Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nagyon idegesítő hogy közbevág...

Nagyon idegesítő hogy közbevág minden szavamba a barátom, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Van egy barátom, aki mostanában egyre idegesítöbb, amikor beszélgetünk, én végig halgatom őt, de amikor én szeretnék mondani neki valamit, már a mondat elején közbevág. Többször szóltam hogy hallgassa végig, de úgyis bele kotyog a mondat elején közepén. Mit tegyek?
jan. 8. 12:08
 1/8 anonim ***** válasza:
70%
Kerüld!
jan. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindig mondd el neki, hogy most te szeretnél mondani valamit.

Talán egy idő után megszokja és jobban fog figyelni.

Mondd neki, hogy az ő érdeke, hogy odafigyeljen erre, mert egy idő nemcsak te, de valószínűleg mások sem akarnak majd vele beszélgetni, ha mindig ilyen.

De csak nyugodtan, ne bunkón.

jan. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor mondasz valamit, és ő közbevág, akkor hallgasd meg a mondandóját. Miután befejezte, tarts egy 15-20 másodperces néma szünetet, majd kérdezd meg tőle, hogy „Befejezte-e? Mert ha igen, akkor folytatnád.”. Nekem az ilyen időhúzásos „büntetés” hosszútávon be szokott válni.
jan. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Mond tovább a mondanivalód. Nálam ez bevált, egy kolléganőm ilyen belepofázó, párhuzamosan mondjuk a magunkét, közben én egyre hangosabban. Ált. észbekap, de amúgy alapvetően kerülöm a nőt, mert nagyon udvariatlan és idegesítő.
jan. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
72%
Az a helyzet, hogy minimálisan se tisztel téged, szóval felesleges finomkodnod. A 3as jó tippet adott, ha türelmes vagy, de ha nem vagy ennyire türelmes akkor le is zárhatod a beszélgetést miután végigmondta a mondandóját. Nyugodtan megmondhatod neki ilyenkor, hogy mivel őt nyilvánvalóan nem érdekli amit mondasz, így a beszélgetésnek részedről vége. Pár alkalom után vagy észbekap, vagy te jössz rá, hogy tök feleslegesen erőlködsz egy ilyen ember miatt.
jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Mi volt hogy egyszerre üvöltöttük a magunkét ilyen esetben. :D
jan. 8. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Teljesen mindegy, mit mondasz, az ilyen ember örökké ilyen idegesítő marad.


Nekem a párom ilyen, amikor a szavamba vág, akkor vállat vonok, és nem mondom. Bunkóság - igen, az, főleg, miután szólok neki, hogy ezt ne.

jan. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
amikor elkezdi a beleszólást, erőltetetten kezdd ismételni az utolsó szavaid aminél közbevágott, amíg be nem fejezi, nem reagálva semmit az övére, aztán egy olyan közbeszúrtt megjegyzéssel akár hogy még nem fejeztem be, vagy még beszélek folytasd tovább.
jan. 8. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!