tényleg az embereknek nincs igényük ilyesfajta kapcsolattartásra, hiszen naponta láthatják egymást a közösségi médián: ki kivel, kinek a társaságában hol volt, mit csinált, mit ettek, stb?

Esetleg ez csak a személyemnek szól, mert az is elképzelhető.



dec. 28. 10:20
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
(gondolat | sejtés) <> "valóság")
dec. 28. 11:53
 22/28 anonim ***** válasza:
0%
10 Naív vagy. Nincs feltörhetetlen rendszer
dec. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
0%
*Naív vagy. Nincs feltörhetetlen rendszer az interneten és sehol ahol internet van.
dec. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%
Itt szimplán veled nem akarnak beszélni
dec. 28. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 A kérdező kommentje:

"*Naív vagy. Nincs feltörhetetlen rendszer az interneten és sehol ahol internet van."

Nem tudom feltételezni hogy bárki az én Gmail címemet akarná feltörni.

Kétlépcsős azonosítás is van rajta.

dec. 28. 12:47
 26/28 anonim ***** válasza:

Simán csak az van, hogy te az adott személyt még közelebbi barátaid közé sorolod, neki meg úgy változott a baráti köre, hogy már kb. szélesebb baráti köréhez tartozó személyként gondol csak rád.


Tényleg fárasztó lenne minden széles baráti körhöz tartozó személlyel (ma ez jellemzően min. 50-100 fő, iskolák, munkahelyek, hobbik, stb.) a havi 2-3 üzenetes kapcsolattartás is.

Kb. az a szokás, ha széles baráti körbe tartozó személy megoszt egy jelentősebb életeseményt (diploma, házasság, gyerek születése, stb.), akkor ott gratulálunk neki egy üzenetben és még megkérdezzük, hogy van, erre küld párt sort. Míg az 5-10-szer ennyi ismerősnél meg csak küldünk rá egy hangulat jelet.


Ha van egy adott baráti körhöz kapcsolódó esemény pl. focimeccs, koncert, akkor meg azt baráti kör facebook csoportjába bedobod, jelezve hogy már megvetted rá a jegyet. Ezzel nem erőlteted a többiekre, aztán jelzi 2-3 barátod is hogy ők is mennek, ezután meg a többiek is azt kezdik érezni, hogy íme itt a jó lehetőség hogy találkozzanak régi barátokkal, akiket külön nem keresnének, de így táraságban együtt lenni meg tök jó.

dec. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 A kérdező kommentje:
Értem, negyvenes korosztály vagyunk, lehet hogy a többiek igen, de "én nem követtem az ezirányú kommunikációs trendeket".
dec. 28. 19:43
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az e-mail a legjobb. A messengert átfutja, és közben nem veszi észre, hogy valakit kihagyott, akinek nem válaszolt. Ha nincs válasz az e-mailre, akkor sms-ben szoktam felhívni a figyelmét arra, hogy írtam egy e-mailt, ekkor és ekkor. Ha arra sem válaszolna, akkor azt jelenti, hogy nem akar velem kommunikálni.
dec. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!