Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Hogyan gyűrjem le a tényt,...

Hogyan gyűrjem le a tényt, hogy mindig második leszek?

Figyelt kérdés

Van egy legjobb barátom (lány). Szép, kedves, vicces, mindenki szereti. Én ennek a szöges ellentéte vagyok, nem is értem, miért barátkozik velem.


Mindenki a legjobb barátnőm felé húz közülem és közüle, de olyan nyíltan, hogy az már fáj.


Folyton nyomott hangulatom van, az önbecsülésem egy negatív, es a legjobb az az, hogy ez a legjobb barátnőm nagyon jó velem. Kedves, megértő, ezért okom sincs haragudni rá, hogy minden barátom átpártolt rá. Nem szándéka barátokat "lopkodni", csak egyszerűen a természete ilyen, hogy nem lehet nem imádni.


Mit csináljak?



febr. 17. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
57%
Dehát nem második vagy, hanem sokmilliárdodik. Tudod hányan okosabbak, szebbek, kedvesebbek nálad a világon...?
febr. 17. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
60%

Neked valami nagyon komoly megfelelési kényszered és önbecsülési problémád lehet. Valószínűleg a közösségi média és a mai toxic trendek miatt.

Második helyezett, na ne, mindig lesz aki butább, okosabb, szebb, csúnyább, magasabb, kisebb nálad. Szinte biztos vagyok benne, hogy te is csak egy unatkozó depis kislány vagy a sok közül akik világméretűre nagyítják fel a világfájdalmukat holott sokkal rosszabb helyzetben lévők vannak náluk. De hogyha ez ennyire zavar akkor próbálj szocializálódni. De fölöslegesen másokat ne másoljál mert annak nem lesz értelme, inkább ismerd meg magad és hagyj fel ezzel a káros gondolkodással!

febr. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
29%

Ne legyetek már ilyen bunkók! Ha csak negatív hozzászólást tudtok írni akkor inkább ne is szóljatok hozzá!

Szerintem keress más barátok, vagy "újíts egy kicsit" magadon és próbálj a barátnőd barátaival is kapcsolatot kialakítani.

febr. 17. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
89%

10:51


Miért mit írjon erre az ember? Hazudjunk, attól jobban érezze magát egy rövid ideig, meg fog oldódni a probléma? Szerinted a problémát amik magunk vagyunk sok esetben azt nem visszük magunkkal, vagy ott nem fog előjönni? Hogyha a valós gondot akarja megoldani akkor nem fér bele az, hogy mellé beszélünk. Itt nincsen helye a basic tanácsoknak, hitegethetjük egymást meg nyalhatjuk egymás seggét, akkor sem lesz tartós változás.

febr. 17. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
Én is átestem hasonló helyzeten és szörnyű érzés volt, hogy senki sem támogatott. Ha nagyon akarjuk együtt igen is sikerülhet megoldást találni erre az esetre.
febr. 17. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%
én is hasonló helyzetben vagyok, én azt szoktam csinálni, hogy elképzelem mi mindenem van nekem ami neki nincs. Tudom, sokszor úgy tűnik, hogy szinte semmi, de hidd el van. Ha úgy érzed, tényleg mindenben jobb, mindene ami neki van jobb, mint ami neked gondolkodj el azon, hogyha lehetőséged adódna rá, életet cserélnél-e vele. Nem? Miért? Ha a válaszod nem, akkor gondolj bele, hogy miért nem cserélnél vele életet és rájössz, hogy azt amid neked van nem adnád azért az életért ami látszólag jobbnak tűnik. Kitartás, hidd el én is átéltem, tudom mennyire rossz.
febr. 17. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
6osnak; nagyon szépen köszönöm, feldobtad a napom.
febr. 17. 20:00
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

6os vagyok, nagyon szívesen bármikor <3

Hidd el jobb lesz idővel. És mikor kevesebb időt fogtok együtt tölteni el fog múlni a második vagy érzés is.

febr. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 rendesjoember ***** válasza:
Szia! Itt én abban látom a problémát, hogy a barátnődhöz hasonlítgatod saját magadat. Önmagadhoz képest legyél jobb inkább napról napra és fogadd el magad, legyen sikerélményed saját magad fejlődését illetően és válj e téren tudatossá is. Minden emberben más jó tulajdonságok vannak. A barátnőd például talán jobban magára tudja vonni mások figyelmét, de te lehet, hamarabb megérted az embereket és jobban át is érzed a problémáikat.
febr. 18. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én minden tekintetben rosszabb vagyok nàlad baràtkozzunk
febr. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!