Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogy szakítsak meg egy régi...

Hogy szakítsak meg egy régi barátságot?

Figyelt kérdés

Már érettségi előtt mondtam, hogy ha elkerülünk egyetemre leépítem, mindkettőnknek lesz már más társasága, nem tudunk majd annyit együtt találkozni. Végül mégis egy egyetemre kerültünk, de más szakon vagyunk, ott nem találkozunk annyit, én már másokkal vagyok, de ha itthon vagyunk, akkor van, hogy kiül az itthoni baráti körünk valahova. Ide még elmegyek, de ha van valami más programom, azt választom inkább, havonta 1 alkalom van már, hogy kiülünk.

Észrevettem, ha lemondok egy nagyobb programot, azzal az indokkal, hogy volt már egy nagyobb kiadásom, többet nem akarok költeni, akkor hirtelen ő is lemondja a következő programot, de az én édesanyámat, hogy elmaradt az a program, amit ő mondott le.

Már kicsit elegem is van belőle, főleg azután, hogy visszahallottam ahogy engem kibeszél. Az ő javára fordítja a történteket, ő csak az áldozat volt, a másik volt a hibás.

Akikkel még jóban vagyok, eljárok velük ide-oda, de ők már dolgoznak, vagy elköltöztek, így már nem nagyon tudjuk a kapcsolatot tartani, így arra gondoltam, ha végzek a tanulmányaimmal, akkor én is munkára/költözésre hivatkozva azt mondom majd nem tudok vele találkozni. Más leépítési lehetőséget nem tudok, ami könnyen kivitelezhető lenne, csak pár év múlva. Szerintetek addig még bírjam, aztán szépen fokozatosan elkopik a barátság?


2020. aug. 1. 12:30
A kérdező szavazást indított:
Fokozatos leépítés (kb. 2 év alatt)
Azonnali leépítés (egyik napról a másikra)
12 szavazat
 1/5 anonim ***** válasza:
75%

Nagyon érdekes felfogásod van a barátságról. Ráadásul régi barátság.... de Te már érettségi előtt közölted vele, kvázi mint egy szakításkor, hogy le lesz építve, mert neked más társaságod lesz... ez roppant gusztustalan a részedről. Te nemhogy barátként nem tekintettél rá soha, de kb. emberszámba is alig veszed. Az ember a barátait megbecsüli, és akkor is törődik velük, ha esetleg kevesebb idejük marad egymásra, vagy épp nagyon ritkán találkoznak.

S erre még rákontrázol azzal, hogy direkt lemondod a közös programokat, hazudozol neki és kifogásokat keresel, hogy hogyan kerüld el. Igen, ő az áldozat, és igen, te vagy a hibás, mert ő szeretett volna jóban maradni veled, te meg kamu kifogásokkal folyton lerázod.

S már most azon gondolkodsz, hogy a jövőben hogyan hazudozz neki tovább és hogyan verd át... te akkora nyomorék vagy, hogy ekkorát még nem olvastam itt a gyakorin. De tényleg.

Ha annyira zavar szegény, akkor keresd elő valahonnan a gerincedet, állj oda elé, lehetőleg személyesen, legalább ennyi legyen benned, és mondd meg neki, hogy ne haragudjon, de te már nem érzed azt, amit régen, te már nem igényled az ő társaságát, és szeretnéd, ha a jövőben inkább ne keresne, mert részedről már nem működik a dolog. Ennyi lenne, nem kell hazudozni meg sunnyogni. Megérdemli, hogy őszinte legyél vele. Te meg utána szépen megnyugodhatsz, nem fog többet keresni...

2020. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Minek szenvednél tovább?
2020. aug. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nem mondtam neki, hogy le akarom építeni. A mondtam-ot úgy értettem, hogy magamban mondtam. Nem keresek kifogásokat, de huszonévesen már szeretném magamat fenntartani, nem anyáméktól kérni a pénzt, mert elbulikázom. Ha visszahallod, hogy miket beszélnek a hátad mögött, lenne kedved vele találkozni? Kétszínűen viselkedik, az egyetemen se bírják sokan, mert mindenre tesz megjegyzést, vagy lenézi a többieket, ha netán hétközben is elmennek bulizni. És az áldozat-hibás rész az nem rám vonatkozott, hanem az exeire. Nekem is ugyanúgy elmondja, mennyire gyökerek, szemetek voltak, csak nem tudja, hogy én tudom a másik oldalt is és nagyon ferdíti a dolgokat. Erőszakosnak mondja őket, meghogy semmibe vették, a másik rész meg azt mondja az utolsó kapcsolata, hogy ő nem kényszerítette olyanra amit nem akart, nem volt baja azzal, ha velünk találkozott, meg volt olyan is, hogy a barát tőlem kért tanácsot, hogy milyen virággal lepje meg, meg hogy mikor lesz otthon.

A program amit lemondtam, az az volt, hogy kempingezni akart 150 km-rel odébb, és mivel leutazni se lett volna olcsó, meg én nem bízok annyira a kempingekben (főleg még ismerős se tudott róla mit mondani) megmondtam neki, mivel még nincs lefoglalva semmi, szervezkedni se kezdtünk így nem vállalom be, plusz időközben melózni is hívtak, nem jön össze.

2020. aug. 1. 13:09
 4/5 A kérdező kommentje:
Az "utolsó kapcsolata" az zárójelben lenne. Az igazság félúton van, biztos mindegyik a maga igazát mondja,ami lehet nem igaz. Az is lehet egyik sem mond igazat, az is lehet mindkettő...
2020. aug. 1. 13:12
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha nem kedveled és nem akarsz barátkozni vele többé, akkor nincs sok értelme azzal szenvedned, hogy még tartod vele a kapcsolatot évekig. Ez már régóta nem barátság. Ha pedig ki is beszél téged, akkor nincs miről beszélni. Inkább vedd magad körbe olyan emberekkel, akik jó hatással vannak rád, nem beszélnek ki, és akiknek szeretsz a társaságában lenni. Őt meg felejtsd el.
2020. aug. 6. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!