Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Egy régi barátságot még...

Egy régi barátságot még helyre lehet hozni?

Figyelt kérdés
jan. 12. 17:19
 1/8 anonim ***** válasza:
71%
Attól függ mi történt..
jan. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Általánosságban erre nehéz bármit is mondani. Nem mindegy, hogy mi történt, ami miatt megtört a barátság, mennyire volt erős előtte, kölcsönös volt-e, esetleg érdek, vagy egyoldalú, mennyi nyitottak rá a felek, mennyi energiát fektetnek abba, hogy rendbe hozzák.
jan. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem nemigazan, de emberfuggo.
jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A 2-es valaszolo nagyon jo dolgolat mond.

Mi tortent a baratsagban?Hasonlo helyzetben vagyok.

jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igen
jan. 14. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amennyiben csak eltávolodtak egyástól a felek, de nem volt tulajdonképpen semmi konfliktus, ami ezt eredményezte, csak úgy hozta az élet, hogy kicsit elsodródtak egymástól, akkor helyre lehet hozni. Lehet, hogy évekkel később eszébe jut az egyiknek, hogy mi lehet a másikkal, és akkor ír neki, vagy összefutnak véletlenül, és újra felelevenedik a kapcsolat. Ha valami veszekedés, konfliktus miatt távolodtak el egymástól, az jóval nehezebb ügy. Nekem olyan már volt, hogy az elsőhöz hasonlóan újra tudtam kapcsolódni egy régi barátomhoz, de olyan még nem, hogy konfliktusosan váltunk el, és azt helyrehoztuk volna. Pedig volt olyan barátom, aki nagyon fontos volt nekem, nagyon sokáig hiányzott, de beismertem magamnak, hogy rosszat tesz nekem a kapcsolatunk, és bármilyen nehéz volt anno, nem kerestem többé. Úgyhogy lehetni lehet, de nem biztos, hogy mindig az a legjobb, ha helyrejön egy barátság.
jan. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Múltbéli konfliktus esetén is helyrehozható a kapcsolat, ha mindkét fél számára fontos, és kellően nyitottak, toleránsak is hozzá. Ez ahhoz is kell, hogy felül tudjanak emelkedni a múlt hibáin. Viszont ennek csak abban az esetben van értelme, ha mindkét fél már változott azokban a dolgaiban, amikből a konfliktus származott. Hiszen enélkül csak újra megismétlődne idővel a baj, vagy ha elnyomnák akkor frusztráció és sérülés jönne belőle igen hamar. Tehát valóban ez a legritkább eset, amikor múltbéli konfliktus után is helyrehozható később a helyzet. De közel sem lehetetlen, csak ritka.
jan. 17. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egyetertek a 6.valaszoloval ha mindkettonel spontan jott,nehezteles nelkul akkor lehet utana folytatni.Pl.nekem a gyerekkori baratnommel kimaradt 12ev,es most ujbol szoktunk talalkozni.

Egy masik baratsagom ami nagyon fajdalmasan erintett viszont par honapja konfliktusok miatt szakadt meg es itt az a helyzet ha nem tisztazzuk nincs ertelme...kertem a tisztazast akkor rogton,o nem akarta...nehez lett volna neki figyelembe venni az en erzeseimet es igenyeimet.

jan. 17. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!