Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Mi lehet a célja annak, aki...

PetheD kérdése:

Mi lehet a célja annak, aki álprofillal jelöl ismerősnek a Facebook-on?

Figyelt kérdés
Az elmúlt 1-2 hónapban ketten is bejelöltek ismerősnek, név alapján külföldiek, fiatal lányok. Nem jelöltem őket vissza, de kíváncsiságból megkérdeztem, ismerjük-e egymást, illetve miért jelöltek be. Mindkettő hasonló választ adott, hogy ismerkedni szeretne. Az egyik már nem elérhető, a másikkal kíváncsiságból levelezek, figyelve arra, hogy semmi személyes információt ne osszak meg vele. Bemutatkozása szerint egy francia városban lakik, fordító segítségével kommunikál magyarul. A feltöltött képeit a Google segítségével sikerült azonosítani, egy spanyol közösségi oldalról szedte. Lehet, hogy szembesíteni fogom ezzel. Már az elején femerült bennem, hogy nem valós profil. Más is tapasztalt hasonlót? Mi lehet a célja? Lehet AI?

#ismerkedés #Facebook #profil #mi lehet a célja
dec. 28. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
33%

Nem Al. Egy biztos, bárki is áll a profil mögött aki jelölt téged:

1./ Nem egyenes ember

2./ Érdekből közelít

3./ Jobbik eset ha magyar rendőr

4./Hamasz vagy Iráni valaki

5./Moszad

6./ féltékeny egyed

dec. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Mindig pénz kihúzása az áldozatból a cél. A legtöbb ember azonnal megszakítja a kapcsolatot, mert tudja hogy át akarják verni. Ha bárki horogra akad, akár hosszú távon is megérheti a szerepjáték a csalónak, mert közben bizalmat épít, és majd erre alapozva könnyebb lesz pénzt kérni egy már "baráttól" vagy "távszerelemtől". Aki ezt nagyüzemben csinálja, lehet két tucat embert fűzöget párhuzamosan, és amíg van balek aki ennek bedől és fizet, akár főállásban is lehet ezt egész nap csinálni és építgetni a kamu kapcsolatokat.
dec. 28. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
1+ Sokba megkönnyíted a dolgod, ha azonnal törlöd az ilyet, nem beszélsz vele. No meg a személyes ismerőseiddel tisztában vagy. És reméljük nem olyan ostoba ember vagy, aki azt hiszi, hogy valaki az FB-n ha ezer ismeretlen ember profilját teszi ismerősnek.
dec. 28. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sumákság . Keress rá nigeriai csalásrokra , kezd kopni a trükk hírneve mert tiktok mánia lett és a watch Youtube tájékoztató videói hátterbe szorultak .
dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Engem meg a Twitteren jelölnek be állandóan "követők",napi szinten 4-5-en,külföldi,fiatal "modell"lányok,-pedig 1 kezemen meg tudom számolni hányszor szóltam hozzá magyar tartalmakhoz,azt se tudják mi a valódi nevem,hogy nézek ki,milyen nemű vagyok mégis megtalálnak valahogy és rám kattintanak hogy kövessenek...

Mindet blokkolom de jön másik 5 helyettük.

dec. 28. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Kíváncsiságból mentem bele a játékba, hogy mit fog ebből kihozni. Ha nem ismerek valakit, nem jelölöm vissza. Most is csak úgy válaszolok, hogy nem fogadtam el ismerősnek. Ami kezdettől fogva gyanús: teljesen idegenként bejelöl egy külföldi (magát külföldinek valló), akinek alig van ismerőse; saját bevallása szerint képes fordító programmal chatelni (nagyrészt érthető, de néha érdekes a szóhasználata); a képeit képcím alapján megtaláltam egy spanyol oldalon. És lám, most már kezdi kiépíteni a bizalmat: a nyelvi akadály és a nagy távolság "ne aggódj, ez soha nem zavarna, szeretek veled beszélgetni, és nagyon szeretném, ha ez még tovább menne, mert tudom, hogy úgy érzem, valóban csodálatos ember vagy, imádnivaló, és megbízhatok benned, nagyon kedvellek" - Néhány napos "ismeretség", nagyon felületes kommunikáció után ilyet írni, hát ez nem normális. Óvatos vagyok, de lehet, hogy nem fogom megvárni, mit akar.
dec. 28. 20:32
 7/11 anonim ***** válasza:

Internetes csalás/próbálkozás.Az ilyeneket azonnal tiltsd le!

Okés,most ez nem teljesen ide tertozik,de nekem a "Magyar Telekom" küld 1500 Ft-os befizetnivalókat.Közöm nincs hozzájuk.

Szívjanak gázt.

dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én utánanéztem, mert kétségbeejtő mennyi kamuprofil jelölést kapok mostanában. Ha összességében jól értem, akkor

- ha már visszajelöltél valaha ilyen profilt,

- ha chateltél vele,

- ha az ismerősödnek feltörték a profilját és te is az ismerősök között voltál és volt interakciód is az adott személlyel Fb-n előtte,

akkor nagyobb a valószínűsége, hogy jelölgetnek.

A megoldás, ha kiszeded azt, hogy bárki küldhet barátfelkérést. Tehát csak azok jelölhetnek, akikkel van közös ismerősötök.

Én még a Fb korszak előtt voltam "áldozata" egy kamu baráti kapcsolatnak, ahol elég hosszú ideig csevegtem egy külföldivel, a nyelvtanulás miatt főképp, akkoriban még kamaszként és minden map egyre mélyült a "barátságunk". Majd egy nap a semmiből előállt azzal, hogy kapcsoljam be a kamerát és csináljak valamit, nem írom le mit, és ő majd irányít engem.

Akkor tiltottam is, de így ez fájt is akkor, nagyon csalódott voltam.

Amennyire jól tudom, ahogy az egyik hozzászóló is írta, a Fb kamuprofilok a pénzt szednék ki belőled.

dec. 28. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Most mar magyar nevvel is csinaljak. 90 %-ban ghanai scam. Gyakran call center szeru helyen dolgoznak valaki masnak, es legtobbszor szerelmi csalival elkepeszto, mennyi emberbol tudnak penzt fejni. Maganyos emberek mindent elhisznek, es csak kuldik a penzt egy talalkozas remenyeben.
dec. 28. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Gyűjtik a személyes adataidat, aztán eladják csalóknak.

Pl. mostanában sokan kapnak olyan csaló sms-eket, amik azt a látszatot próbálják kelteni, mint ha azt futárszolgálat küldte volna, vámkezelési költség címén próbálnak kicsalni személyes adatokat, bankkártya adatokat, meg kisebb összeg bankkártyával fizetését.

dec. 28. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!