Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Milyen érzés ha rájössz, hogy...

Milyen érzés ha rájössz, hogy a legjobbnak hitt barátod valójában csak kihasznált? Nem te vagy neki a fontos csak valaki kellett de te személy szerint nem számítasz semmit? Jogosan érzek csalódást?

Figyelt kérdés

Úgy érzem ismerem már az embereket eléggé, nem tudnak becsapni. De most ez egy nagy pofáraesés nekem kb olyan szintű mint amikor egy nárcisztikus eljátssza a nagy szerelmet utána meg lealázza partnerét...

Pár éve tartó baráti kapcsolatunk nagyon jól működött, annyira sok közös dolog volt bennünk, egy probléma volt csak, nekem van párom ő meg szingli, de sokszor szerveztünk csajos programokat. Mindig elmondta, nagyon magányos, próbáltam neki segíteni, átéreztem milyen rossz lehet neki így 30 felé fél attól, hogy egyedül marad. Mindegy, így írásban nem is tudom érzékeltetni, milyen jóban voltunk, soha senki nem volt még ilyen jó barátnőm. Ő keresett gyakrabban, mindig hívott telefonon. Azután egyszer csak eltűnt. Egyre ritkábban keresett és beszédében egyre többet elkezdett kritizálni. Tudjátok olyan apró kis bűntudatkeltő megjegyzéseket tett, amitől te érzed fosnak magad, ha meg számon kértem, akkor hárított, hogy ő nem tehet róla ha félreértelmezem amit mond. Tulajdonképpen el is hittem, hogy én vagyok a túlérzékeny hisztis picsa.

Amikor elmondtam neki, hogy úgy érzem a barátságunk már nem olyan mint régen, akkor meg nagyon csodálkozott, hogy ő ezt nem így látja, minden rendben van neki nagyon fontos az én barátságom sőt mondogatta, hogy én vagyok a legfontosabb ember az életében, rajtam kívül senkije sincs.

Ezek után a következő kanyar amikor ünnepek előtt felhívtam, lerázott, hogy nem ér rá velem foglalkozni, meg vannak tervezve a napjai és a tervei között én nem szerepelek.

Akkor most mi van? Bármilyen más emberi kapcsolatnál megérteném, ha azt mondják, most nem érek rá, ilyen van. De eddig ő ragaszkodott ennyire hozzám, nem fordítva! Én vagyok a legfontosabb ember most meg nem szerepelek a tervei közt ti értitek ezt?



dec. 28. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az egyik legnagyobb áldás ami csak létezik, ha Isten tesz róla-már pedig tesz mindig-hogy szétmenjetek és a legnagyobb irigyek és árulók az ilyen emberekből kerülnek ki, főleg ha gyerekkorukban viszonylag magasabb szinten voltak mint te, viszont a te szekered emelkedik, és rendeződik,míg az övék áll. Majd összefognak egy másik irigyeddel, és megpróbálnak mindenedtől megfosztani, és tönkre tenni. Ez a következő lépés ha magad mellett hagyod még az illetőt. A módszerük az ilyen embereknek mindig igyan ez, mindig ugyan ez a forgatókönyv akár férfi, akár nők esetében. Ezért szokott egy bizonyos idő elteltével Isten közbe lepni, és olyan helyzetet teremteni, amikor a kapcsolat végérvényesen megszakad, és az igazsáfg minden pőre részlete kiderül az előtt az ember előtt akivel kapcsolatban próbálták meglépni a dolgokat. Mindig ugyan ez az előadás.
dec. 28. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
1+ Egy idő után meg már olyanná válasz, hogy km-ekről ki tudod szúrni az ilyen embereket, elég 2-3 semmitmondó mondat, hogy tudd milyen az adott ember, és ösztönből már zárni fogod a soraidat. És el sem jut barát szintjéig az illető kártékony egyed.
dec. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy párkapcsolat, pasi van a láthatáron, akkor szoktak így viselkedni nagyrészt.

Lehet az is, hogy új baráti körbe került, vagy fel van dobódva valamiért...

Hirtelen már nincs szüksége rád, mert esetleg csak panaszládának használt (asajnos, mivel fel van dobva vagy más hangulatba került, a panaszkodás helyett kritizálni kezdett, mert pl. neki a barátság nem kölcsönös baráti kapcsolatról, hanem panaszkodásról szólt - mivel jelenleg nem panaszkodik, ezért ilyen destruktív módon tölti ki az időt, kritizálással.

Megértem hogy rendkívül fáj...

Én jópárszor éltem át már hasonlókat, például valaki úgy döntött hogy nem kíván velem többet barátkozni (nagyon jóban voltunk) és ezt nem velem közölte, hanem a legundorítóbb pletykafészekkel - számos bizalmas információ keretében, amit a sokéves barátságunk alatt rólam megtudott.

dec. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem most is jó szívvel gondol rád a barátnőd. Csak most éppen szabadidejében pasast akar találni, és ehhez optimalizálja szabadidős tevékenységét. Pl. olyan haver csajjal jár ide-oda, akivel a fő program pasasokkal ismerkedés.

Aztán ha komolyabban alakulna valami neki egy sráccal, akkor újra veled akarná a csajos programokat.

dec. 28. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
55%

A korábbi csicskának már nem annyira fontos az ex-gazdi, pedig eddig mindig a spájzban volt, ha érezned kellett, hogy te mennyire menő vagy, bezzeg ő.


Talán rájött az igazságra, megszámolta, hányszor keresett ő és hányszor te, vagy megnézte a tőzsdecápák első részét: "if you need a friend, get a dog". Remélem azóta inkább az üzlettel törődik.

dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!