Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Középkorú embereknél mennyire...

Középkorú embereknél mennyire marad meg a baráti kör?

Figyelt kérdés
Sok embertől hallom, hogy az a standard iskolában, egyetemen nagyon jól lehet barátkozni és nagy társasági életet lehet élni, de aztán egy bizonyos kor felett a többség ugye megházasodik, családot alapít, ilyenkor a baráti kapcsolatok háttérbe szorulnak. Vagy eleve az is ott van, hogy más városban él, mint ahol felnőtt vagy ahol tanult, akkor ott nyilván újra kell építeni a kapcsolatokat. A régiek már kevésbé maradnak meg, ha távolság is van. Úgy tűnik, hogy a legtöbb barát eltűnik az ember életéből és nem igazán jönnek újak, akikkel mélyebb is a kapcsolat, nemcsak felszínes.

febr. 11. 18:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%
nekem szélesebbé vált
febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Nálam ez negatív irányba fordult.


Valóban szinte pont így.


33 éves voltam mikor úgy éreztem, hogy kb. kész ennyi egyedül maradtam.


- egy része összeköltözött a párjával mondhatjuk társának is, lényeg, h az én barátaim költöztek másik városba

- voltak akik maradtak de gyerek lett, család stb.


1-2 évig elment, hogy még összejárunk de mindenkinek volt párja csak nekem nem, ez kezdett nagyon kellemetlen lenni, és a programok sem olyanok voltak már, és mindig csak én voltam az egyetlen egyedülálló a társaságban így hagytam is

Aztán van ahol a téma miatt lett vége, gyerekekről családról volt szó, ez is egy ideig elment de kellemetlen lett, nem is értek már rá annyi ideig vagy egyáltalán nem...


Szóval egyáltalán nem éreztem már jól magam.


És a kollégáim java is kapcsolatban van vagy gyerek van.


Így már lassan 6 éve alig alig találkozunk, évente kb. 2-3x.

febr. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Nekem harmincas éveim végére is nagyon szorosan megmaradt két baráti társaságom, az egyikkel heti szinten csinálunk valamit (ennyi "kimenő" van a család/gyerekek mellől), a másikkal havi szinten.
febr. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

36 éves korom után az összes barátom szépen lassan eltűnt az életemből.Mind a kapcsolata miatt.

Új barátságot nem tudtam építeni,képtelenség.Annyira mindenki magával van elfoglalva,hogy nem látok lehetőséget sem semmire :/


55 F

febr. 11. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Két barátom meghalt, páran megnősültek, elköltöztek. Szia-szia hogy vagy, kb. ennyi, ha néha összefutunk. Egy barátom azért van akivel néha közös programokat csinálunk, neki sincs családja (mármint feleség-gyerek).
febr. 11. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Senior Séf ***** válasza:
100%
A gyerekkori barátok 5 évtized után is megmaradnak
febr. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
92%
40 éves vagyok és nincs baráti köröm, mert nem igénylem. Párom nagyon jó társaság és amúgy totál elfoglaltak vagyunk, így az időnkbe se férne nagyon bele a barátkozás. Volt egy-két ismerős, akivel kisebb baráti kötődésem volt, míg egyedülálló voltam, hogy kicsit kimozduljak valamerre, de soha nem volt jellemző rám, hogy annyira igényeltem volna a barátkozásokat.
febr. 11. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
90%
Szerencsés vagyok. 1 igaz barátnőm van, akire 30 éve számíthatok.
febr. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is eltűntek a régi barátságaim, és ez már a harmincas éveimben bőven elkezdődött, de negyvenes éveimre már főleg így van:

- fokozatosan épült le, ahogy családosok lettünk, jó ideje időm sincs a munka és család mellett, de lehet, hogy lenne, csak inkább igényem nincs?

- a régi egyetemi barátaim az ország különböző, távolabbi részein élnek, inkább Messengeren, Viberen tartjuk a kapcsolatot

- megváltozott a személyiségünk, nem mindenki annyira társasági ember, mint amennyire volt, én sem

- új barátságot nehéz kialakítanom, a munkatársakkal jóban vagyok, de mégsem sikerül igaz barátot találni

Amúgy ez egy kicsit szomorú, még ha jelenleg el sem tudom képzelni, hogy barátokkal lógjak. De majd nyugdíjas koromban örülnék egy friss barátságnak, mondjuk vidékre költözve egy jófej szomszédnak vagy egy nyugdíjasklubban barátoknak.

febr. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
87%

Már előbb leszűkül.

A stabil barátok akár egy év múlva is ott folytatják, ahol félbehagyták a beszélgetést.

Nekem megmaradt öt barátom, akikkel most már életünk végéig kísérjük egymást.

febr. 25. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!