Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » Szerintetek mitől van, mire...

Szerintetek mitől van, mire utal az, ha olyan emberek akikkel napi szinten jó kapcsolatban vagyok, nem köszöntenek fel a születésnapom?

Figyelt kérdés
Nyilván nem vagyok 5 éves már és nem sértődök meg, és nem kényszerítem ki a köszöntést, csak furcsának tartom hogy én is felköszöntöttem őket..meg elgondolkodtató,hogy akkor eddig is ennyire egy senki voltam számukra?

febr. 21. 07:54
 1/8 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy csak simán elfelejtették. Nem is tudják, hogy születés napom van. Lehet őket finoman figyelmeztetni, pl. most hogy megint öregebb lettem egy évvel...
febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
76%

A születésnap magánügy.

Családtag biztos felköszönt.

Ennyi elégbis.

Ha tartasz születésnapi bulit, akkor majd köszöntenek.


Nekem van számos barátom, haverom, ha mindegyiket felköszönteném, nem lenne elég a fizetésem.


Születésnapot nem tartunk számon. A névnapok dátuma közismert, azt is csak szóban, haxéppen eszembe jut.

febr. 21. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

De kik? Tudják egyáltalán?

Nekem még úgy tanították, hogy a születésnap családi ünnep, és azt nem tudja mindenki, hogy mikor van.

A névnapot bárki tudhatja, hiszen nyilvános, és ilyenkor szokták ismerősök, munkatársak is megköszönteni egymást, azok is, akik nincsenek is szoros kapcsolatban.

febr. 21. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
57%

"Lehet, hogy csak simán elfelejtették."


Márbocsánat, de akinek fontos vagy az nem felejti el.

Miféle önző-tapló az olyan, aki elfelejti?

febr. 21. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem ezzel kapcsolatban volt már több konfliktusom is a barátaimmal. Az én szememben kicsit jelentéktelen ünnep a szülinap, a sajátomat is el szoktam felejteni, és volt már sértődés, abból hogy nem köszöntöttem fel számomra amúgy fontos embereket, és igazából jogos is volt (mármint a sértődés, nem az hogy nem köszöntöttem fel :D). Mostanra nagyjából elfogadták hogy én így vagyok "bekötve", így ha elmarad a köszöntés nincs sértődés de azért én is próbálom nem elfelejteni.
febr. 21. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyetemi csoporttársakrol van szó. Maguktól nyilván nem kellett volna tudniuk, de konrketan mellettük ültem és láttam hogy megnézik a Facebook értesítést, hogy ma van a születésnapom és semmi..
febr. 21. 17:10
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem mindenki szereti a konvencionális hagyományokat követni.
febr. 21. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem hiszem,mert egymást fel szokták köszönteni. Na de ezután én sem fogom őket egyszerűen
febr. 21. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!