Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Nem írtam vissza egy régi...

Nem írtam vissza egy régi ismerősnek 2 napon belül, erre törölt. Én érezzem magamat rosszul?

Figyelt kérdés

Egy régi ismerősöm rám írt a semmiből, hogy szia. Én láttam, nem írtam vissza azonnal, gondoltam ez várhat (semmi mást nem írt/kérdezett), majd elfelejtettem, 2 nap múlva jutott eszembe, erre láttam, hogy törölt.

Nem voltunk sose nagyon jóban, csak ismertem, annyira nem is hiányzik a facebook barátsága. De csak szerintem gyerekes ez?

Nekem is van, hogy napok után írnak vissza. Felnőtt, dolgozó emberek vagyunk.

Egyébként ő férfi, én nő. (Nagyon nem tetszik, nem akarok tőle semmit, nem ezért kérdeztem.)


febr. 3. 03:23
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
33%
Azzal ugye tisztaban vagy, hogy a feszbuk nem a vilag, csak annak egy szelete? Sokan ugy vannak vele, ha holnap eltorolnek, celtalan lenne az eletuk. Ez nagy baj.
febr. 3. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 A kérdező kommentje:
Teljesen tisztában vagyok vele. Nekem nem is a világ. De akkor annak a világ, aki letöröl róla? Mert ő hiszi azt, hogy ezzel majd bűntudatot kelt bennem, vagy mi?
febr. 3. 03:47
 3/33 anonim ***** válasza:
100%

Vannak emberek, akik egész nap rajta lógnak és én is jártam már úgy, hogy pl. valamelyik nap reggel valaki ismerősnek jelölt (jött róla értesítő e-mail), majd - pár nap múlva, amikor beléptem FB-re - (nagyon ritkán megyek fel), már törölte is az ismerősnek jelölést.

Lehet még a következő is a háttérben:

Vannak emberek, akik ilyesfajta kapcsolatfelvétel után elkezdik magukat rosszul érezni és rosszat gondolni a másikról: "Üzentem neki, most miért nem képes visszaírni, ehh, régen is az volt, hogy...", "biztos a barátnőinek mutogatja nevetve hogy nézzmáá, írt nekem ez a ...", stb.

Számomra az a nagyon nehéz (és múltkor ezért szakítottam meg a kapcsolatot valakivel), mert pl. ráírok Messenger-en, semmi válasz, de percenként osztotta meg a "vigyori kiskutya" és hasonló fényképeket. Olyan is volt, akire ráüzentem, nekem nem válaszolt, helyette azokkal bratyizott kommentekben, akik élőben kipletykálták, el akarták lehetetleníteni.

E-mail-es kapcsolatfelvétel esetén ugyanezt tapasztalom, bár ott már talán az a helyzet, hogy az e-mail, mint kommunikációs forma, sokak életében nem játszik szerepet.

febr. 3. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
0%

Kérdező: nem lehet, hogy Facebook-on folyamatosan aktív voltál és ezt a neked író illető is láthatta? (bejegyzéseket láthatott, még akkor is ha nem vagytok ismerősök - ha ezt a beállítások lehetővé teszik). Sajnos, van egy olyan tulajdonságom, ha valakinek írok, elvárom a viszontválaszt, pláne ha az illető rendkívül aktív az oldalon és a vulvárhíres celeb-tartalmaktól kezdve minden fontosabb mint egy üzenet megválaszolása.

Valakivel jártam úgy, hogy felvettem a kapcsolatot vele Messenger-en. Közölte, hogy nem szereti személyes kapcsolatra használni a Messenger-t, Face-t is rendkívül utálja, e-mail az, amit preferál.

Írtam neki e-mail-t, semmi válasz, de FB-n - amit állítólag utál - folyamatosan gyártotta a tartalmakat.

febr. 3. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 A kérdező kommentje:
#4 elvileg nem szabadott volna aktívnak lennem, megosztani meg semmit sem osztok meg, csak 1 profilképem van kint, az is zárolva.
febr. 3. 05:54
 6/33 A kérdező kommentje:

#3 az mondjuk tényleg gáz hármas.

Mondjuk olyat én is teszek, hogy a közeli ismerőseimnek visszaüzenek, ezért néha fel-fel lépek, de ami nem egy direkt kérdés/kérés/szívesség, csak valaki rám ír, és nem látszik fontosnak, azt meg napokig halogatom. Nem azért, mert utálom, csak van más dolgom, elfelejtem stb.

febr. 3. 05:56
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, úgy volt vele: "ő egész nap azon lóg", ebből olyan elképzelése volt, miszerint más is ezt teszi és miért nem kap már választ.

Én úgy jártam (igaz ez másik felületen volt, de az elv hasonló), hogy hirtelen el kellett utaznom 5 napra vidékre, nethozzáférés meg nem volt - ez régen történt - az illetővel meg nem voltunk olyan közeli ismerősök, hogy erről értesíteni tudjam, nem volt e-mail címe, az értesítő üzenet offline küldése pedig nem volt lehetséges.

Nem látott fent, "pedig azelőtt igen", feltételezvén hogy letiltottam, akkor "na mivel én ezt tettem, ezért ő is" alapon letiltott.

febr. 3. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ezzel gond, jól jártál el, nincs ezen mit agyalni, ha alapból nem volt nagy kontakt köztetek. Ha akar/akarod, így is tudtok írni egymásnak, hogy nem vagytok bejelölve egymásnak, feltéve, ha nem tiltott.
febr. 3. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
91%

"Mert ő hiszi azt, hogy ezzel majd bűntudatot kelt bennem, vagy mi?"


Bűntudatot keltett benned, hiszen foglalkoztat a dolog.

De ne legyen bűntudatod, jobb ez így, mintha ilyen emberrel látszat barátságot tartanál. Egyébként is ilyenek szokták azt csinálni, hogy egyre többet akar, aztán amikor megmodod, hogy te nem akarsz vele komolyabb kapcsolatot, akkor te leszel a hibás, hogy minek írtál vissza.

febr. 3. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
15%

Teljesen megértem a csávót. Nem érdekelted, ezért nem írtál vissza, pont. Kár bármilyen kifogást keresni…

Innentől kezdve nem mindegy hogy reagálja le? Sérült az egód, hát ez van, dolgozd fel! Nem körülötted forog a világ.

febr. 3. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!